علامت های رابطه ناسالم و پیامدهای منفی اون بر زندگی فردی

[ad_1]

رابطه های اجتماعی برای هر فردی ضرورت دارند از این رو خوب تر است رابطه هایی که از سلامت کافی برخوردار نیستند را شناسایی کنید و کوشش کنید اون ها را در زندگی خود کمرنگ نمایید تا بتوانید زندگی بهتری داشته باشید. در واقع این روابط هیچ تاثیری بر زندگی شما به شکل مثبت ندارند و گاها شما را عذاب می دهند و به سبب وابستگی های شدیدی که در اون ها وجود دارد شما قادر به ترک این روابط نیستید. اگر می خواهید رابطه تندرست داشته باشید باید با علامت های رابطه ناسالم آشنایی کامل داشته باشید و در ادامه این موارد را برای شما بررسی خواهیم کرد و شما می توانید با شناخت کافی در مورد رابطه های سمی و مشکل دار تصمیم گیری کرده و گاها اون ها را به آخر برسانید.

زندگی در رابطه ناسالم تحت تاثیر چه مشکلاتی می باشد؟

مهم ترین علامت های رابطه ناسالم

رابطه های ناسالم می تواند بر روی زندگی افراد تاثیرات منفی فراوان زیادی داشته باشد و عزت نفس و مشکلات فرد را افزایش دهد و فرد در این روابط فراوان ناراحت خاطر خواهد شد. در واقع ارتباط های اجتماعی می تواند منجر به افزایش طول عمر گردد اگر تندرست باشد در غیر این شکل ممکن است استرس های بی موردی که در این روابط به شما درون می شود مشکلاتت فراوان زیادی را ساختن کرده و حتی مشکلات روحی و روانی شما را نیز افزایش دهد. در ادامه یک سری از علامت های این نوع روابط را برای شما بررسی می کنیم.

وابستگی فراوان فراوان

روابط ناسالم معمولا وابستگی فراوان فراوان به وجود می آورد و از این رو فردی که وابسته شده است تمام کوشش خود را می کند تا بتواند همانطور که سو مقابلش دوست دارد رفتار کند و سپس از مدتی دیگر خود را از یاد می برد و دیگر نمی داند باید چگونه زندگی کند.

در واقع هر فردی در رابطه آرزوهایی دارد و باید بتواند تا حد متعادلی به شریک خود اطمینان نماید ولی این میانه‌روی در بسیاری از رابطه های ناسالم دیده نمی شود. بنابراین اگر شما به فرد مقابل خود فراوان وابسته هستید و یا اون فرد به شما وابستگی زیادی دارد بدین معنا می باشد که رابطه شما از حالت تندرست خارج شده است.

حسادت های بی مورد

حسادت ها از نداشتن اطمینان به سو مقابل ساختن می شود از این رو اگر شما بیش از حد به آدم های دور و بر خود حسادت می کنید باید این را بفهمید که این رابطه فراوان خطر ناک می باشد و شما نمی توانید به زمان طولانی در اون بمانید. اگر می خواهد رابطه سالمی داشته باشید باید برای امن بودن و داشتن اطمینان در اون تلاش نمایید.

نادرست ترین روابط کدام اند؟

سوء استفاده های کلامی

روابطی که ناسالم می باشند برای پایدار شدن باید از سوء استفاده های کلامی استفاده شود. در واقع یکی از طرفین برای این که بتواند فرد مقابل خود را در این رابطه نگه دارد از سوء استفاده های کلامی استفاده می کند و عذاب وجدان فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

فردی مقابل که تحت تاثیر قرار گرفته است دیگر نمی تواند به این راحتی ها رابطه را ترک کند ولی فردی که سوء استفاده کرده است به راحتی می تواند این رابطه را ترک کرده و زندگی دیگری را برای خود شروع نماید. این سوء استفاده ها می تواند عزت نفس فرد را از بین برده و در نهایت مشکلات بسیاری برای فرد ساختن می کند و او در روابط بعدی خود نیز وابسته مشکل خواهد شد.

حس انزوا

گوشه گیری و انزوا یکی دیگر از پیامد های داشتن روابط ناسالم می باشد. در واقع شما اگر رابطه ناسالمی داشته باشید دائما حس گوشه گیری می کنید و این ها به این سبب می باشد که فرد مقابل شما تلاش کرده است تا شما را غاز تمامی آدم هایی که قبلا با اون ها ارتباط داشته اید دور نماید و در این کار نیز تا حدود فراوان زیادی برنده بوده است. برای معالجه این مشکل باید کوشش کنید از یک متخصص کمک گرفته و از مشاوره های فردی استفاده کنید.

کوچک شدن

افرادی که در رابطه های ناسالم می باشند مدام کوچک می شوند و یا فرد مقابل اون ها کاری می کند که حس ناتوانی به اون ها دست بدهد. در واقع این تحقیرها می تواند شامل اظهار نظر های بی ادبانه یا انتقادهای شدید باشد.

