شکست نسبی سیاست‌های زاکربرگ؛ کاربران متاورس نمی‌خواهند

[ad_1]

براساس گزارشی جدید که از بررسی اسناد Horizon Worlds به‌دست آمده است، متاورس شاخص متا در آزمایش‌های داخلی، در برآورده‌کردن انتظارات این شرکت شکست خورده است.

به شرح وقت سحر به تعریف از زومیت، متا ابتدا تصمیم داشت تا آخر سال جاری تعداد کاربران Horizon Worlds را به ۵۰۰ هزار کاربر فعال ماهانه برساند اما براساس شرح‌های اخیر، این رقم کم‌تر از ۲۰۰ هزار نفر است. علاوه‌براین، وال‌استریت‌ژورنال می‌گوید که بررسی اسناد علامت داده است زیادتر کاربران پس از اولین ماه استفاده از پلتفرم مذکور، به اون دوباره نگشته‌اند و تعداد کاربران از دوره بهار به‌طور پی در پی درحال کاهش است.

براساس شرح فوق، فقط ۹ درصد از دنیای‌های Horizon Worlds ازطرف نیمی از کاربران بازدید شده‌اند و زیادتر اون‌ها ابداً بازدیدی دریافت نکرده‌اند.

این شرح زمانی منتشر می‌شود که سهام شرکت نیز روباه کاهش است و تعداد کاربران و تبلیغ‌کنندگان و هزینه‌های اون‌ها روند کاهشی دارد. درواقع سهام این شرکت درسال جاری تاکنون ۶۲ درصد کاهش یافته است.

متا نام خود را از فیسبوک تغییر داد تا جاه‌طلبی‌های این شرکت را فراتر از رسانه‌های اجتماعی منعکس کند. مدیرعامل این شرکت، مارک زاکربرگ نیز به‌طور ویژه به ساخت متاورس علاقه‌مند بوده است؛ دنیایی غیر واقعی که به کاربران اجازه می‌دهد در اون، با یکدیگر کار کرده یا بازی کنند. درنتیجه، متا Horizon Worlds را ساختن کرد که شبکه‌ای از فضاهای غیر واقعی است که کاربران می‌توانند در اون با آواتارهای یکدیگر تعامل داشته باشند. افراد می‌توانند ازطریق هدست‌های واقعیت غیر واقعی متا کوئست به دنیای متاورس اون دسترسی داشته باشند.

تلاش زاکربرگ برای بقای متاورس

زاکربرگ در تلاش برای ساختن شور زیادتر در متاورس خود، جدیدترین هدست واقعیت غیر واقعی جدیدی به نام کوئست پرو را در کنفرانس Connect رونمایی کرد. این دستگاه با برچسب قیمت ۱۵۰۰ دلار به‌فروش می‌رسد و از علمی‌های جدید ازجمله تراشه‌های پیشرفته‌ی اسنپدراگون استفاده می‌برد.

یکی از سخن‌گویان متا به وال‌استریت‌ژورنال گفت که این شرکت به بهبود متاورس ادامه می‌دهد و قرار بود این پروژه‌، فرآیندی چندساله باشد. نمایندگان این شرکت به درخواست CNBC برای اظهارنظر پاسخ ندادند.

متا اعلام کرده است که در سال جاری نسخه‌ی وب Horizon Worlds را برای گوشی‌های هوشمند و کامپیوتر‌ها راه‌اندازی خواهد کرد اما تاریخ دقیق اون هنوز مشخص نیست.

[ad_2]