صحبت های جدید مهران مدیری درباره وقایع اخیر

[ad_1]

صحبت های جدید مهران مدیری درباره وقایع اخیر

 مهران مدیری با انتشار ویدیوئی در فضای غیر واقعی عنوان کرد که مالکیت هر اثری که در صداوسیما ساخته برای خود تلویزیون است و درباره پخش یا پخش نشدنشان هم خود این رسانه تصمیم می‌گیرد

 مهران مدیری در جدید‌ ترین ویدئویی که از خود منتشر کرده، گفته است:

هر اثری را که در طول این سال‌ها ساختم اعم از سریال یا هر نوع کار دیگری، آفریننده این آثار من هستم اما مالکش من نیستم مالکیت هر اثری که در تلویزیون ساخته می‌شود چه توسط من چه دیگران با سازمان صداوسیماست و تصمیم برای پخش و پخش نشدن هر برنامه‌ای هم بر وظیفه صداوسیماست.

او درباره اتفاقات اخیر، با تاکید بر تمامیت ارضی سرزمین اضافه است:

نکته‌ای که این روزها فراوان درباره‌اش سخن زده و بر اون تاکید می‌شود، داستان وطن است. داستان خاک است. داستان امنیت مردمی و تمامیت ارضی است. طبیعی است هر کسی که در این سرزمین به دنیا آمده، تلاش کرده و رشد کرده عاشق وطنش است، عاشق امنیتش است و عاشق تمامیت خاکش. کدام ایرانی را می‌شناسیم که یک وطن قطعه پاره و از هم گسیخته را بخواهد؟ قطعا هیچ ایرانی با هیچ قومیت و هیچ شکل و شمایلی که در این سرزمین زندگی کرده یا زندگی می‌کند، نمی‌بینید که عاشق خاکش نباشد و تمامیت خاکش را نخواهد. این بدیهی است؛ همه ما عِرق مردمی از مهمترین مسائلمان است و عرق مردمی را همیشه داشتیم، داریم و خواهیم داشت.

مدیری در ادامه با گفته جمله «و اما دیگران…» اضافه است:

دیگرانی نه از این سرزمین، دیگرانی نه از این مردم، در طول این سال‌ها هر وقت اتفاقی در این مملکت افتاده است، همیشه خواسته‌اند که اون اتفاق، مردم و حتی آدم ها را به نفع خودشان مصادره و ضبط کنند. این فراوان ناجوانمردانه است. بهترین تصمیم را مردم برای کشورشان می‌گیرند. بهترین تصمیم را مردم ایران برای کشورشان می‌گیرند. مردمِ بزرگوار، باهوش و دوست‌داشتنی.

این بازیگر و کارگردان درباره فضای غیر واقعی هم گفته است:

همیشه با فضای غیر واقعی مسئله داشتم. سال‌ها گفتم و دوباره هم می‌گویم فضای غیر واقعی علاوه بر خوبی‌ هایش مضرات بسیاری هم دارد. کمی باید مواظب خودمان در فضای غیر واقعی باشیم. این همه تعریف قول‌های شگفت آور و نا آشنا، اخبار شگفت آور و نا آشنا و گفته‌های شگفت آور و نا آشنا و هزار چیز دیگر که هم اذیتمان می‌کند و هم دلیل می‌شود نسبت به خودمان، وقایع و آدم‌ها اشتباه کنیم.

مدیری در آخر این ویدئو گفته است: امیدوارم بهترین برای مردم ایران اتفاق بیفتد. امیدوارم به روزهای روشن، امیدوارم به روزهای خوب و حال خوب تر. امیدوارم پروردگار همه  مردم ایران و همه ما را در بغل خودش بگیرد.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir

[ad_2]