صدور کیفرخواست مرگ دختر ۴ساله در پارک

[ad_1]

صدور کیفرخواست مرگ دختر ۴ساله در پارک

کیفرخواست پرونده مرگ دختر ۴ ساله‌ای که به دنبال سقوط در چاه ۴۶ متری جان باخته بود در حالی صادر شد که اتهام متهمان تسبیب در کشتن شبه عمدی معروف است

کیفرخواست پرونده مرگ دختر ۴ ساله‌ صادر شد

نگهداری به این پرونده از عصر یکشنبه ۱۹ تیر و به دنبال شرح مرگ دختری ۴ ساله به نام معصومه در فضای سبز کنار بزرگراه افسریه به دستور بازپرس میثم حسین پور شروع شد. بررسی‌های اولیه سخن پند آموز از اون داشت که دخترک به دنبال خانواده‌اش به فضای سبز رمپ کنار بزرگراه افسریه رفته بود و هنگامی که پدرش مشغول عکس گرفتن از دخترش بود یکباره دخترک در یک ثانیه از جلوی دوربین ناپدید شد. پس از جست و جوی فراوان مشخص شد که دختر کوچک به درون چاهی که لبه اون فراوان کم عرض و قابل رؤیت نبوده سقوط کرده و در عمق ۴۶ متری چاه جان باخته است.

به‌دنبال این حادثه و با نظر کارشناسان، بازپرس جنایی دستور بازداشت شهردار منطقه ۱۵، شهردار ناحیه ۵ و پیمانکار فضای سبز را صادر کرد. همزمان تیم کارشناسی متشکل از کارشناس رویدادها کار و کارشناس رسمی دادگستری راهی محل حادثه شده و تحقیقات برای شناسایی دلیل و مقصران مرگ دخترک ادامه یافت. پس از اون که هیأت کارشناسی نظریه اولیه خود را اعلام کرد این نظریه با انتقاد متهمان این پرونده روباه‌رو شد و این بار هیأت کارشناسی سه نفره تشکیل شد.

با انجام تحقیقات زیادتر آنها نیز در نهایت اعلام کردند در این حادثه شهردار منطقه ۱۵ به میزان ۵۰ درصد، شهردار ناحیه ۵ به میزان ۴۰ درصد و پیمانکار فضای سبز نیز ۱۰ درصد در مرگ دختر کوچک مقصر بوده‌اند. بدین ردیف کیفرخواست این پرونده برای متهمان به اتهام تسبیب در کشتن شبه عمدی صادر شد و پرونده برای محاکمه متهمان و صدور رأی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]