علامت های بروز پارکینسون و روش معالجه اون چیست؟

[ad_1]

سلب وظیفه: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و
تحریریه مسئولیتی
درباره محتوای اون ندارد.

در این مقاله می خواهیم در خصوص علائم بروز پارکینسون و معرفی پزشک مغز و اعصاب و معالجه پارکینسون اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. با ما دنبال باشیم.

معالجه پارکینسون

بیماری پارکینسون چیست؟

بیماری پارکینسون به اختلالات مغزی گفته می شود. این بیماری منجر به لرزش بدن می شود. این مشکل دلیل ساختن مشکلات حرکتی در راه رفتن افراد می شود. درصد شیوع این بیماری در خانم ها و آقایان یکسان است.

علائم و علامت های شروع بیماری پارکینسون

این علائم با گذشت تاریخ تشدید می شود. علائمی که در افراد مبتلا به پارکینسون بروز می کند متفاوت است. علامت هایی همانند تغییرات ذهنی، مشکلاتی نظیر خواب، افسردگی، خستگی و غیره. معمولا این بیماری با شروع سن ۶۰ سالگی در افراد شروع می شود. اما استثناهایی هم وجود دارد. در برخی از افراد این بیماری در سنین پایین تر آشکار می شود. عده ای بر این اعتقاد هستند که این بیماری ارثی است. اما اینگونه نیست در برخی از افراد بدون هیچ سابقه ژنتیکی شروع می شود. علائم شروع این بیماری در افراد متفاوت است و عده ای شروع این بیماری را شروع روند پیری می دانند. در حالی که اینگونه نیست و باید در جهت پیشگیری از پیشرفت این بیماری سعی کرد.

نشانه های بروز پارکینسون و روش درمان آن چیست؟

دلیل شروع بیماری پارکینسون

این بیماری زمانی شروع می شود که سلول های مغز در ناحیه ای از مغز که حرکت بدن را کنترل می کند وابسته اختلال می شود. به طور کلی سلول های عصبی یک ماده شیمیایی به نام دوپامین را از خود تولید می کنند. این ماده حیاتی تاثیر زیادی بر هماهنگی اعضای بدن دارد. غیر فعال شدن این سلول دلیل عدم تولید دوپامین در بدن می شود. و کاهش این امر دلیل ساختن اختلالات حرکتی در فرد می شود. شاید بتوان گفت دلیل مرگ سلول های عصبی هنوز به طور کامل مشخص نیست. اما باید در جهت معالجه پارکینسون سعی کرد. متخصص مغز و اعصاب خوب در شیراز ، تهرا ن وسایر شهرهای ایران را که در زمینه معالجه پارکینسون فعایت میکنند را میتوانید در سایت پی جو بیابید و از اون ها نوبت بگیرید.

علامت های بروز بیماری و معالجه پارکینسون

شیوع این بیماری دارای چند علامت است که در این مقاله به این علامت ها می پردازیم:

لرزش در ناحیه دست، دست، انگشتان و غیره.

سفت شدن ناحیه هایی در بدن.

کند شدن حرکت اندام ها.

همانطور که بالا تر ذکر کردیم شروع بیماری اختلالاتی را به دنبال دارد. اختلالاتی نظیر عدم هماهنگی در اعضای بدن که در نهایت منجر به زمین خوردن می شود.

افسردگی و یا ساختن تغییرات خلقی، اختلال در بلع و یا غیره.

سخن پایانی در خصوص معالجه پارکینسون

در این مقاله کوشش کردیم در خصوص علائم و علامت های بیماری پارکینسون اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. با مراجعه به سایت پی جو معرف بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب برای معالجه پارکینسون در شیراز و سایر شهرهای ایران می توانید بهترین متخصص در این زمینه را برای معالجه بیماری خود پیدا کنید و به اون مراجعه نمایید. با مراجعه به پزشک مغز و اعصاب با تجربه می توانید روند پیشرفت این بیماری را مختل سازید.

[ad_2]