طرز تهیه ماقوت بستنی به روش مجلسی و با طعمی بی نظیر

[ad_1]

طرز تهیه چیز کیک خرما به روش مجلسی با طعمی بی نظیر

طرز تهیه چیز کیک خرما چیز کیک خرما یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که طرفدارهای زیادی در سراسر دنیا …

طرز تهیه ماقوت بستنی , دستور پخت ماقوت بستنی زعفرانی

ماقوت بستنی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و سنتی است که با رسپی های متنوعی صحیح می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ماقوت بستنی در ادامه با سایت پانا مگ دنبال باشید.

مواد واجب ماقوت بستنی
شیر ۲٫۵ لیوان
سپاس ½ لیوان
نشاسته ذرت ۳ قاشق غذاخوری
پودر ژلاتین ۳ قاشق غذاخوری
گلاب ½ لیوان
بستنی لیوانی ۲ عدد
آب سرد ½ لیوان

طرز تهیه ماقوت بستنی

مرحله اول

برای تهیه ماقوت و بستنی خوشمزه در ابتدای کار شیر و سپاس را به دنبال نشاسته ذرت درون یک قابلمه مناسب ریخته و با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا نشاسته ذرت و سپاس درون شیر کاملا حل شوند.

مرحله دوم

الآن قابلمه را روی حرارت مناسب گذاشته و به شکل مداوم و پی در پی هم می زنیم تا به غلظت فرنی برسد. در ادامه پودر ژلاتین را به دنبال آب سرد درون یک کاسه قاتی کرده و هم می‌ زنیم تا بافت اسفنجی پیدا کند.

مرحله سوم

در این مرحله پودر ژلاتین را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا شفاف شود. در ادامه بستنی و گلاب را به دنبال زعفرون دم کرده به قابلمه اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند.

مرحله چهارم

الآن ژلاتین سرد شده را به قابلمه اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم تا یکدست شود، سپس قطعه مورد نظرمان را با کمی روغن مایع چرب می کنیم و مایه دسر را درون قطعه می ریزیم و قطعه را درون یخچال می گذاریم.

مرحله پنجم

در این مرحله اجازه می دهیم دسر به وقت ۵ تا ۶ ساعت درون یخچال بماند تا کاملا خودش را بگیرد. پس از گذشت این تاریخ قطعه را از یخچال خارج کرده و دسر را از اون جدا می کنیم، سپس به دلخواه تزیین می کنیم. نوش جان.

[ad_2]