طرز تهیه کیک هویج انگلیسی خوشمزه به روش مجلسی

[ad_1]

طرز تهیه کیک هویج انگلیسی خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه پنکیک یونانی خوشمزه و مخصوص به صورت شربتی

طرز تهیه پنکیک یونانی پنکیک یونانی یکی از انواع کیک های ساده و خوشمزه سرزمین یونان است که معمولا برای صبحانه یا عصرانه پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه خاگینه مغزدار خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه خاگینه مغزدار خاگینه مغزدار یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه ایرانی است که با ترکیبات متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه کوکی بوسنیایی خوشمزه با بافت بسیار نرم و پفکی

طرز تهیه کوکی بوسنیایی کوکی بوسنیایی یکی از انواع کوکی های خوشمزه بین المللی است که اصالتا وابسته به سرزمین بوسنی می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه کیک هویج انگلیسی , دستور پخت کیک هویج انگلیسی

کیک هویج انگلیسی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های متنوعی صحیح می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک هویج انگلیسی در ادامه با سایت آموزشی چی شی دنبال باشید.

مواد واجب کیک هویج انگلیسی
آرد ۲ لیوان
روغن مایع ¾ لیوان
هویچ ۲ لیوان
تخم مرغ ۴ عدد
سپاس ۱ و ¼ لیوان
پودر هل ۱ قاشق چایخوری
پودر دارچین ۱ قاشق چایخوری
وانیل نوک قاشق چایخوری
بیکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری
مغز گردو ½ لیوان
مواد واجب کرم پنیری
پنیر خامه ای ۱۰۰ گرم
خامه صبحانه ۱۰۰ گرم
شکلات سفید ۱۰۰ گرم

طرز تهیه کیک هویج انگلیسی

مرحله اول

برای تهیه کیک هویج انگلیسی خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ مقام سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. در ادامه آرد را به دنبال بیکینگ پودر، پودر هل و پودر دارچین درون الک می ریزیم.

مرحله دوم

حالا مواد خشک را ۳ مرتبه الک کرده و کنار می گذاریم، سپس تخم مرغ ها را به دنبال وانیل درون یک کاسه مناسب ریخته و با دور شدید همزن برقی به وقت ۱ دقیقه هم می زنیم تا بافت تخم مرغ ها از لختگی خارج شوند.

مرحله سوم

در ادامه سپاس را به کاسه اضافه کرده، سپس به وقت ۵ تا ۶ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا قاتی تخم مرغ کرم رنگ و کش دار شود. حالا هویج را شسته و پس از جدا کردن پوست اون با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم.

مرحله چهارم

حالا روغن مایع و هویج رنده شده را به کاسه اضافه کرده، سپس در حد قاتی شدن هم می زنیم. در ادامه مواد خشک را به دنبال گردو عقل شده به تناوب به کاسه اضافه کرده و با لیسک به شکل دورانی به یک سو هم می زنیم.

مرحله پنجم

زمانی که بافت مایه کیک یکدست و یکنواخت شد، هم زدن را متوقف کرده، سپس قطعه مورد نظرمان را با کاغذ روغنی می پوشانیم و روی کاغذ روغنی را با کمی روغن مایع چرب می کنیم. حالا مایه کیک را درون قطعه می ریزیم.

مرجله ششم

در ادامه قطعه را طبقه بین فر گذاشته و اجازه می دهیم کیک به وقت ۴۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. حالا به جستجو صحیح کردن کرم پنیری می رویم، برای این منظور پنیر خامه ای را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله هفتم

حالا خامه را به قابلمه اضافه کرده و قابلمه را روی حرارت مناسب قرار می دهیم، سپس به شکل مرتب هم می زنیم تا کناره های اون حباب های ریز ساختن شود. در ادامه قابلمه را از روی حرارت برداشته و شکلات سفید را به اون می افزاییم.

مرحله هشتم

حالا کرم پنیری را به شکل مداوم هم می زنیم تا شکلات با حرارت ذوب شود، سپس اجازه می دهیم کرم پنیری سرد شود. پس از گذشت ۴۰ دقیقه یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم.

مرحله نهم

در صورتی که مایه کیک به سیخ چوبی و خلال دندان نچسبیده بود کیک کاملا پخته است، سپس قطعه را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کیک کاملا سرد شود. حالا کیک را از قطعه خارج کرده و مایه کرم پنیری را روی اون می ریزیم. نوش جان.


[ad_2]