شکست استراتژی اپل ؛ میزان نزد‌توصیه آیفون 14 پلاس کمتر از آیفون 13 مینی است!

[ad_1]

شرح یک تحلیلگر معروف دنیای علمی شکست استراتژی اپل را برای آیفون 14 پلاس علامت می‌دهد و اینکه نزد‌توصیه این گوشی نسبت به نزد‌بینی‌ها، فراوان کمتر است.

آرون گروپس

Ming-Chi Kuo تحلیلگر معروف دنیای فناور گزارشی منتشر کرده که در اون ادعا شده آمار نزد‌توصیه آیفون 14 پرو مکس، آیفون پرو 14 و دو مدل ساده این سری خوب بوده است.

در این شرح آمده، نزد‌توصیه آیفون 14 پرو مکس نسبت به آیفون 13 پرو مکس خوب تر بوده اما در سنجیدن بین آیفون 14 پلاس و آیفون 13 مینی، مدل مینی عملکرد بهتری داشته است. این خبر فراوان زیاد غافلگیرکننده است مخصوصا با توجه به اینکه فروش ناتوان مدل مینی اپل را مجبور به توقف تولید اون کرد. با توجه به این شرایط باید دید که اپل تصمیم به افزایش تولید مدل پرو خواهد گرفت یا خیر.

زیادتر بخوانید: ظرفیت باتری سری آیفون 14 مشخص شد

شرح نزد‌فروش آیفون 14 پلاس و شکست استراتژی اپل

نکات اصلی شرح Ming-Chi Kuo عبارتند از:

  1. تاریخ تحویل زیادتر از 4 هفته می‌تواند علامت دهنده حجم بالای تقاضا باشد و تاریخ تحول مدل‌های آیفون 14 پرو مکس و آیفون 14 پرو زیادتر از 4 هفته ذکر شده است.
  2. آیفون 14 و آیفون 14 پلاس از روز رونمایی موجود و قابل خرید بودند که این داستان علامت دهنده حجم کم تقاضا برای این دو محصول است. ظاهراً حجم نزد‌توصیه آیفون 14 و آیفون 14 پلاس از آیفون SE 3 و آیفون 13 مینی هم کمتر بوده است.
  3. آیفون 14 پلاس جایگزین آیفون 13 مینی است اما حجم نزد‌توصیه این گوشی نسبت به آنچه نزد‌بینی می‌شد، فراوان کمتر است. این داستان علامت دهنده شکست استراتژی اپل برای تقسیم‌بندی مدل‌های سری آیفون 14 است.
  4. فاصله بین ثبت نزد‌توصیه و تحویل آیفون 14 پرو و پرو مکس کمی طولانی‌تر از آیفون 13 پرو و پرو مکس است اما این بازه زمانی برای آیفون 14 و 14 پلاس نسبت به آیفون 13 و 13 مینی کوتاه‌تر است.

شکست استراتژی اپل

به گفته Ming-Chi Kuo این شرح نزد‌فروش لزوماً دلیل نمی‌شود که اپل بلافاصله تولید مدل‌های پرو را افزایش دهد. این داستان بستگی به این دارد که این حجم تقاضا تا چه وقت باقی بماند.

اگر پس از گذشت مدتی، تقاضای آیفون 14 و آیفون 14 پلاس افزایش پیدا نکند، احتمالاً اپل ظرف چند هفته آینده نزد‌بینی تولید و تحویل برای ماه نوامبر (آبان) و پس از اون را کاهش می‌دهد. طبق جدید‌ترین شرح‌ها، احتمالاً تقاضای شدید برای مدل‌های پرو حداقل تا ماه نوامبر باقی خواهد ماند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره شکست استراتژی اپل برای آیفون 14 پلاس چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

منبع: gizchina

[ad_2]