قدم ها و ابزارهای ضروری برای تربیت کودک با تلاش

[ad_1]

تربیت کودک با تلاش یک قدم مهم و اساسی می باشد که والدین باید اون را برای ساختن آینده ای خوب تر برای فرزندان خود در نظر بگیرند. برای تربیت کودکان با تصمیم توانا راهکار و راه حل های زیادی وجود دارد که در این مطلب همه این راهکارها را برای شما بیان می کنیم.

نحوه تربیت کودک با پشتکار

راه های تربیت کودک با تلاش

ما انسان ها به این نیاز داریم که برای این که خوب زندگی کنیم، باید توانایی های مختلفی را یاد بگیریم. تلاش و تلاش یکی از توانایی های ضروری برای زندگی می باشد. بچه های این دوران  هم از لحاظ تغذیه و بهداشت و هم از لحاظ محرک های محیطی، در سنجیدن با کودکان نسل های قبل از وضعیت بهتری برخوردار هستند و این عوامل در کمک به بالا رفتن استفاده هوشی فراوان موثر است. تحقیقات علامت دهنده این هستند که با وجود این همه هوش و توانایی، بیشتر بچه های ما بزرگتر می شوند اون طور که توقع داریم به موفقیت خاصی دست پیدا نمی کنند و این به سبب آموزش نیافتن روحیه تلاش و تلاش در آنها می باشد.

کودکان باید این داستان را بدانند که برای دستیابی به نتیجه مطلوب از کارها، به صرف وقت، تلاش و پیگیری فراوان نیاز است و یک شبه نمی توان ره صدساله را رفت. به نام یکی از والدین وظیفه شما است که به کودکان خود قوانین اصلی را یاد بدهید. ضروری می باشد به او یاد بدهید که محکم و پایدار باشند، همیشه در حال تلاش باشند و برای اون ها اهمیتی نداشته باشد که اون موقعیت تا چه اندازه مقاوم به نظر می رسد. کودکانی که با این قانون عظیم می شوند قادر هستند کارهای بزرگی انجام دهند البته تا هنگامی که اعتقاد دارند که می توانند.

نحوه تربیت کودک بااراده

آموزش صحیح تلاش کردن برای کودکان

احتمالا شما بگویید که کوشش و تلاش آموزش نمی خواهد چون که بچه ها از همان شروع کودکی خودشان به اندازه کافی اهل تلاش می باشند. صحیح می باشد که بچه ها برای هر چیز کوچکی به دفعات فراوان تلاش می کنند و به قول شما خودشان به اندازه کافی اهل تلاش می باشند، ولی متاسفانه ما والدین با برخی از راه های تربیتی اشتباه، علاقه تلاش و تلاش داشتن را در آنها نابود می کنیم. تربیت کودک را برای آینده او نه امروز او در نظر بگیرید.

بنابراین همه چیز را به راحتی در اختیار او قرار ندهید و به او اجازه بدهید که برای دستیابی برخی از چیز ها تلاش کند و برداشتن اون را صبر کند. برای مثال در حالی که کودک ما با علاقه و شادی از اینکه چهار دست و پا می تواند بر روی زمین حرکت کند، و کوشش می کند خودش را به سو اسباب بازی مورد علاقه اش نزدیک کند، ما با یک اشتباه راهبردی بازی را به دستش می دهیم و فکر می کنیم که به او مهربانی می کنیم. غافل از اینکه خوشی اصلی برای کودک ما همان راه رفتن به اسباب بازی بوده است نه خود اسباب بازی. پس اولین راهکار برای تربیت کودکان با تلاش اون می باشد که به اون ها زمان بدهیم مزه کوشش و تلاش را بچشند.

آشنایی با راه های تربیت کودک با پشتکار

صحبت با کودک درباره تلاش و تلاش

اولین کاری که شما باید درباره تربیت کودک با تلاش انجام دهید این است که در مورد تلاش با اون ها صحبت کنید. به مخصوص با بچه هایی که کمی بزرگتر شده اند این کار تاثیر بسیاری دارد. راه کار های جالبی برای معرفی مفهوم و معنای تلاش همانند قصـه گفتن یا نقش بازی کردن وجود دارد.

