طرز تهیه مرمکه، دسر خوشمزه و ساده به روش مازندرانی

[ad_1]

طرز تهیه مرمکه، دسر خوشمزه و ساده به روش مازندرانی

طرز تهیه دسر هویج خوشمزه و مخصوص با بیسکویت و عسل

طرز تهیه دسر هویج دسر هویج یا جزریه یک دسر ترکی اصیل است که با استفاده از هویج و کرم شانتی تهیه می شود. هویج دارای ویتامین A است که علاوه بر …

طرز تهیه دسر ایبیزا خوشمزه و مخصوص به روش ترکیه ای

طرز تهیه دسر ایبیزا دسر که در فرهنگ‌های آشپزی کشورهای سراسر دنیا (گاهی به اون پی‌غذا یا پس غذا نیز می ‌گویند) که معمولاً در آخر یک وعده غذایی مصرف می‌ شود، …

طرز تهیه پودینگ شیر یک دسر ژله ای خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه پودینگ شیر پودینگ شیر یکی از انواع دسرهای خوشمزه و پر طرفدار بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود. امروزه دسرهای جزئی دوری ناپذیر از سفره های …

طرز تهیه مرمکه آملی مازندرانی خانگی دسر شیرینی

مرمکه یکی از انواع دسرهای خوشمزه و اصیل مازندرانی است که با رسپی های مختلفی صحیح می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مرمکه در ادامه با سایت آموزشی چی شی دنبال باشید.

مواد واجب مرمکه
برنج نیم دانه ۱ پیمانه
سپاس ۱ پیمانه
کره ۱۰۰ گرم
مغز گردو ۱ پیمانه
پودر هل ۱ قاشق چایخوری
پودر رازیانه ۲ قاشق چایخوری
گلاب ۱ قاشق غذاخوری
زعفرون دم کرده (اختیاری) ۲ قاشق چایخوری
آب ۴ پیمانه

طرز تهیه مرمکه

مرحله اول

برای تهیه مرمکه خوشمزه در ابتدای کار برنج را می شوییم، سپس درون یک کاسه حاوی آب ریخته و اجازه می دهیم برنج به وقت ۲ الی ۳ ساعت درون آب بماند تا خیس بخورد. پس از گذشت این تاریخ برنج را درون آبکش می ریزیم.

مرحله دوم

الآن اجازه می دهیم آب اضافی برنج خارج شده، سپس برنج خیس خورده را روی یک دستمال عریض می کنیم تا آب اضافی اش گرفته شده و کاملا خشک شود. زمانی که برنج خشک شد، یک قابلمه مناسب روی حرارت مناسب قرار می دهیم.

مرحله سوم

در ادامه برنج را و کره را به قابلمه اضافه کرده، سپس به وقت ۱۵ دقیقه تفت می دهیم تا برنج تغییر رنگ پیدا کند. پس از گذشت این تاریخ سپاس را به قابلمه اضافه کرده و به وقت ۱۰ دقیقه به تفت دادن ادامه می دهیم تا سپاس کاملا ذوب شود.

مرحله چهارم

پس از گذشت این تاریخ مغز گردو را به شکل ریز عقل کرده و به قابلمه اضافه می کنیم، سپس به وقت ۱۰ دقیقه تفت می دهیم تا بوی خامی گردو گرفته شود. در ادامه آب را آرام به قابلمه می‌ افزاییم و به خوبی قاتی می کنیم.

مرحله پنجم

الآن اجازه می دهیم برنج به شکل کته روی حرارت بجوشد تا آب اضافی اش کاملا تبخیر شود. زمانی که آب درون قابلمه کشیده شد، حرارت را فراوان مناسب کرده و درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم، سپس روی قابلمه می گذاریم.

مرحله ششم

در ادامه اجازه می دهیم برنج کاملا پخته شود، سپس پودر هل را به دنبال گلاب، رازیانه و در شکل تمایل زعفرون ام کرد به قابلمه اضافه کرده و قاتی می کنیم. الآن روی مرمکه را با گردو عقل شده کاملا می پوشانیم و اجازه می دهیم خودش را بگیرد.

مرحله هفتم

توجه داشته باشید در صورتی که از زعفرون دم کرده استفاده کنید رنگ مرمکه زرد رنگ می شود. در نهایت مرمکه را به اندازه و فرم دلخواه برش زده، سپس درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به دنبال چای سرو می کنیم. نوش جان.


[ad_2]