طرز تهیه سالاد انار و زیتون خوشمزه و شیک به روش مجلسی

[ad_1]

طرز تهیه سالاد انار و زیتون خوشمزه و شیک به روش مجلسی

طرز تهیه کرانچی پنیری خانگی خوشمزه و فوری در منزل

طرز تهیه کرانچی پنیری کرانچی پنیری یک خوراکی خوشمزه به نام بین وعده یا تنقلات است که می تواند برای کودکان و نوجوانان جایگزین پفک و کرانچی های خارج شود. این کرانچی …

طرز تهیه ساندویچ مرغ فوری و ساده با طعم بسیار خوشمزه

طرز تهیه ساندویچ مرغ سریع ساندویچ مرغ سریع یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که با مواد متنوعی صحیح می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه خوراک نخود یونانی خوشمزه و ساده به روش سنتی

طرز تهیه خوراک نخود یونانی خوراک نخود یونانی یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه سرزمین یونان است که با نخود آبگوشتی صحیح می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه سالاد انار و زیتون , دستور پخت سالاد انار و زیتون

سالاد انار و زیتون یکی از انواع سالادهای خوشمزه و مجلسی است که با مواد متنوعی صحیح می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد انار و زیتون در ادامه با سایت آموزشی چی شی دنبال باشید.

مواد واجب برای ۴ نفر
انار ۴ پیمانه
زیتون ۲ پیمانه
پیاز قرمز ½ پیمانه
گردو ۱ پیمانه
گشنیز جدید ½ پیمانه
مواد واجب برای سس
آب لیمو ترش جدید به مقدار کافی
روغن زیتون به مقدار کافی
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه سالاد انار و زیتون

مرحله اول

برای تهیه سالاد انار و زیتون خوشمزه در ابتدای کار گشنیز را شسته و به شکل ریز عقل می کنیم، سپس انار را دان کرده و به دنبال گشنیز عقل شده درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم. الآن پیاز و گردو را به شکل نگینی عقل می کنیم.

مرحله دوم

در ادامه زیتون را به شکل حلقه ای عقل کرده و به دنبال پیاز قرمز و گردو درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم. الآن آب لیمو ترش جدید را به دنبال روغن زیتون، نمک و فلفل سیاه درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله سوم

در این مرحله سس را به خوبی قاتی کرده و به شکل پخش روی مواد سالاد می ریزیم، سپس سالاد را با قاشق به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب و سس به خورد آنها برود. الآن ظرف را درون یخچال می گذاریم.

مرحله چهارم

در ادامه اجازه می دهیم سالاد انار و زیتون به زمان ۱ تا ۲ ساعت استراحت کند تا مزه ها با هم ادغام و ترکیب شوند. پس از گذشت این تاریخ ظرف را از یخچال خارج کرده و سالاد را سرو می کنیم. نوش جان.


[ad_2]