طرز تهیه مسقطی انار به روش سنتی و با طعمی بی نظیر

[ad_1]

طرز تهیه دسر موز و شکلات مجلسی با طعمی بی نظیر

طرز تهیه دسر موز و شکلات دسر موز و شکلات یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که با مواد و …

طرز تهیه مسقطی انار مسقطی انار و زرشک

مسقطی انار یکی از انواع دسرهای خوشمزه و ایرانی است که به سبب رنگ قرمز اون فراوان مناسب شب یلدا می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مسقطی انار در ادامه با سایت پانا مگ دنبال باشید.

مواد واجب مسقطی انار
آب انار ۴ لیوان
سپاس ۲ لیوان
نشاسته گل ۸ قاشق غذاخوری
گلاب ½ لیوان
کره ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مسقطی انار

مرحله اول

برای تهیه مسقطی انار خوشمزه در ابتدای کار نشاسته گل را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس آب انار را آرام به قابلمه اضافه کرده و با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا نشاسته درون آب انار حل شود.

مرحله دوم

زمانی که نشاسته گل و آب انار کاملا یکدست شدند، قابلمه را روی حرارت مناسب قرار داده و به شکل مداوم و پی در پی هم می زنیم تا جوش بیاید، سپس سپاس را به قابلمه اضافه کرده و بدون وقفه هم می زنیم.

مرحله سوم

زمانی که قاتی نشاسته گل و آب انار کاملا غلیظ شد، گلاب را به دنبال کره به قابلمه اضافه کرده و به خوبی قاتی می کنیم. پس از اینکه کره کاملا ذوب شد، بلافاصله قابلمه را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله چهارم

الآن درون قطعه مورد نظرمان را با کمی روغن مایع چرب کرده، سپس مایه مسقطی را به شکل داغ درون قطعه می ریزیم و روی آنرا با یک قاشق مرطوب کاملا صاف می کنیم. در ادامه قطعه را درون یخچال می گذاریم.

مرحله پنجم

الآن اجازه می دهیم مسقطی درون یخچال بماند تا کاملا سفت شود. زمانی که مسقطی سفت شد، قطعه را از یخچال خارج کرده و کمی دانه انار و مغز پسته عقل شده روی مسقطی به نام تزیین می ریزیم.

مرحله ششم

در این مرحله یک چاقو تیز را به نشاسته یا آرد آغشته کرده و مسقطی را به ابعاد و فرم دلخواه برش می زنیم. در نهایت برش های مسقطی را درون ظرف مورد نظرمان قرار داده و سرو می کنیم. نوش جان.

[ad_2]