نشانه های رابطه ناسالم

سنجیدن شدن

از دیگر علامت های روابط ناسالم می توان به این داستان نشانه کرد که پارتنر شما مدام در حال سنجیدن کردن شما با دیگران می باشد. این کار او دلیل می شود که شما دائما خود را ملامت کنید و بابت ویژگی هایی که ندارید افسوس بخورید. این کارهای به ظاهر ساده و بدون مشکل می تواند تاثیرات منفی بر روی روحیه فرد داشته باشد و او را نسبت به همه چیز بی میل نماید. اگر در رابطه مدام در حال سنجیدن شدن هستید باید این را بفهمید که رابطه شما تندرست نمی باشد.

نداشتن حس حمایت

یکی از مولفه های هر رابطه در این می باشد که هر دو نفر از یک دیگر حمایت کنند و در شرایط فراوان مقاوم پشت یک دیگر باشند. در رابطه های ناسالم و سمی این حمایت ها و پشتیبانی ها دیده نمی شود. اگر این حمایت ها را ندارید خوب تر است رابطه را ترک کنید.

افزایش استرس

استرسی که رابطه به شما می دهد باید در حد نرمال باشد در غیر این شکل رابطه شما ناسالم می باشد. اگر در رابطه حس خوبی ندارید و فکر می کنید که هیچ وقت بهترین خود نمی باشید و پیشرفتی در زندگی ندارید باید این رابطه را برای همیشه تمام کنید در غیر این شکل افراد سمی در زندگی شما نفوذ می کنند و روابط شما ناسالم می ماند.

شناخت رابطه سالم

خیانت دیدن

خیانت یکی از بدترین علامت این روابط می باشد و می تواند سلامت جاری هر فردی را تحت تاثیر قرار بدهد. در واقع فردی که خیانت می بیند فراوان اذیت می شود و فکر می کند که به هیچ عنوان نمی تواند زندگی خوبی داشته باشد بنابراین اگر خیانت دیدید و فرد مقابل شما را کنار گذاشت و یا دو رو بود باید از رابطه خارج شوید زیرا رابطه شما فراوان ناسالم می باشد و هر ثانیه امکان فروپاشی اون وجود دارد.

نداشتن انرژی

افرادی که در روابط ناسالم می باشند دیگر انرژی برای زندگی کردن و نگهداری به رسیدن کارهای شخصی خود ندارند زیرا فرد مقابل اون ها را فراوان اذیت می کنند و انرژی اون ها را برای کارهای بیهوده می گیرند.

نوسان های رفتاری

از دیگر علامت های رابطه ناسالم می توان به نوسان های رفتاری نشانه کرد. در واقع در برخی از شرایط افراد ممکن است واکنش های هیجانی فراوان بدی را علامت بدهند و این مورد اگر چندین بار تکرار شود می تواند مشکلاتی را برای افراد رابطه ساختن نماید و اگر مدام در حال صبر این رفتارها هستید باید بفهمید که مشکلات شما فراوان فراوان تر خواهند شد چون رابطه شما ناسالم خواهد بود.

رابطه نا درست و ویژگی های آن

نپذیرفتن وظیفه ها

در روابط تندرست هر فرد می داند که باید وظیفه کارهای خود را بر گردن بگیرد ولی در روابط سمی و ناسالم فرد کاری که می کند را به گردن نمی گیرد و گاها ترسی که از خراب شدن رابطه در فرد القا می شود منجر به این کار خواهد شد و رابطه شکلی ناسالم و ناپایدار پیدا خواهد کرد. در واقع اگر شما در رابطه ای قرار دارید که بابت اشتباهات دیگری ملامت  می شوید رابطه شما ناسالم می باشد و برای خوب تر شدن روحیات خود باید از اون خارج شوید.

نداشتن اطمینان

در روابط ناسالم اطمینان وجود ندارد و هیچ کدام از دو نفر به یک دیگر اطمینان نمی کنند از این رو دائما در حال چک کردن سو مقابل خود می باشند. در واقع در روابط نزدیک اطمینان شرط اول می باشد و اگر چنین شرطی را برای رابطه ندارید باید به تندرست بودنش شک کنید و این مورد را یکی از علامت های رابطه ناسالم بفهمید.

افزایش حس گناه

افزایش حس گناه در فرد می تواند از علامت های رابطه ناسالم باشد بنابراین اگر دائما در مورد کارهای خود حس گناه می کنید باید حواستان باشد  که رابطه تان را از نظر تندرست بودن و نبودن مورد بررسی قرار دهید در غیر این شکل مشکلاتی بی شمار برایتان ساختن خواهد شد.

رابطه ناسالم را بشناسید!

به شکل کلی داشتن رابطه های امن در زندگی فراوان سودمند می باشند و می توانند منجر به پیشرفت افراد شوند ولی رابطه های ناسالم نتیجه های عکسی را در نزد دارند. در این مطلب با علامت های رابطه ناسالم دوست شدید و در پایان نیز می توانید با کلیک بر روی لینک های داده شده اطلاعاتی در مورد اصول رابطه بلند زمان و احیا رابطه خراب شده بدست آورده و با کیفیت بیشتری به زندگی خود ادامه دهید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *