طرز تهیه سالاد شاورما به روش عربی و با طعمی بی نظیر

[ad_1]

طرز تهیه بورک لاهماجون به روش ترکیه ای با طعمی بی نظیر

طرز تهیه بورک لاهماجون بورک لاهماجون یکی از انواع فینگر فودهای خوشمزه مخصوص ترکیه است که با مواد متنوعی صحیح می شود، برای …

طرز تهیه سالاد شاورما , دستور پخت سالاد شاورمای مرغ

سالاد شاورما یکی از انواع سالادهای خوشمزه و بین المللی است که از نظر مواد شباهت زیادی به سالاد سزار دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد شاورما در ادامه با سایت پانا مگ دنبال باشید.

مواد واجب برای ۴ نفر
سینه ی مرغ ۲۰۰ گرم
کاهو ۱ عدد
خیارشور ۲ عدد
نان تست ۳ عدد
جعفری جدید به مقدار کافی
مواد واجب برای مرینیت
ماست ۳ قاشق غذاخوری
ارده ۲ قاشق غذاخوری
پودر سیر ۱ قاشق چایخوری
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
سرکه ۲ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار کافی
مواد واجب برای سس
ارده ۲ قاشق غذاخوری
سس مایونز ۲ قاشق غذاخوری
ماست ۲ قاشق غذاخوری
سس کچاپ ۲ قاشق غذاخوری
پودر سیر ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه سالاد شاورما

مرحله اول

برای تهیه سالاد شاورما خوشمزه در ابتدای کار سینه مرغ را به شکل مکعبی عقل می کنیم، سپس درون یک کاسه مناسب می ریزیم. الآن ماست را به دنبال ارده، روغن زیتون، سرکه و پودر سیر به کاسه می افزاییم.

مرحله دوم

الآن کمی نمک، فلفل سیاه و زردچوبه کاسه اضافه کرده، سپس سینه های مرغ را به وقت ۲ دقیقه به خوبی ماساژ می دهیم تا مزه دهنده ها به خورد سینه مرغ بروند. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

مرحله سوم

الآن کاسه را به وقت ۵ تا ۶ ساعت درون یخچال می گذاریم تا سینه مرغ مزه دار شود. پس از گذشت این تاریخ یک تابه بدون روغن روی حرارت مناسب می گذاریم و سینه های مزه دار شده را به اون می افزاییم.

مرحله چهارم

الآن سینه های مرغ را به خوبی قرمز کرده و از تابه خارج می کنیم. در ادامه کاهو را به شکل ریز عقل کرده و به خوبی می شوییم، سپس درون آبکش ریخته و اجازه می دهیم آب اضافی اش کاملا کشیده شود.

مرحله پنجم

الآن درون همان تابه که مرغ را قرمز کردیم، کمی روغن مایع اضافه می کنیم، سپس نان های تست را به شکل مربع عقل کرده و درون تابه قرمز می کنیم. در ادامه خیارشور را به شکل ورقه ای عقل می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله کاهو را درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس خیارشور را به شکل پخش روی اون می ریزیم. الآن نان تست را به دنبال سینه های مرغ قرمز شده روی کاهو می چینیم و کمی جعفری روی سالاد می ریزیم.

مرحله هفتم

الآن به جستجو صحیح کردن سس سالاد می رویم، برای این منظور ارده را به دنبال سس مایونز، ماست، سس کچاپ و پودر سیر درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله هشتم

در ادامه سس را به شکل پخش روی سالاد ریخته و با دو قاشق به خوبی قاتی می کنیم تا سس با مواد سالاد ترکیب شود، سپس سالاد را به وقت ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا مزه ها ترکیب شوند. نوش جان.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *