قصـه بازی GTA 6 این فرنچایز را متحول خواهد کرد

[ad_1]

در سال‌های اخیر نگرش سازندگان قصـه بازی GTA 6 تغییرات عمده‌ای داشته است و این داستان را می‌توان در رویکرد متفاوت اون‌ها در ساخت قطعه آینده این مجموعه دید.

پس از عظیم‌ترین لیک بازی در تاریخ گیمینگ، طرفداران هنوز چیز مهمی قصـه بازی GTA 6 نمی‌داند. با توجه به اطلاعات آشکار شده مشخص است که قصـه بازی در Vice City اتفاق می‌افتد و شخصیت‌های اصلی زن و مردی هستند که در طراحی اون‌ها از افسانه بانی و کلاید (Bonnie and Clyde) الهام گرفته‌ شده است. اما آنچه تا به حال آشکار شده است تنها بخشی از جزئیات هستند و چیزی در مورد قصـه، لحن یا گیم پلی به ما نمی گویند. اگرچه ویدیوهای آشکار شده علامت می‌دهند که گیم پلی به هیچ وجه تغییر چشمگیری نکرده است و طرفداران در قطعه جدید شاهد فضای معمول و همیشگی مجموعه GTA خواهند بود.

بخشی که زیادتر از همه مورد توجه طرافداران قرار گرفته است لحن، نگرش و تفاوت بازی با قطعه‌های قبلی است. نویسنده اصلی قطعه‌های قبلی و بسیاری دیگر از نویسندگان تیم راک استار گیمز (Rockstar Games) پس از انتشار بازی Red Dead Redemption 2 تیم را ترک کرده‌اند، بنابراین واقعاً مشخص نیست که جایگزین اون‌ها چگونه قصـه قطعه ششم را روایت کرده‌اند.

GTA 5 در سال ۲۰۱۳ عرضه شد و با اینکه نه سال از عمرش می‌گذرد هنوز هم فروش بالایی دارد که موضوعی چشمگیر در دنیای بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود. اما نه تنها گیم پلی بازی کهنه شده است، بلکه دیدگاهی که قصـه اون نسبت به دنیا دور و بر دارد نیز کمرنگ‌تر و کهنه‌تر شده است.

علیرغم اینکه Grand Theft Auto از بزرگترین امتیاز رسانه‌ای در تاریخ گیمینگ برخوردار است، قطعه ششم اولین باری خواهد بود که یک شخصیت زن به نام نقش اول فیلمنامه درون قصـه می‌شود. مسئله‌ای که باورش برای طرفداران کمی مقاوم بوده است زیرا تا به حال هیچ شخصیت زن اصلی و مثبتی در GTA 5 یا هیچ یک از بازی‌های قبلی وجود نداشته است. حالا سازندگان پس از ۲۵ سال و ۲۳۵ میلیون دلار فروش سرانجام تصمیم گرفته‌اند تا در قطعه جدید عکس درستی از شخصیت‌های غیرقابل بازی ارائه دهند تا فضای بازی واقع‌گرایانه‌تر شود.

دن هاوسر (Dan Houser)، نویسنده اصلی، نزد از رفتن به بازیکنان اطمینان داد که در آینده مجموعه GTA مسائل حساس و کهنه قبل که جایی در دنیای امروز ندارند کنار گذاشته خواهند شد و بازی دیدگاهی جامع‌تر به دنیای پیرامون خود خواهد داشت.

بازی GTA 6 با داشتن ده‌ها میلیون و حتی صدها میلیون بازیکن می‌تواند پلتفرم مناسبی برای تغییر رویه قصـه‌های این ژانر از بازی‌ها باشد. با نوآوری و روش‌های جدید اتخاذ شده در قطعه مورد صبر این مجموعه، فرصتی نزد آمده تا بازی محتوایی بیش از سرقت غیر واقعی ماشین‌ها برای طرفداران خود داشته باشد.

نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا تصمیمات نویسندگان جدید می‌تواند تاثیر قابل توجهی در روند بازی داشته باشند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذاری.

[ad_2]