قرعه‌کشی ماشین برای کدام افراد حذف می شود؟

[ad_1]

بر پایه اعلام سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت، حدود ۲۰ درصد از سهم قرعه کشی مرحله اخیر خودروهای شرکت‌های تولید کننده داخلی به مالکان خودروهای فرسوده داده شد.
به شرح صفحه اقتصاد، علیرضا احمدی اظهار کرد: در راستای اجرای طناب ف تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ حسب پیگیری‌های مکرر ستاد و جلسات متعدد با نمایندگان وزارت صمت و خودروسازان، سهم ۲۰ درصدی از قرعه کشی مرحله اخیر خودروهای شرکت‌های تولید کننده داخلی به مالکان خودروهای فرسوده اختصاص یافت.
وی افزود: مشروط به اینکه در وقت تحویل ماشین جدید خریدار، تأییدیه اسقاط ماشین فرسوده خود را تحویل دهد، این در حالی است که در قانون بودجه ۱۰ درصد خودروهای قرعه‌کشی به دارندگان خودروهای فرسوده وابستگی می‌گیرد، بنابراین مصوبه مذکور مشوق مضاعفی برای اسقاط ماشین است.

وی ادامه داد: به‌ این نظم افرادی که دارای خودروی فرسوده هستند و مشمول این طرح خواهند بود، می‌توانند از این پس در طرح فروش ماشین، ثبت‌نام کنند و به شرط برنده شدن کد ثبت‌نامی این افراد، از ستاد مدیریت حمل و تعریف و سوخت استعلام خواهد شد. چنانچه براساس کد ثبت‌نامی، ماشین فرسوده وجود داشت، منوط بر آنکه تا دو ماه آینده، شخص خودروی خود را اسقاط و تأییدیه اسقاط را ارائه دهد، خودروی مورد تقاضا، قابل تحویل خواهد بود.

منبع: تسنیم

[ad_2]