طرز تهیه هویج پلو شیرازی؛ غذای سنتی و محلی شیراز • جونی

[ad_1]

هویج پلو از غذاهای سنتی شیراز و جزو پلوهای قاتی کهنه است. این غذا را معمولا با هویج فرنگی که رنگ تاریک تری دارد صحیح می کنند تا پلو ظاهر خوشرنگ و لعاب تری داشته باشد. برای آموزش پخت این غذای ایرانی خوشمزه با جونی دنبال شوید.

دستور پخت هویج پلو غذای سنتی شیراز 

هویج پلو شیرازی,غذای سنتی شیراز

هویج پلو را می تونین با مرغ هم سرو کنین

مواد واجب برای تهیه هویج پلو

برنج یک کیلوگرم یا ۶ پیمانه
هویج یک کیلوگرم
سپاس ۲۰۰ گرم یا یک لیوان
روغن مایع قرمز کردنی ۶ قاشق سوپ خوری
گوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرم
زعفرون ساییده شده یک قاشق چای خوری و کمی اضافی برای روی برنج
پیاز متوسط یک عدد
دارچین نصف قاشق سوپ خوری
نمک به میزان واجب
مهیا سازی:
تاریخ پخت:
مجموع تاریخ پخت:

طرز تهیه هویج پلو شیرازی

۱. ابتدا برنج را پاک کرده و با کمی نمک در آب خیس کنید. هویج ها را با پوست کن پوست بگیرید و پس از شست شو با چاقو به شکل خلال های باریک عقل کنید.

نکته: از رنده درشت نیز می توانید برای این منظور استفاده کنید.

۲. تابه ای مهیا کنید و روغن را درون اون بریزید و روی اجاق گاز قرار دهید تا خوب داغ شود، سپس هویج های خلال شده را درون روغن تفت دهید.

سپس از تفت دادن خلال هویج ، سپاس را در یک پیمانه آب جوش حل کنید و درون تابه حاوی هویج قرمز شده بریزید و روی اجاق گاز قرار دهید تا محلول آب و سپاس جوشیده و خلال هویج در این شیره کمی بپزد.

در ضمن، زعفرون ساییده شده را نیز به اون اضافه کنید و پس از یکی دو جوش، زیر اجاق گاز را خاموش کنید؛ به این نظم مایه هویج پلو مهیا می شود.

۳. پیاز را پوست کنده و سپس از شستن، در گوشت چرخ کرده، رنده کنید. نمک و دارچین را نیز به گوشت اضافه کنید و خوب ورز دهید. سپس اون را به شکل کوفته های ریزی درآورید. درون تابه ای کمی روغن بریزید و کوفته ریزه ها را در روغن قرار دهید و روی اجاق گاز بگذارید تا تفت داده شود. کوفته ریزه ها را به قاتی هویج خلال شده اضافه کنید.

۴. در قابلمه ای آب را بجوشانید و برنج خیس خورده را به اون اضافه کنید و پس از مدتی جوشیدن، اون را آبکش کنید. در آخر قابلمه بزرگی مهیا کرده و پس از ریختن نیم پیمانه آب و روغن در قابلمه نان یا سیب زمینی را کف اون بچینید.

سپس روی اون را با پوسته ای از برنج آبکش شده بپوشانید. الآن نوبت مایه هویج پلوی روی برنج است. این کار را به شکل پوسته پوسته اون قدر تکرار کنید تا مایه و برنج تمام شود. در آخر روی برنج را کمی آب و روغن بریزید و اون را به روش معمول پخت برنج، دم کنید.

سپس خلال پسته را نیز در کمی روغن تفت داده و برای تزئین مهیا کنید. پس از آنکه برنج دم کشید، اون را در ظرف مورد نظر بکشید و روی اون را با خلال پسته و پلوی زعفرانی تزئین کنید.

هویج پلو شیرازی,غذای سنتی شیراز

برخی هویج پلو را با کشمش سرو می کنند

نکات مهم 

۱- شما می توانید به جای آنکه کوفته ریزه ها را با خلال هویج قاتی کنید، آنها را به وقت کشیدن هویج پلو در دیس، در لابه لای برنج بریزید.

۲-برخی ها هویج پلو را با مرغ زیادتر دوست دارند بنابراین به جای گوشت چرخ کرده از مرغ استفاده می کنند. برای این میزان هویج پلو، یک عدد یا ۱.۵ کیلوگرم مرغ نیاز است.

۳-با توجه به اینکه هویج پلو دارای شیره سپاس است و این شیره به ته دیگ نیز منتقل می شود، احتمال سوختن این غذا از دیگر پلوهای قاتی زیادتر است. بنابراین یا زیر اجاق گاز را فراوان کم کنید یا اینکه از شعله پخش کن استفاده کنید. معمولا حدود ۳ ربع ساعت، تاریخ کافی برای دم کشیدن این پلو خواهد بود.

 

هویج پلو شیرازی,غذای سنتی شیراز

ترئین هویج پلو

[ad_2]