طرز تهیه املت کلم برگ با مزه ویژه و دلچسب

[ad_1]

اگر اهل املت هستید در این قسمت می توانید با طرز تهیه املت کلم برگ دوست شوید. این املت متنوع مزه عالی ای داشته که شما انواعی مختلفی از اون  این غذا همچون املت بادمجان، املت رولی و … در آرگا مطالعه می کنید. برای پخت یک املت جدید و متنوع در این قسمت دنبال ما باشید.

مواد واجب

  • پیاز متوسط: ۱ عدد
  • سیر له شده، ۱ حبه
  • کلم: ۶ برگ
  • پنیر فتا: ۱/۲ فنجان
  • روغن زیتون: ۱ قاشق غذاخوری
  • فلفل قرمز و نمک: به میزان واجب
  • سس گوجه ایتالیایی: ۴ قاشق غذاخوری
  • تخم مرغ: ۲ عدد

 

طرز تهیه املت کلم برگ

طرز تهیه املت کلم برگ عالی

ابتدا کمی روغن زیتون درون تابه ریخته و پیاز و سیر را به اون اضافه کنید. سپس از تفت خوردن مواد قطعه های فلفل را به اون اضافه نمایید. توجه داشته باشید، پیاز و سیر باید نیمه شفاف شود و کاملا تفت نخورد تا سوخته شود. در صورتی که می خواهید، مزه این غذا عالی تر شود کمی از قطعه های فلفل قرمز را به مواد اضافه کنید.

استفاده از سس شدید و فلفلی نیز می تواند در این غذا مزه عالی ای داشته باشد. الآن باید برگ های سبز که از قبل شسته و آب اضافی اون کشیده شده درون قابلمه بریزید. شما می توانید از انواعی سبزی های معطر نیز برای این غذا استفاده کنید. در صورتی که می خواهید، مزه عالی ای از این غذا را تجربه کنید، کمی اسفناج بریزید.

الآن باید کمی ادویه و نمک اضافه کنید. در صورتی که می خواهید مواد به خوبی پخته شود، باید درب قابلمه را قرار دهید. استفاده از سس ایتالیایی نیز در این غذا عالی است. افزودن سس گوجه نیز مزه تندی این غذا را مناسب تر می کند. الآن نوبت تاریخ دادن به غذا است. در این مرحله تمام مواد باید به خوبی مزه بگیرند. در زمان پخت نیز اون را کمی هم بزنید.

در این مرحله از طرز تهیه املت کلم برگ باید کمی پنیر روی اون بریزید. الآن تخم مرغ ها را روی غذا شکسته و خوب روی سطح غذا توزیع کنید. سپس از سفت شدن تخم مرغ ها غذا مهیا سرو است که می توانید در ظرف دلخواه سرو کنید. شما می توانید در این غذا از انواع پنیرهای پیتزا استفاده نمایید.

مواد املت کلم برگ

استفاده از انواع ادویه های معطر و مزه دار به این غذا مزه عالی ای می دهد. شما می توانید از سبزی جعفری و شوید نیز در این غذای عالی استفاده کنید. افزودن تخم مرغ نیز سلیقه ای بوده و می توانید به طور درسته روی غذا بشکنید یا خوب هم بزنید.

منبع : آرگا

[ad_2]