طرز تهیه نان محلی خوشمزه و ساده به روش سنتی

[ad_1]

طرز تهیه حلوای هویج هندی خوشمزه و مجلسی به روش سنتی

طرز تهیه حلوای هویج هندی گاجر کا حلوا یا پودینگ هویج هندی یکی از محبوب ‌ترین دسر های هندی است که اصالت اون مربوط به ایالت پنجاب است. این دسر در دوره …

طرز تهیه کتلت گوشت کریپسی و خوشمزه بدون تخم مرغ

طرز تهیه کتلت گوشت کریپسی کتلت گوشت کریپسی یکی از انواع غذاهای خوشمزه ایران است. در تهیه این کتلت از تخم مرغ استفاده نمی شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه سالاد آووکادو و مرغ خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه سالاد آووکادو سالاد آووکادو یکی از انواع سالادهای خوشمزه و پرطرفدار در سراسر دنیا است که دارای خواص فراوان زیادی برای سلامتی بدن می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه نان محلی مازندران در خانه طرز تهیه نان محلی مازندرانی آپارات طرز تهیه نان محلی گیلان طرز تهیه نان محلی مازندران در فر طرز تهیه نان محلی در توستر طرز تهیه نان محلی ساده

نان محلی یکی از انواع نان های خوشمزه و خوش بوی خوش است که به نام وعده صبحانه فراوان مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان محلی در ادامه با سایت آموزشی چی شی دنبال باشید.

مواد واجب نان محلی
 آرد نان ۴ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
سپاس ۶ قاشق چایخوری
نمک ۱ قاشق چایخوری
کره آب شده ۵ قاشق غذاخوری
ماست شیرین ½ لیوان
آب ½ لیوان
 خمیر مایه سریع ۴ قاشق چایخوری
بهبود دهنده ۱ پینچ
پودر هل و زردچوبه از هر کدام ۱ قاشق مرباخوری
پودر زنجبیل و زیره از هر کدام ۱ قاشق مرباخوری
مواد واجب رومال
تخم مرغ ۱ عدد
زرده تخم مرغ ۱ قاشق غذاخوری
کنجد به مقدار کافی

طرز تهیه نان محلی

مرحله اول

برای تهیه نان محلی خوشمزه در ابتدای کار دو سوم مقدار آب را به دنبال ۲ قاشق چایخوری سپاس، ۲ قاشق چایخوری آرد و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته و کمی قاتی می کنیم تا ترکیب شوند.

مرحله دوم

الآن روی کاسه را با درپوش می پوشانیم و اجازه می دهیم خمیر مایه به عمل بیاید. در ادامه مابقی آرد را به دنبال نمک، بهبود دهنده، پودر هل، پودر زنجبیل، زردچوبه و زیره درون الک ریخته و ۳ مرتبه الک می کنیم.

مرحله سوم

در ادامه تخم مرغ و روغن را درون یک کاسه مناسب ریخته و با همزن دستی هم می زنیم تا بافت تخم مرغ ها از لختگی خارج شوند. الآن خمیر مایه به عمل آمده را به کاسه حاوی تخم مرغ اضافه کرده و کمی قاتی می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مواد خشک را به کاسه اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیر درون کاسه جمع شود، سپس آب باقی مانده را آرام به کاسه اضافه کرده و به ورز دادن ادامه می دهیم تا خمیری آرام و لطیف نتیجه شود.

مرحله پنجم

زمانی که خمیر به تست پنجره رسید، آنرا چانه گرفته و درون یک کاسه چرب شده قرار می دهیم، سپس روی کاسه را با پارچه نخی پوشانده و اجازه می دهیم خمیر به زمان ۳۰ دقیقه در دمای مکان استراحت کند.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان، زمانی که حجم خمیر دو تا سه برابر شد، آنرا از دور و بر به سو مرکز خمیر تا کرده و مجددا چانه می گیریم، سپس اجازه می دهیم مجددا خمیر استراحت کند تا حجیم شده و پف کند.

مرحله هفتم

پس از اینکه خمیر حجیم شد، آنرا به ۶ قطعه مساوی تقسیم می کنیم، سپس هر قطعه را چانه گرفته و با کمک انگشت آنها را درون سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده ایم به شکل نازک عریض می کنیم.

مرحله هشتم

الآن روی خمیرها را با پارچه پوشانده و اجازه می دهیم خمیرها حجیم شوند‌. اواخر استراحت خمیر، فر را با حرارت ۱۸۰ مقام سانتی گراد روشن می کنیم تا گرم شود، خمیرها را با قاتی تخم مرغ و زعفرون رومال می کنیم.

مرحله نهم

در ادامه کمی کنجد به شکل پخش روی خمیرها می پاشیم، سپس سینی را طبقه میان فر گذاشته و اجازه می دهیم نان ها به زمان ۲۰ تا ۲۵ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته و در شکل نیاز گریل می کنیم. نوش جان.


[ad_2]