زمانی که بچه ها در مورد تلاش داشتن به شکل مداوم و پی در پی می شنوند، به اون زیادتر علاقه پیدا می کنند. تمایل یادگیری اون را پیدا می کنند تا از معنا و مفهوم اون سر دربیاورند. در کنار صحبت در مورد تلاش از برخی از عبارات کلید مثبت استفاده کنید. جملات زیر برای تربیت کودکان مشوق می باشد و فراوان بر اون ها تاثیر می گذارد و در واقعیت می توان بیان کرد بچه ها به آنها نیازمند می باشند:

  • کاری که انجام می دهی عالی است.
  • خوب تر می شود. تو اون را یاد می گیری
  • من مطمئنم اون را صحیح خواهی کرد.
  • تو در این کلاس ها شرکت کرده ای و باید درباره اون ها مطالعه کنی.

کلید یادگیری تلاش این است که شما مثبت بمانید. حتی اگر این گونه به نظر برسد که که بچه های شما اون را به درستی درک نکرده اند، تمجید و تشویق موجب می شود به زودی اون را فرا بگیرند. به زودی مثبت بودن شما به کودک شما انتقال پیدا می کند.

آشنایی با راه های تربیت کودک با اراده

به کودکان وظیفه هایی را بسپارید

برای تربیت کودک با تلاش و تصمیم توانا نزد از هر چیز باید او را با یک روش مرتب روزانه دوست کنید. به صورتی که تاریخ خوابیدن، شستن دستها قبل از غذا، غذا خوردن، جمع کردن اسباب بازی ها، تماشای تلویزیون و نظایر آنها تعیین بشود. این برنامه مرتب زندگی خصوصیات اخلاقی مرتبط با تصمیم او را شکل می دهد. پدر و مادر باید به آهستگی و از همان روز های اول شکل گیری شخصیت کودک به او یاد بدهند تا کارهای شخصی خود را همانند شانه کردن مو، پوشیدن کفش، جمع آوری لوازم بازی، مسواک زدن و … را خود به تنهایی انجام بدهند. در ضمن، حس همکاری و تعاون را نیز با آب دادن به گلدان ها، کمک کردن در برداشتن سفره و یا جمع کردن سفره در او ساختن خواهد شد.

بررسی راه های تربیت کودک با پشتکار

داستان، نقاشی و بازی ابزار تربیت کودکان با تلاش

یکی از ابزارهایی که برای تربیت کودک با تلاش به کار گرفته می شود، داستان، نقاشی و بازی می باشد. در واقعیت کودکان در عالم بازی، نقاشی و داستان زندگی را تجربه می کنند. با بچه های خود بازی کنید و در تاریخ بازی او را به تلاش و تلاش زیادتر جهت رسیدن به هدفش تشویق کنید. زمانی که کودک شما رشد کرد و بزرگتر شد و با همسالان خود درون بازی شد، او را تشویق کنید که تا ثانیه آخر امید خود را از دست ندهد و نهایت تلاش خود را بکند. برای او داستان و قصـه هایی را تعریف کنید که شخصیت های اون اهل تلاش و تلاش می باشند.

توضیح راه های تربیت کودک با اراده

ساختن شانس های موفقیت

اگر کودکی زمان برای موفقیت نداشته باشد او ارزش تلاش داشتن را یاد نمی گیرد. بگذارید بچه های شما یک موقعیت ویژه و مخصوص را تجربه کند که بر یک سد ویژه غلبه کند. اگر کودک شما کمک خواست، با شادی فراوان این کار را برای او انجام بدهید. ولی به هیچ وجه کار او را به طور کامل انجام ندهید. زمانی که کودک شما برنده شد، حتما او را برای انجام این کار تمجید کنید. زمانی که او در یک موقعیت مقاوم و دشوار قرار می گیرد. موفقیت های قبلی او را به یادش بیاورید. تاکید کنید که او چگونه توانست به این موفقیت ها دست پیدا کند زیرا هیچ وقت تسلیم نشد.

توضیح در مورد تربیت کودک با پشتکار

یک الگو خوب برای کودک خود باشید

قدم بعدی برای تربیت کودک با تلاش این می باشد که الگوی خوبی برای فرزند خود باشید. در حالیکه کودک شما زرنگ می شود، او فراوان از حالت ها و عملکردها را از شما و بزرگتر های خود یاد می گیرد. در مورد رفتار های خود و هم چنین کلماتی که استفاده می کنید آگاه باشید. از اینکه در مقابل او اشتباه کنید هیچ نترسید. در واقعیت این خطاها و اشتباهات می تواند یک تجربه یادگیری ارزشمند تلقی بشود. زمانی که با یک چالش روبرو می شوید به کودک خود علامت بدهید که شما تا زمانی که به موفقیت دست پیدا نکنید از تلاش دست برنمی دارید.

در آخر برای اطلاع از راه های تشویق کودک و افزایش خلاقیت در کودکان منظور می کنیم این مطالب را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]