عوارض احتمالی جراحی چاقی که قبل از عمل جراحی باید بفهمید

[ad_1]

احتمال وجود عوارض جراحی چاقی برای افرادی که کاندید جراحی اسلیو یا بای پس معده هستند فراوان مهم است.

اینکه آیا این عمل ها احتمال عوارضی هم دارد یا خیر باید برای افراد کاندید عمل مشخص باشد.

 عوارض جراحی چاقی

تناسب اندام، هدیه جراحی چاقی

همه میدانیم که چاقی، منشا بسیاری از ناراحتی های جسمانی بوده و ابدا چیز تازه خوشایندی نیست. شاید از چاق بودن خود ناراحت باشید و شاید هم احساسی نسبت به اون نداشته باشید. اگر نسبت به چاقی، حس منفی داشته باشید، تلاشی برای نجات از اون خواهید کرد. اما اگر نسبت به اون دارای حس خنثی باشید؛ کوشش و تلاشی هم نکرده و همچنان چاق باقی خواهید ماند. حال اگر فقط کمی به سلامتی خود با ارزش و مهم بودن داده و به تناسب اندام فکر می کنید؛ می توانید جراحی چاقی را انجام دهید. دلواپس عوارض جراحی چاقی هم نباشید. چون این عوارض به ندرت چهره داده و اگر هم عوارضی چهره دهد، سطحی و گذراست.

صحیح همانند فراوان از جراحی های دیگر که فقط نیازمند طی کردن دوره نقاهت بوده و پس از اون، دیگر درد و ناراحتی ای را متوجه ناخوش نخواهند کرد. پس خوف های بی مورد را کنار گذاشته و شجاعت را جایگزین اون سازید. تناسب اندام، تنها یکی از اثرات مثبت جراحی چاقی است و عوارضی هم شما را تهدید نخواهند کرد. البته اگر کار را به کاردان بسپارید، چنین اتفاق خوشایندی در انتظارتان خواهد بود.

آیا عوارض جراحی چاقی، قطعی است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر. عوارض جراحی چاقی به طور قطع چهره نداده و احتمال بروز آنها کم است. البته این داستان به این بستگی دارد که کار را به چه کسی بسپارید. اگر پزشک متخصص و معتمدی را پیدا کرده و جراحی چاقی را به دستان توانای او بسپارید؛ بی تردید با عوارضی هم روبرو نخواهید شد. یا اگر با این عوارض مواجه شوید؛ به اون شکل شدید و غیر قابل صبر نیستند و پس از مدتی محو خواهند شد. پس به جای فکر کردن به زوایای منفی، به جنبه های مثبت فکر کرده و خوشی ناشی از کاهش وزن را تماما حس کنید. لاغری و سلامتی، حق طبیعی همه شماست. پس این حق را از خود سلب نکنید!

عوارض اسلیو معده

عوارض جراحی چاقی کدامند؟

نگاهی بر عوارض جراحی چاقی

همانطور که گفته شد؛ عوارض جراحی چاقی یا چهره می دهند و یا اثری از آنها نخواهد بود. اما اگر این جراحی به درستی شکل گیرد، این عوارض، به ناتوان ترین شکل ممکن چهره داده و آنچنان ناخوش را اذیت نخواهند کرد. ضمن اینکه عوارض در افراد مختلف به شکل های گوناگون علامت داده شده و همگی یکسان نیستند. در هر حال ما فرض را بر این می گذاریم که پس از جراحی لاغری، عوارضی، هر چند کم چهره دهند. حالا می خواهیم بدانیم این عوارض کدامند؟ در این قسمت به برخی از مهمترین آنها نشانه خواهیم کرد:

یبوست

اسلیو معده و بای پس معده که رایج ترین روش جراحی چاقی محسوب می شود؛ گاها با عوارضی دنبال خواهد بود. یکی از عوارض جراحی چاقی که ممکن است در برخی از افراد چهره دهد، یبوست است. این مشکل ممکن است ناشی از مصرف داروها و یا کاهش سرعت روده ها باشد. در هر شکل سپس از گذشت وقت تاریخ مشخص، یبوست هم رفع خواهد شد.

