طرز تهیه بیسکویت دارچینی مزه دار و دلپذیر

[ad_1]

یکی از انواع بیسکویت های مزه دار و خوشمزه، بیسکویت دارچینی است که هم خاصیت زیادی دارد و هم مزه ای عالی را با اون تجربه می کنید. این بیسکوییت در بین تمام ملت ها طرفدار دارد. در این قسمت می توانید با طرز تهیه بیسکویت دارچینی دوست شوید.

 

تهیه انواع بیسکویت های خانگی کار فراوان ساده ای است. اگر می خواهید، مزه عالی ای از بیسکوییت های خانگی را تجربه کنید، علاوه بر تهیه بیسکویت دارچینی شما می توانید پخت نان رول دارچینی و شیرینی دارچینی را نیز امتحان کنید.

طرز تهیه بیسکوییت دارچینی

مواد واجب

  • تخم مرغ: ۱ عدد
  • روغن مایع: ۱/۳ لیوان
  • سپاس: ۱/۳ لیوان
  • آرد: یک و نیم لیوان
  • بکینگ پودر: ۱ قاشق چای خوری
  • پودر دارچین: ۱/۲ قاشق چای خوری
  • وانیل: نوک قاشق چای خوری

طرز تهیه بیسکویت دارچینی لذیذ

برای مهیا کردن این بیسکویت عالی باید ابتدا تخم مرغ و سپاس را با یکدیگر ترکیب کنید. کمی وانیل و پودر دارچین به اون اضافه نمایید. این مواد باید با دور شدید همزن به خوبی ترکیب شود. وقت تاریخ کافی برای دور شدید ۷ تا ۱۰ دقیقه می باشد. در این مرحله باید یک ترکیب سفید و کشدار داشته باشید.

روغن مایع را به قاتی سپاس و تخم مرغ ها اضافه نمایید. الآن باید در حدی که مواد با یکدیگر ترکیب شوند، به وقت ۱ دقیقه با دور شدید هم بزنید. سپس از اینکه مواد یکدست شد، باید آرد و کمی بکینگ پودر اضافه کنید. توجه داشته باشید با الک کردن آرد و بکینگ پودر ترکیب بیسکوییت شما خوب تر می شود. همچنین آرد را باید طی سه مرحله به مواد اضافه کنید.

سپس از اینکه مواد حالت خمیری پیدا کرد، باید کمی ورز دهید. ورز دادن را تا زمانی ادامه داده تا خمیری آرام و یکدست داشته باشید. در صورتی که خمیر به دست شما می چسبد باید کمی آرد به اون اضافه کنید. الآن باید خمیر را روی یک سطح عریض کرده و با استفاده از یک وردنه اون را به قطر ۱ سانتی متر دوباره کنید.

در این مرحله از طرز تهیه بیسکوییت دارچینی باید فر را در دمای ۱۷۰ مقام سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود. خمیر را با استفاده از کاترهای دلخواه قطعه بزنید. درون یک سینی فر کاغذ روغنی عریض کنید و شیرینی را روی اون بگذارید.

سینی فر را در طبقه بین قرار دهید. وقت تاریخ کافی برای پخت این شیرینی ۱۵ دقیقه است. الآن تاریخ دهید تا شیرینی ها سرد شود. شما می توانید به طور دلخواه از کمی شکلات آب شده یا پودرهای رنگی برای تزئین این کیک استفاده کنید.

مراحل پخت بیسکوییت دارچینی

این شیرینی خوشمزه را می توانید در کنار انواع نوشیدنی های گرم سرو کنید. همچنین شما برای پخت انواع بیسکویت می توانید به این لینک مراجعه کنید.

منبع : آرگا

[ad_2]