قاتل روسی که به اوکراین فرستاده شده بود خود را تسلیم کرد

[ad_1]

یک قاتل روسی که توسط روسیه برای جنگ در اوکراین آزاد شده بود و به قول خودش به نام «گوشت دم توپ» برای مرگ به اوکراین فرستاده شده، خود را تسلیم نیروهای اوکراینی کرده و می خواهد برای اون ها بجنگد. یووگنی نوژین ۵۵ ساله برای کشتن یک نفر و زخمی کردن یک نفر دیگر در سال ۱۹۹۹ به ۲۴ سال زندان محکوم شده بود. وی سپس از اینکه یوری پروگوژین، از نزدیکان ولادیمیر پوتین، به زندانیان این سرزمین گفت می توانند در شکل جنگیدن در اوکراین آزاد شوند، از زندان آزاد شد تا سپس از شش ماه جنگ در اوکراین، در شکل زنده ماندن، برای همیشه آزاد شده و عفو ریاست جمهوری دریافت کند.

قاتل روسی که به اوکراین فرستاده شده بود خود را تسلیم کرد

بر پایه برخی شرح ها، بیش از ۲۸,۰۰۰ زندانی روسی که به جرم تجاوز، کشتن، سرقت و دیگر جنایات زندانی بودند، ذیل این طرح دولت روسیه آزاد شده و به نیروهای روسی در اوکراین پی در پی اند، در شرایطی که کرملین برای تامین نیروهای زمینی با مشکل مواجه شده است. بر پایه ویدیویی که توسط اوکراینی ها منتشر شده، زندانیان پرخطر از زندان ها آزاد شده و با تعدادی ون به کمپ های آموزشی در جنوب روسیه منتقل می شوند تا برای جنگ در اوکراین مهیا شوند. گفته شده است که فراری ها قصاص خواهند شد. اما کسانی که بتوانند سپس از شش ماه جنگ در اوکراین زنده بمانند، عفو رییس جمهور را دریافت کرده و اجازه خواهند یافت به زندگی عادی شان دوباره گردند.

قاتل روسی که به اوکراین فرستاده شده بود خود را تسلیم کرد

نوژین که می گوید پس از مراجعه پروگوژین به زندانی در منطقه ریازان آزاد شده است، در ویدیویی که منتشر شده می گوید: «به وقت هفت روز آموزش دیدیم، گروهان هفتم یک گروهان تهاجمی بود. حتی نمی توانم وظیفه واحدهای تهاجمی را شرح دهم. نزد خودم پِی بردم که منظورشان گوشت دم توپ است. اگر کار اشتباهی انجام دهید دیگر ارزشی برایشان ندارید و این یعنی جوخه قصاص».

قاتل روسی که به اوکراین فرستاده شده بود خود را تسلیم کرد

قاتل روسی که به اوکراین فرستاده شده بود خود را تسلیم کرد

نوژین در مصاحبه با یک روزنامه نگار اوکراینی به نام یوری بوتوسوف گفته است که از نزد تصمیم گرفته خود را تسلیم نیروهای اوکراینی کند زیرا برخی از افراد خانواده اش در اوکراین زندگی می کنند. وی زمانی خود را تسلیم نیروهای اوکراینی کرد که به او و دیگر زندانیان آزاد شده دستور داده شده بود تا سربازان کشته شده در جنگ را به عقب بازگردانند. وی در ادامه اضافه است: «دوست دارم به مبارزه در سو اوکراینی ها ادامه دهم به همین خاطر تسلیم شدم و از وقت ها قبل تصمیمم را گرفته بودم. زیرا این اوکراین نبود که به روسیه حمله کرد. این پوتین بود که به اوکراین حمله کرد. من نمی توانم علیه بستگانم، خواهرم، عمویم و دخترم بجنگم». هنوز مشخص نیست برای این زندانی روسی که همسر و فرزندش هنوز در روسیه هستند چه اتفاقی خواهد افتاد.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *