غار آویشو ماسال با جذابیت ها و ویژگی های بی نظیر

[ad_1]

این بار به جستجو سرزمین ای سرسبز از شمال ایران می رویم. غار آویشو منطقه ای سرسبز که ویژگی های تفریحی و توریستی زیادی دارد. این غار چشم اندازی فراوان زیبا داشته و در عین ترسناک بوده یک منطقه بکر و پر جاذبه به شمار می آید.

غار آویشو

معرفی غار آویشو

این غار زیبا و دیدنی در استان گیلان و شهر زیبای ماسال قرار دارد. این نواحی با توجه به کوهستانی بودن دارای جاذبه های متنوعی هستند. در بین جنگل های این دور و بر می توانید از چشم اندازهای فراوان زیباتری نیز دیدن کنید. جنگل های شاندرمن نیز یکی از زیباترین جاذبه های این مناطق هستند. این غار از دیدنی های ماسال است.

حفره آویشو

اگر اهل کوهنوردی و غارنوردی بودید، حتما سری به این غار بزنید. هیجانی که در مسافرت به این نواحی تجربه می کنید، فراوان تکرار نشدنی است. شاید با اولین دید نسبت به این غار به یاد فیلم های ترسناک و شور انگیز بیافتید اما با کمی دقت متوجه زیبایی بکر و دست نخورده اون خواهید داشت. از دورن غار منظره ای ویژه را دید می کنید که شاید در کمتر جایی از دنیا دیده شده باشد.

این غار کجاست؟

برای بازدید از دیدنی های این غار زیبا باید به شهرستان ماسال بروید. فاصله این غار تا شهر رشت تنها ۵۰ کیلومتر می باشد. از نظر جغرافیایی نیز این منطقه یک ناحیه کوهستانی بوده که از جذابیت های اون بازدید می کنید. شاندرمن که یکی از نواحی جنگلی زیبا بوده نیز تا این غار تنها ۴۰ کیلومتر فاصله دارد. با وجود اینکه ماسال دارای ۱۷ غار است، اما این غار زیبایی های بیشتری برای گردشگران خواهد داشت.

بازدید از آویشو

زیبای خوابیده:

بسیاری از گردشگران غار آویشو را به نام زیبای خوابیده می شناسند. در واقع این نامگذاری به نحوه پیدایش این غار دوباره می گردد. سن این غار به میلیون ها سال نزد می رسد و در اون مجموعه ای از بقایای کهنه یافت می شود.

سنگ های دگرگونی کمپلکس شاندرمن که در نزدیکی این غار قرار گرفته اند، از پوسته های اقیانوسی هستند. این غارهای آهکی از نظر زمین شناختی نیز اشکال در دسترسی دارند. سنگ های گربناته نیز در این منطقه کشف می شوند. اما این غار ویژگی های دیگر نیز دارد.

جاذبه های آویشو

مشخصات غار:

این غار بکر و زیبا دارای یک لبه می باشد. ارتفاع لبه اصلی این غار از سطح دریا /۴۶۰ متر است. ارتفاع لبه این غار ۱۹ متر بوده و طول این غار نیز به ۷۴۰ متر می رسد. عرض لبه این غار ۱۴ متر اندازه گیری شده است. عمق این غار نیز به ۱۵۰ متر می رسد. در این غار می توانید گونه های مختلفی از جانوران همچون خفاش و حلزون را مشاهده کنید. شما با بازدید از این غار می توانید یکی از بهترین مکان های دیدنی ماسال دوست شوید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]