فوت کرد ملکه الیزابت تایید شد؛ پایانی باشکوه بر 70 سال سطنت!

[ad_1]

با توجه به بیانیه رسمی کاخ باکینهگام، فوت کرد ملکه الیزابت رسما تایید شد. این پایانی است بر 70 سل سلطنت ملکه‌ای که در سن 96 سالگی فوت کرد.

خبر فوت ملکه انگلیس ساعاتی پس از اون اعلام شد که شاهزاده‌های این سرزمین پس از دریافت خبر وخامت حال او، شتابزده به کاخ بالمورال اسکاتلند رفتند.

آبان تتر

فوت کرد ملکه الیزابت تایید شد

از همان ساعات اولیه اعلام وخامت حال الیزابت دوم، رسانه‌های انگلیسی به گمانه‌زنی درباره اجرای فعالیت‌ اسب تک‌شاخ در اسکاتلند برای مراسم خاکسپاری او و فعالیت‌ مشابهی در پایتخت با عنوان پل لندن پرداخته بودند.

نام این فعالیت‌‌ها مخصوصا و به طور رمزی انتخاب شده و روال بدین نحو است که از راه اون‌ها نخست‌وزیر را از مرگ ملکه مطلع کرده و به او می‌گویند: «پل لندن خراب شده است». پس از اون، رویه این است که وزارت امور خارجه، این خبر را به سران کشورهای مشترک‌المنافع اطلاع می‌دهد.

درگذشت ملکه الیزابت تایید شد؛ پایانی باشکوه بر 70 سال سطنت!
فوت ملکه انگلستان

سمی نایت خبرنگار روزنامه گاردین در سال ۲۰۱۷ در مقاله‌ای نوشته بود، طبق فعالیت‌ پل لندن، سپس از مرگ ملکه، خبر اون به شکل امواج زلزله و به شکل مرحله به مرحله در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

در مقاله‌ای که نایت نوشته بود بر نقش رسانه دولتی BBC در انتقال این خبر به عموم تاکید زیادی شده است. بر همین پایه، از سپس از ظهر دوشنبه لوگوی بی‌بی‌سی به رنگ مشکی درآمده و مجری این شبکه با کت و شلوار و کراوات مشکی در مقابل دوربین آماده شد.

از سوی دیگر، از سپس از ظهر امروز شمار زیادی از گردشگران خارجی برای مطلع شدن از جدیدترین اخبار درباره وضعیت ملکه انگلیس در مقابل کاخ باکینگهام تجمع کرده بودند. گمانه زنی‌ها درباره وضعیت سلامتی او از اواخر سال قبل و پس از ابتلای او به ویروس کرونا شروع شده بود و حتی شایعه‌ای از مرگ او نیز منتشر شد. با این اوضاف و با توجه فوت کرد ملکه الیزابت ، الآن شاهزاده چارلز به نام وارث قانونی تاج و تخت، پادشاه جدید انگلستان است.

درگذشت ملکه الیزابت تایید شد؛ پایانی باشکوه بر 70 سال سطنت!
پادشاه جدید انگلستان ؛ شاهزاده چارلز

زیادتر بخوانید:

[ad_2]