کندی در روند رشد مو

کاهش رشد مو یکی از تاثیرات منفی ناشی از جراحی چاقی است. گاهی فرو ریختگی مو هم اتفاق افتاده که این عوارض، برگرفته از استرس می باشند. البته تغییر عملکرد بدن و جاذبه مواد مغذی توسط مغز، قلب، کبد و … هم در این مشکل، دخیل می باشند. جایی برای نگرانی نیست؛ چون پس از گذشت یکسال، این مشکل برطرف خواهد شد.

اختلال در سیستم گوارش

پس از عمل جراحی لاغری و به دلیل اثرات بیهوشی ممکن است با مشکلاتی در سیستم گوارشی روبرو شوید. استفراغ و تهوع، مربوط به این سیستم بوده و در دلیل‌ رعایت نکردن رژیم غذایی سپس از عمل چهره می دهند.

تشکیل سنگ

تشکیل سنگ در کیسه صفرا، از دیگر عوارض جراحی چاقی محسوب شده و شامل سنگ های کوچک می گردد. این مشکل به دلیل کاهش ناگهانی وزن اتفاق افتاده و سپس از مدتی برطرف خواهد شد.

سندرم دامپینگ

هنگامی معده نتواند غذا را صبر کند، می گویند فرد به سندرم دامپینگ وابسته شده است. برای آزادی از این مشکل باید مصرف کربوهیدرات ها را به حداقل رساند و مصرف مواد پروتئینی را افزایش داد. البته مصرف مایعات هم بی تاثیر در کاهش این مشکل نیست.

عوارض بای پس معده

کمترین عوارض جراحی چاقی چگونه ممکن است

در انتخاب جراح برای جراحی چاقی، حساس باشید

جراحی چاقی یکی از حساس ترین عمل هاست و باید در انتخاب جراح و متخصصی که این عمل را انجام می دهد؛ کمی زیادتر وسواس به خرج دهید.پس اینکه فردی به دنبال بهترین متخصص لاغری باشد شاید فراوان عاقلانه باشد اما باید بفهمید هر پزشکی می تواند تلاش کند که بهترین خدمات را ارایه دهد ولی نمی تواند به خود بهترین بگوید انتخاب بهترین پزشک بر وظیفه خود شما است. یکی از پزشکان با اعتبار و خوشنام که کارنامه کاری درخشانی را از خود به جا گذاشته، جناب پزشک فربد امامی یگانه است. ایشان فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و دارای بورد تخصصی جراحی عمومی بوده و بسیاری از افراد چاق و مبتلا به دیابت را از شر چاقی و بیماری های دنبال رها کرده اند.

لذا اگر تا به حال تلاش زیادی برای نجات از چـاقی کرده؛ اما اون نتیجه ای که باید را به دست نیاورده اید؛ می توانید با مراجعه به این پزشک زبر دست، جراحی چاقـی را انجام دهید. قطعا نتیجه پایانی، متعجب تان کرده و از همه مهمتر دلیل ساختن حس رضایت در شما خواهد شد!

جراحی ایمن با کمترین احتمال عوارض :

پزشک امامی در تهران طبابت می کنند  و  یکی از افرادی هستند که تمامی تلاش خود را در جهت کم کردن احتمال عوارض جراحی های چاقی تمام تلاش خود را انجام داده و می دهند.

اما هیچ پزشکی نمی تواند به ناخوش بگوید احتمال عوارض جراحی چـاقی صفر است و عمل جراحی هیچ خطری نمی تواند داشته باشد.

برای اطلاعات زیادتر می توانید این متن را مطالعه کنید:

عوارض اسلیو معده را بشناسیم

[ad_2]