صفر تا صد ماجرای هک شبکه یک و خبر صدا و سیما ؛ اطلاعات کاملی از هک اخبار صداوسیما! [+ ویدیو]

[ad_1]

صفر تا صد ماجرای هک شبکه یک و خبر صدا و سیما چه بود؟ این سوالی است که این روزها چه در جامعه و چه در فضای غیر واقعی گفت و گو داغی شده و ذهن ها را به خود مشغول کرده است. در این مطلب اطلاعات کاملی از هک اخبار صداوسیما را بیان می‌کنیم.


چند روز قبل شبکه خبر و یک صدا و سیما هک شد و این داستان فراوان زیاد در فضای غیر واقعی و رسانه‌های داخلی و خارجی بازتاب داشته است.

به شرح جونی شنبه 16 مهر ماه 1401، اخبار ساعت 21 صدا و سیما که از شبکه یک و شبکه خبر به طور همزمان پخش می‌شود، برای چندین ثانیه توسط یک گروه هکری، هک شد.

زیادتر بخوانید:

صفر تا صد هک اخبار 21 شبکه خبر و یک صدا و سیما

جزئیاتی جدید از هک شبکه خبر و شبکه یک صدا و سیما ؛ فایل آلوده در پلی اوت شبکه خبر!
جزئیاتی جدید از هک شبکه خبر و شبکه یک صدا و سیما

در این راستا خبرگزاری مهر در کانال تلگرامی خود عنوان کرد:

شبکه خبر برای چند ثانیه از دسترس خارج و توسط یک گروه هکری هک شد.

خبرگزاری ایرنا نیز اطلاعات بیشتری از هک اخبار ساعت 21 شبکه خبر و یک صداوسیما را منتشر کرد و گفت: «بررسی‌های اولیه علامت می‌دهد پخش فایل آلوده در اخبار ساعت ۲۱ روز شنبه ناشی از هک پلی‌اوت شبکه خبر بوده است.»

فرتاک نیوز نیز در مطلبی تحت عنوان «ثانیه هک شدن شبکه خبر! + ویدئو» نوشت:

اخبار ساعت ۲۱ صداوسیما که از شبکه‌های اول و خبر صداوسیما پخش می‌شود برای چند ثانیه توسط عوامل ضدانقلاب هک شد.

همچنین این پایگاه خبری ویدیویی را منتشر کرد که علامت از هک اخبار ساعت 21 صدا و سیما است و در ادامه می‌توانید اون را مشاهده کنید:

 

ایرنا نیز با گفتگو با یک منبع آگاه مقاله ای با عنوان «جزئیات پخش فایل آلوده از شبکه خبر صداوسیما/ پلی‌اوت شبکه خبر هک شده بود» به این داستان پرداخت.

به شرح جونی و به تعریف از ایرنا، یک منبع آگاه در سازمان صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، درباره نتایج اولین بررسی‌ها پیرامون هک شب قبل صدا و سیما، اظهار داشت:

بررسی‌های اولیه علامت می‌دهد پخش فایل آلوده در اخبار ساعت 21 روز شنبه ناشی از هک پلی‌اوت شبکه خبر بوده است. پشت منظره‌ برخی خبرسازی‌ها و شایعات منتشرشده و اکانت‌های سازمانی، برخی گروه‌ها و جریان‌ها هستند که تضعیف مدیریت سازمان صداوسیما را دنبال می‌کنند.

گروه هکری انانیموس

وی با اعلام اینکه سپس از هک 7 بهمن 1400 هیچ کدام از نهادهای مسئول حتی یک ریال نیز به امن سازی شبکه سازمان کمک نکردند، گفت:

بررسی‌های فارنزیک هک سال قبل مشخص کرد مهاجم از خردادماه 1400 در شبکه سازمان وجود داشته و فرایند امن‌سازی شبکه های سیما برنده بوده است؛ اما شبکه خبر به واسطه ماهیت خبری خود دسترسی‌های مخصوص‌ای داشته که سپس از رخداد اخیر در حال امن‌سازی است.

هک شبکه خبر و یک صدا و سیما خرابکاری بود! این چیزی است که پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما تاکید داشت و اتفاق چند شب قبل شبکه خبر و یک صدا و سیما را خرابکاری نامید و نه هک!

کنار‌های مرتبط با هک اخبار شبکه خبر و یک تا جایی نزد رفت که گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر رفتن خدابخشی از معاونت صداوسیما مطرح شده بود.

زیادتر بخوانید:

[ad_2]