شهید علی سراوانی کیست؟

[ad_1]

رئیس کل دادگستری استان گلستان از دستگیری قاتل شهید علی سراوانی خبر داده است، مأمور نیروی انتظامی گلستان که روز جمعه ۲۵ شهریور ماه حین انجام وظیفه به شهادت رسید.

شهید علی سراوانی کیست؟

ستوان دوم علی سراوانی، مأمور فراجا در گلستان، شامگاه جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ در درگیری با اشرار مسلح در یکی از روستاهای شهرستان رامیان به شهادت رسید.

14010626000078 Test PhotoN

در پی اعلام مرکز فوریت‌ های پلیسی مبنی بر تیراندازی تعدادی از افراد در یکی از روستاهای شهرستان رامیان، مأموران انتظامی برای بررسی داستان به محل اعزام شدند. این درگیری بین دو طایفه که در قبل هم با هم اختلافاتی داشتند چهره داده بود. ستوان علی سراوانی که به دنبال دو مأمور دیگر برای دستگیری ضاربان و نگه داری ردیف و امنیت در محل وجود یافته بود، مورد اصابت گلوله ی یکی از اشرار قرار گرفت و به دلیل شدت جراحات به شهادت رسید. فرد ضارب از پشت بلندی یک ساختمان نیمه‌ کاره با سلاح شکاری به سو این مأمور انتظامی به شکل مستقیم شلیک کرده بود.

شهید سراوانی که نزدیک به ۹ سال از عمر خود را در راه خدمت به مردم سپری کرد، متولد ۱۳۷۲ بود و کمتر از ۲ سال از شروع زندگی مشترک او می گذشت. از وی یک فرزند دختر سه ماهه به یادگار مانده است.

14010626000591 Test NewPhotoFree

جسم شهید علی سراوانی سحر روز یکشنبه ۲۷ شهریور، در میدان شهرداری رامیان با وجود مسئولان شهرستانی و استانی و مردم رامیان تشییع شد و پس از انجام تشریفات نظامی در علی آبادکتول برای تدفین و خاکسپاری به آستان مقدس امامزاده هارون این شهرستان منتقل شد.

در کنار ی مراسم تشییع شهید علی سراوانی، فرمانده انتظامی گلستان، سردار محمد سعید فاضل عادل، با بیان اینکه شهید سراوانی شهید اربعین حسینی است و برای فراهم‌ امنیت به مقام شهادت نائل آمد، اظهار کرد: «اشد تنبیه در صبر عاملان شهادت شهید سروانی است.»

169915110

169915131

در این مراسم همچنین فاطمه آذرسا همسر شهید علی سراوانی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا همسر خود را شهید اربعین فهمید و گفت: «یک سال و هفت ماه از ازدواج‌مان می‌گذرد و دخترمان سه ماهه است که همسرم در راه نگهداری از راحتی و امنیت آسمانی شد.»

وی ابراز امیدواری کرد تنها یادگار این شهید را همانگونه که پدرش دوست داشت کودکی با اعتقاد و صالح تربیت کند.

همسر شهید گفت: «ساعت سه بعدازظهر جمعه با شهید سراوانی به شکل تصویری صحبت کردم و وی قول داد تا فردا سحر صبحانه را در کنارم هم باشیم اما به وعده‌اش عمل نکرد.»

وی بیان کرد: «هر شب با همسرم تلفنی صحبت می‌کردم اما پنجشنبه شب زمانی وی تماس نگرفت دلواپس شدم تا اینکه خبر مجروحیت‌اش را بهم دادند اما زمانی به بیمارستان رسیدم دیدم که شهید شده است.»

همسر شهید بیان کرد: «علی دخترش را فراوان دوست داشت و هر روز که به خانه می‌آمد می‌گفت “دوست دارم زهرا زودتر عظیم شود تا “بابا” را از زبانش بشنوم و او را به گرمی در بغل بگیرم.»

8550582 592

عصر روز یکشنبه، رئیس کل دادگستری استان گلستان از دستگیری قاتل شهید علی سراوانی خبر داد.

حیدر آسیابی با نشانه به اینکه نگهداری مخصوص و خارج از نوبت پرونده شهادت مامور نیروی انتظامی گلستان در دستور کار قرار گرفته، اظهار کرد: «متهم به کشتن دستگیر شده و تحقیقات پرونده در دادگاه قسمت خان ببین و با نظارت دادستان شهرستان رامیان در حال تکمیل است.»

آسیابی با بیان اینکه در کوتاه ترین تاریخ ممکن به پرونده نگهداری و اتخاذ تصمیم خواهد شد، ادامه داد: «در برخورد با کسانی که ردیف و امنیت مردم را مختل می کنند و در برابر قانون گردن کشی می کنند، ذره ای اغماض نمی کنیم.»

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *