قابلیت تماس اضطراری در آیفون 14 چگونه کار می‌کند؟

[ad_1]

در جنگلی دورافتاده هستید، و یا در دشتی بیابانی گیر افتاده‌اید؟ دلواپس نباشید، به کمک قابلیت تماس اضطراری در آیفون 14 ، اپل برایتان نیروی امداد خواهد فرستاد!

سرانجام اپل به صبر طرفداران خود آخر داد و تاریخ به معرفی پرچمداران اپل رسید تا با سورپرایزهای جدید «تیم کوک» و ترفندهای مرموز اپل روبرو شویم. از آیفون 14 در چهار مدل مختلف گرفته تا ایرپاد پرو 2 و اپل واچ سری 8، اپل واچ اولترا و البته اپل واچ SE همگی در شمار میهمانان این حادثه بودند.

آبان تتر

در کنار تمام نوآوری‌ها و محصولات حیرت انگیز اپل که در این حادثه معرفی شدند، یک ویژگی فراوان مهم، حیاتی و کاملا جدید به iPhone 14 آمده است که می‌تواند فرشته نجات شما باشد! ویژگی تماس اضطراری SOS در آیفون 14 چیزی است که هر دنیا‌گردی عاشق اون خواهد شد.

زیادتر بخوانید: آیفون 14 پرو و پرو مکس رونمایی شدند ؛‌ پادشاهان جدید دنیای اسمارتفون‌ها!

قابلیت تماس اضطراری در آیفون 14 ، مسافرت به دورترین نقاط با خیالی راحت

فرض کنید در جنگل، کوه یا بیابان گیر کرده‌اید و آنتن ندارید. اینجاست که اگر گوشی شما یکی از مدل‌های آیفون 14 باشد، برگ برنده شما رو می‌شود و می‌توانید قدرت ارتباط ماهوارهای را در دستان خود داشته باشید.

برای استفاده از این قابلیت کافی است به قطعه تماس‌های اضطراری یا SOS بروید. حال با یک رابط کاربری جذاب روبرو می‌شوید که موقعیت فیزیکی نزدیک‌ترین ماهواره را به شما علامت داده و از شما می‌خواهد که آیفون 14 خود را دقیقا به سو نقطه خاصی از آسمان (محل قرارگیری ماهواره) بگیرید. پس از اون دیگر نیاز به اقدام خاصی از سو شما نیست و تنها باید چشم به راه رسیدن نیروهای امدادی به محل باشید.

قابلیت تماس اضطراری در آیفون 14 چگونه کار می‌کند؟
نمایی از مکان کاربری قابلیت تماس اضطراری در آیفون 14

تماس SOS در آیفون 14 فعلا به زمان 2 سال برای تمامی کاربران پرچمدار جدید اپل رایگان خواهد بود و پس از دو سال، کاربران باید برای داشتن قابلیت تماس اضطراری آیفون 14 اشتراک مخصوص‌ای خریداری کنند.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که این ویژگی کارآمد فعلا برای ساکنان آمریکا، آمریکای شمالی و کانادا در دسترس خواهد بود؛ البته ممکن است تا آخر سال به اروپا و آسیا نیز گسترش یابد. در ادامه می‌توانید نحوه عملکرد این سیستم را در ویدیوی زیر مشاهده کنید.

نکته دیگر این است که قابلیت اتصال ماهواره‌ای با قابلیت‌های جدید و پیشرفته آیفون 14 همانند سیستم تشخیص تصادف هماهنگ شده است تا در شکل بیهوش شدن کاربر به مرکز امداد اطلاع دهد. در آخر نیز باید به این نکته نشانه کنیم که در حال آماده این قابلیت برای تماس‌های ساده قابل استفاده نیست و نمی‌توانید با قابلیت تماس SOS در آیفون 14 با دوستان خود ارتباط برقرار کنید.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در مورد قابلیت تماس اضطراری در آیفون 14 چیست؟ نظرات خود را با ما در بین گذاشته و اخبار علمی را از جونی دنبال کنید.

[ad_2]