فوتبال انگلیس؛ از شادی برای همگروهی تا تلاش برای حذف ایران از جام جهانی 2022 قطر

[ad_1]

به شرح دیلی فوتبال؛ تیم مردمی انگلیس در چند دوره اخیر جام های جهانی همیشه ناکام بوده و الآن رسانه های انگلیسی تلاش مذبوحانه ای را شروع کرده اند تا نزد از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با ترفندهای شگفت آور و خارج از مستطیل سبز تیم مردمی ایران را به کنار بکشانند.

هنوز تیتر یک روزنامه انگلیسی سپس از مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ در یاد هواداران فوتبال ایران است که نوشت: «خدا را سپاس که به ایران خوردیم!»

در واقع نشریه سان انگلیس تلاش کرد با این تیتر فوتبال ایران را به زعم خود کوچک کند، اما چند ماه سپس کارلوس کی روش سرمربی تیم مردمی ایران پاسخ دندان شکنی به این تیتر داد و گفت: «من هم می‌گویم که خدا را سپاس که با انگلیس رو به رو می شویم».

فوتبال انگلیس؛ از خوشحالی برای همگروهی تا تلاش برای حذف ایران از جام جهانی 2022 قطر

ظاهرا انگلیسی ها نه تنها در عرصه سیاست بلکه در عرصه ورزش و فوتبال هم دوست دارند به نام روباهی پیر و مکار شناخته شوند که از انواع و اقسام ترفندهای ناجوانمردانه برای رسیدن به موفقیت استفاده می کنند.

تاکتیک اول فوتبال انگلیس علیه تیم مردمی ایران همان تیتر سان بود، ولی فراوان زود خودشان هم از گفته شان پشیمان شدند به مخصوص زمانی عملکرد ناتوان تیم مردمی انگلیس در لیگ ملت های اروپا را دیدند و انگلیس با ساوت گیت به دسته دوم لیگ ملت ها سقوط کرد.

هواداران فوتبال در انگلیس از عملکرد تیم مردمی این سرزمین عصبانی شدند و حتی برای برکناری سرمربی تیم طومار جمع کردند، دقیقا همزمان با این عملکرد افتضاح تیم انگلیس، تیم مردمی فوتبال ایران عملکردی درخشان را رقم زدند؛ پیروزی مقابل اروگوئه با تمامی ستاره های گران قیمت این تیم و متوقف کردن سنگال قهرمان جام ملت های آفریقا، دلیل شد ترسی به قلب حریفان همگروه ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ و بخصوص انگلیس بیافتد.

انگلیسی ها البته در همان تاریخ هم دست از کنار‌سازی برای تیم مردمی ایران برنداشتند و یک خبرنگار روزنامه سان با سر کردن یک تیشرت و دلقک بازی به جای خبرنگاری تلاش کرد با اتهامات واهی جو فوتبال مردمی ایران را بهم بزند و سیاه نمایی بین المللی علیه فوتبال ایران انجام بدهد تا شاید فیفا را مجاب به واکنش علیه تیم مردمی ایران کند اما اون تیشرت سرکردن خبرنگار زن روزنامه سان آنقدر مضحک بود که دلیل تمسخر همگان شد.

الآن دیگر رسانه‌ انگلیس یعنی «دیلی تلگراف» ترفند و دلیل ای جدید را دستاویز قرار داده و شب قبل (سه شنبه) در ادعایی واهی به تعریف از کریس برایانت، وزیر خارجه گذشته انگلیس با این مضمون نوشت در فاصله چند هفته مانده به اولین بازی تیم مردمی ایران برابر انگلیس در جام جهانی، فیفا با درخواست هایی برای محروم کردن تیم مردمی ایران از وجود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مواجه شده که دلیل اون استفاده روسیه از پهپادهای ساخت ایران در موج اخیر حملاتش علیه اوکراین بوده است.

  • زیادتر بخوانید:
  • ادعای حذف تیم مردمی ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به دلیل فروش تسلیحات به روسیه
فوتبال انگلیس؛ از خوشحالی برای همگروهی تا تلاش برای حذف ایران از جام جهانی 2022 قطر

این ادعا در کنار ادعای واهی دیگر توسط تفکری که ورزش را سیاسی نمی داند برای محرومیت تیم مردمی فوتبال ایران در جام جهانی سیاست زده و متناقض است.

اگر بر پایه استدلال بی پایه و پایه دیلی تلگراف، فیفا بخواهد اقدامی انجام دهد، باید ابتدا انگلیس را از جام جهانی محروم کند که مدام علیه ایران لجن پراکنی می کند و میزبان رسانه های معاند و فتنه طلب شده است.

۳۰ آبان ۱۴۰۱ تیم مردمی ایران باید در قطر به مصاف انگلیس برود که روی کاغذ خود را مدعی قهرمانی می داند اما در عمل می داند که بازی با مردمی پوشان ایرانی در شروع جام جهانی ۲۰۲۲ می تواند نتیجه ای حیرت انگیز برای دنیا فوتبال به هدیه آورد.

اینستاگرام دیلی فوتبال

 

[ad_2]