شیث نگهدار؛ زندگینامه و آثار

[ad_1]

شیث نگهدار قصـه نویس،فیلمنامه نویس،طنزپرداز و مدرس ادبیات داستانی است.

نام اصلی :محمد سجاد نگهدار
متولد:1373/1/13کاشان
زمینه کوشش:رمان_فیلمنامه
پیشه:نویسنده،مدرس قصـه نویسی و فیلمنامه نویسی و طنز پزداز
مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد ادبیات داستانی
سالهای کوشش :از 1389 تاکنون
قد :173سانتی متر

بیوگرافی کامل شیث نگهدار

شیث نگهدار قصـه نویس،فیلمنامه نویس،طنزپرداز و مدرس ادبیات داستانی است.

شروع کوشش از 14 سالگی

از سال 87 زمانی 14ساله بود علاقه شدیدی به نویسندگی و مخصوصا درس انشا داشت و به گفته ی خودش در زنگ هایی به غیر از انشا زمانی معلمان مشغول تدریس ریاضی یا علوم یا …بودند او پنهانی مشغول نوشتن قصـه بود و چندین جایزه استانی قصـه کوتاه را نیز در دوره راهنمایی از اون خودکرد.

ورود به دنیای شغل ای

به شکل شغل ای و رسمی نویسندگی را از سال 91 شروع کرد و اولین دلیل‌ رسمی و شغل ای خود را سال 1394به نام ای کاش یادم نمی آمد در قطعه رمان _فیلمنامه با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رساند ،کتابی که در کمتر از چند ماه به چاپ دوم رسید و عنوان پرفروش ترین رمان ایرانی نمایشگاه کتاب کاشان را از اون خود کرد.

وضعیت ازدواج

او ازدواج نکرده و مجرد است

آثار شیث نگهدار

شیث نگهدار تا به امروز 6 کتاب (رمان_فیلمنامه)به نام های ای کاش یادم نمی آمد،شیث،پسری در پرسپولیس،سیزده و سیزده دقیقه،ژان و چارلز با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسانده است که آثار فوق با با استقبال چشمگیر مخاطبان به چاپ های چهارم و پنجم رسیده اند.

آثار نامبرده توسط هنرمندان و ورزشکاران سرشناس زیادی نظیر امین تارخ،فریبا کوثری؛احمدمهرانفر،مریم سلطانی،سیدجواد هاشمی،مختارسائقی،محمدشیری،بخشنده باقری،شیث رضایی و…مورد مطالعه و حمایت قرار گرفته است.

شیث نگهدار؛ زندگینامه و آثار.

زمان‌ فراغت

زمان‌ فراغت خود را به تماشای بازی های پرسپولیس ، پیاده روی، گوش دادن به ترانه های ناراحت پاپ یا مطالعه فیلمنامه های خارجی اختصاص می دهد

آثار

ای کاش یادم نمی آمد 1394
شیث 1397
پسری در پرسپولیس 1398
سیزده و سیزده دقیقه 1400
ژان 1401
چارلز 1402

علایق

علاقه شدیدی به پرسپولیس ؛شیث رضایی و عدد سیزده دارد طوری که بسیاری از منظور های نویسندگی خود را به دلایلی که مربوط به سه کلمه فوق بوده اند رد کرده است. از علاقه او به رنگ مشکی نیز نمی توان به سادگی گذشت

[ad_2]