ضرورت توسعه زیرساخت‌های گردشگری و فرهنگی کووه‌ای

[ad_1]

در پادشاهی نشست‌های رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای جزیره، دهیار، شورا و چندتن از نخبگان کووه‌ای طی جلسه‌ای با افشار فتح‌الهی چالش‌ها و راهکارهای توسعه کوشش‌های گردشگری، فرهنگی و اقتصادی جزیره بررسی شد.
به شرح صفحه اقتصاد به تعریف از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح‌الهی در این جلسه بیان داشت: کووه‌ای در راه تردد گردشگران قرار دارد و وجود دنیا بکر و سواحل زیبا، ظرفیت این روستا را برای تبدیل به مقصد گردشگری دوچندان کرده است.
وی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای صنعت سبز گردشگری در این روستا موجب ساختن شغل‌های پایدار و مولد و حذف مشاغل کاذب و فصلی خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید برضرورت تکمیل کمپ پارک و افزایش مجموعه‌های بومگردی کووه‌ای، افزود: ساختن اماکن اسکان و اقامت گردشگران در این روستا و ارتقای زیرساخت‌های رفاهی، کووه‌ای را به یکی از روستاهای مقاصد گردشگری تبدیل می‌کند.
به گفته فتح‌الهی استفاده از ظرفیت وب و فضای غیر واقعی برای معرفی کووه‌ای به گردشگران داخلی و خارجی داستان مهم دیگری است که باید مدنظر قرار بگیرد.
رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم همچنین با تاید بر لزوم نمایشگاه عرضه مستقیم صنایع دستی، اضافه کرد: باید با حذف واسطه‌ها شرایط را سمتی نزد برد که بیشترین سود نصیب تولیدکننده شود و قیمت برای گردشگران نیز کاهش یابد.
وی ادامه داد: به همین منظور به دنبال راه‌اندازی نمایشگاه عرضه مستسقیم محصولات صنایع دستی در شهر قشم و اختصاص غرفه به هریک روستاها هستیم و همزمان در روستاها هم باید این شرایط آماده شود.
فتح‌الهی ضمن ابراز تمجید از انتخاب کووه‌ای به نام روستای نمونه قرآنی، بیان کرد: کوشش‌های فعالان فرهنگی کووه‌ای درخور تقدیر است و تلاش می‌کنیم بستر توسعه این کارها را با همکاری مردم روستا آماده کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]