فیلتر کدام اپلکیشن‌ ها رفع شد؟

[ad_1]

بر پایه خبرها اپلیکیشن‌ ها نظیر اپ‌استور و لینکدین که طی یک ماه به دنبال ناآرامی‌ها در سرزمین فیلتر شده‌ بودند، از ساعاتی قبل رفع فیلتر شدند.
به شرح صفحه اقتصاد، بسیاری از کاربران از رفع فیلتر پلتفرم‌های اپ‌استور، لینکدین، گوگل ادز و اسکایپ که به دنبال ناآرامی‌ها در سرزمین فیلتر شده‌ بودند، خبر دادند.
محدودیت‌هایی که بنا به ملاحظات و دستور مراجع ذی‌مصلحت، در روزهای قبل برای بسیاری از اپلیکیشن‌هاو و پلتفرم‌های ارتباطی ساختن می‌شد، هم‌ حالا برداشته شده است. البته محدودیت‌ها همچنان برای دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و واتساپ و فروشگاه اپلیکیشن گوگل‌پلی ادامه دارد.

برای چی که براساس اعلام وزارت ارتباطات و مسئولان مربوطه، تصمیم‌گیری درباره آنها به دلیل نقض قوانین حاکمیتی و نقشی که در ساختن ناآرامی‌ها داشتند باید در مراجعی که ذی‌مصلحت هستند، شکل گیرد.

با این حال، هنوز هیچ منبع رسمی درباره رفع فیلترینگ این پلتفرم‌ها اظهار نظری نداشته‌ است و این امکان وجود دارد که رفع فیلتر اپلیکیشن‌ها موقتی باشد.

لینکدین برای به اشتراک گذاشتن توانایی

لینکدین یک شبکه اجتماعی بین‌المللی مخصوص مدیران شرکت‌ها و کارجویان است و تاکنون وابسته فیلترینگ بلند وقت در سرزمین نشده بود.

در واقع لینکدین شبکه اجتماعی است که زیادتر دانشگاهیان و متخصصان برای ارائه رزومه در اون عضو می‌شوند. این شبکه اجتماعی حدود ده سال نزد نیز به طور موقت در ایران وابسته فیلترینگ شده بود.

اسکایپ هم رفع فیلتر شد

اسکایپ آرام افزاری است که مکالمات در سطح دنیا را امکان‌پذیر می‌کند. میلیون‌ها فرد و مشاغل از Skype برای برقراری تماس ویدئویی و صوتی رایگان یک به یک و گروهی استفاده می‌کنند، پیام‌های سریع ارسال می‌کنند و فایل‌ها را با دیگران در Skype به اشتراک می‌گذارند.

طی روزهای قبل اسکایپ نیز به جمع پلتفرم‌های فیلتر شده پیوست و دسترسی به این پلتفرم از راه آی‌پی ایران وجود نداشت، اما حالا کاربران ادعا کردند که هیچ مشکلی برای استفاده از اسکایپ وجود ندارد.

رفع فیلتر گوگل ادز

در ایامی که محدودیت‌های پهناور اینترنتی، بنگاه‌های اقتصادی را با مشکلات مهمی مواجه کرده است، تغییر در سیاست گوگل منجر شد تا فروش و بازاریابی کسب‌وکارهای ایرانی با چالش‌های فراوانی مواجه شود.

گوگل ادز یک پلتفرم تبلیغاتی در موتور جستجوی گوگل است که کسب‌وکارها می‌توانند برای معرفی خود به مشتریانشان از اون استفاده کنند. گرچه اساسا ساخت پنل در این پلتفرم برای کاربران ایرانی تحریم بوده،‌ اما حالا امکان استفاده از سرویس تبلیغات گوگل برای کسب‌وکارها آماده است.(جونی)

بسیاری از کاربران آرام افزارهای مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های یعنی گوگل پلی و اپ استور دانلود می‌کنند. امروز اما تنها یکی از مایکت‌ها رفع فیلتر شد و گوگل‌پلی همچنان فیلتر است. از آنجایی که گوگل‌پلی در ماه‌های قبل اقدام به حذف اپلکیشن‌های ایرانی به‌ دلایل مختلف کرده‌ بود، سرنوشت رفع فیلتر اون نامشخص است. با این حال استفاده از اپ‌ استور بدون استفاده از فیلترشکن امکان پذیر شده‌ است.

منبع: معامله نیوز

[ad_2]