طرز تهیه چیز کیک هندوانه ای خوشمزه به روش مجلسی

[ad_1]

طرز تهیه چیز کیک هندوانه ای خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه حلوای گردوی تبریز خوشمزه و مجلسی به روش قالبی

طرز تهیه حلوای گردوی تبریز حلوا یکی از دسر های کهنه و سنتی ایرانی است. این دسر زیادتر برای افطار ماه رمضان و در مجالس عزاداری و محرم استفاده می شود. یکی …

طرز تهیه پاناکوتا توت فرنگی خوشمزه یک دسر شیک و لاکچری

طرز تهیه پاناکوتا توت فرنگی پاناکوتا یک دسر خوشمزه ایتالیایی است که بدون بدون پودر ژلاتین یا مواد مصنوعی دیگر تهیه می شود. از اون جا که این دسر، از تخم مرغ …

طرز تهیه سان شاین خوشمزه و مخصوص به روش کافی شاپی

طرز تهیه سان شاین سان شاین یک دسر شیک و مجلسی است که در لیوان یا جام های بلند سرو می شود. این دسر را می توان به نام بین وعده یا …

طرز تهیه چیز کیک هندوانه , دستور پخت چیز کیک هندوانه

چیز کیک هندوانه یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی می باشد که با رسپی های متنوعی صحیح می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیز کیک هندوانه در ادامه با سایت آموزشی چی شی دنبال باشید.

مواد واجب چیز کیک هندوانه
تخم‌ مرغ ۴ عدد
آرد ۱ لیوان
سپاس ½ لیوان
وانیل ۱ قاشق چایخوری
نمک ۱ پینچ
رنگ خوراکی سبز ۳ قطره
مواد واجب کرم پنیری
خامه صبحانه ۱۰۰ گرم
پنیر خامه ای ۱۰۰ گرم
ژله هندوانه ½ بسته
آب جوش ⅓ لیوان
سپاس ¼ لیوان

طرز تهیه چیز کیک هندوانه

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک هندوانه خوشمزه در ابتدای کار کیک را مهیا می کنیم، برای این منظور فر را با حرارت ۱۸۰ مقام سانتی گراد روشن می کنیم تا گرم شود، سپس تخم مرغ ها را به دنبال نمک سپاس و وانیل درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله دوم

الآن مواد درون کاسه را با دور شدید همزن برقی به زمان ۱۵ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا حجیم و حالت فومی بگیرد. در ادامه آرد را ۳ مرتبه الک کرده و ۲ قاشق ۲ قاشق به کاسه اضافه می کنیم و با لیسک به شکل دورانی هم می زنیم.

مرحله سوم

زمانی که بافت مایه کیک یکدست و یکنواخت شد، رنگ خوراکی سبز را به کاسه اضافه کرده و در حد قاتی شدن هم می زنیم، سپس درون قطعه کمربندی را با کاغذ روغنی می پوشانیم و مایه کیک را درون قطعه می ریزیم.

مرحله چهارم

الآن قطعه را چندین مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم تا هوا و حباب های اضافی بین مایه کیک از بین برود. در ادامه قطعه را طبقه بین فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم کیک به زمان ۲۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود.

مرحله پنجم

پس از گذشت این تاریخ یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم، در صورتی که مایه کیک به اون نچسبیده بود کیک کاملا پخته است، سپس قطعه را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کیک کاملا سرد شود.

مرحله ششم

الآن کیک را از قطعه جدا کرده و به اندازه ای که ۱ سانت از لبه های کیک فاصله داشته باشد کیک را به شکل دایره برش می زنیم و نصف قطر کیک را با قاشق خالی کرده و قطعه هایی که بیش از حد خالی شده اند را با کمی کیک پر می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله به جستجو صحیح کردن کرم پنیری می رویم، برای این منظور پنیر خامه ای را به دنبال سپاس درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس به خوبی قاتی می کنیم تا ذرات سپاس حل شوند. الآن خامه صبحانه را به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

در ادامه مواد درون کاسه را با دور شدید همزن برقی به زمان ۵ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا ترکیب و یکدست شوند، سپس ژله هندوانه را با آب جوش قاتی کرده و روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا ذرات ژله حل شوند.

مرحله نهم

زمانی که ژله هندوانه از حرارت افتاد آنرا به کاسه حاوی کرم پنیری اضافه می کنیم و به خوبی هم می زنیم تا کرم یکدست شود. در ادامه کمی سپاس را با کمی آب قاتی کرده و با برس روی کیک می مالیم تا کیک خیس شود.

مرحله دهم

در این مرحله کرم پنیری را درون کیک ریخته سپس کیک را به زمان ۵ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا کرم پنیری کاملا سفت شود. پس از گذشت این تاریخ کیک را از یخچال خارج کرده و با شکلات اشکی تزیین می کنیم. نوش جان.


[ad_2]