فرار از زندان اوین و انفجار در میدان مین! خبرگزاری‌ها چه می‌گویند؟ | شایعه یا واقعیت؟

[ad_1]

فرار از زندان اوین و انفجار در میدان مین از جمله مباحثی است که فراوان در شبکه های اجتماعی و خبرگزاری های مختلف مورد گفت و گو و بررسی قرار گرفته است. اما ماجرای زندانیان فراری اوین و ورود اون‌ها به میدان مین چیست؟

آرون گروپس

به شرح جونی و به تعریف از خبرگزاری فارس، تعدادی زندانی از اوین فرار کردند و درون میدان مین شدند!

زیادتر بخوانید:

فرار از زندان اوین و انفجار در میدان مین

آتش سوزی در اوین
آتش سوزی در اوین

فارس این گونه می‌نویسد: ساعت 21:10 شب قبل درگیری صوری بین تعدادی از زندانیان طناب 7 اوین (محکومان مالی) با زندانیان طناب 8 (سارقان) بوجود می‌آید.

طی این درگیری عده‌ای از زمان سوءاستفاده کرده و انبار لباس و کارگاه کارآفرینی زندان را آتش میزنند که منجر به آتش‌سوزی پهناور، انتقال به طناب 8 و اعزام آتش‌نشانان به اوین برای اطفاء حریق شد.

شواهد علامت می‌دهد این اقدام از نزد طراحی شده بود، برای چی که تعدادی از زندانیان برای خود به طرقی سلاح سرد تهیه کرده بودند تا ضمن درگیری با نیرو‌های تامین امنیت زندان به اون‌ها صدمه بزنند و به سلاح هم دست پیدا کنند که البته برنده نشدند.

در میانه آتش‌سوزی و درگیری با نیرو‌های حفاظت، تعدادی زندانی اقدام به فرار می‌کنند. اون‌ها در ضلع شمالی زندان که کوه وجود دارد، درون میدان مین می‌شوند. گفته می‌شود که صدا‌های انفجار شنیده شده مربوط به همین داستان بوده است.

این در حالی است که یک منبع آگاه به فارس گفت:

در ماجرای شب قبل زندان اوین هیچ زندانی روی مین نرفته است.

تصاویری در شبکه های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که نشان از آتش سوزی در زندان اوین دارد:
تصاویری در شبکه های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که علامت از آتش سوزی در زندان اوین دارد

برخی رسانه از 8 مصدوم در این اتفاق خبر دادند، اما هنوز آمار دقیقی از میزان مصدومان یا تلفات احتمالی منتشر نشده است.

همزمان با این اتفاقات و با تهییج و فراخوان رسانه‌های معاند بیش از 100 نفر از خانواده زندانیان مقابل زندان اوین تجمع نمودند.

شب قبل به رغم فراخوان پهناور ضدانقلاب، هیچ تجمعی در تهران شکل نگرفت و پایتخت روز و شب آرامی را پشت سر می‌گذاشت که یکباره اتفاق زندان اوین در ساعت پایانی شب شکل گرفت.

این در حالی است که ایسنا در مقاله ای تحت عنوان «در اوین چه گذشت؟» به این داستان پرداخت و به تعریف از یک منبع مطلع در سازمان زندان‌ها، ضمن تکذیب خبر انفجار مین در زندان اوین گفت:

در جریان اتفاقات شب قبل هیچ زندانی درون محوطه نشده و خبر روی مین رفتن زندانی‌ها کذب است. اصل اتفاق در طناب سرقتی‌ها چهره داده و مربوط به قسمت زندانیان امنیتی نبوده است.

نظر شما درباره آتش سوزی زندان اوین و همچنین صدای انفجارهای شنیده شده از این زندان چیست؟

زیادتر بخوانید:

[ad_2]