قیمت بیت‌ کوین تا پایان سال 2025 چگونه نزد می رود؟ 

[ad_1]

شاید به نظر برسد بیت‌ کوین نسبت به بازار سهام نوسانات کمتری دارد. اما بر پایه هشدار معامله‌گران ارزهای دیجیتال این مسئله خبر خوبی نیست.
به شرح صفحه اقتصاد، طبق گفته‌های نوئل آچسون، آفریننده خبرنامه «Crypto is Macro Now»، نوسانات ۳۰ روزه بیت‌‎کوین اخیراً «به طرز چشمگیری کاهش یافته است».
به گفته جیک گوردون در گروه اندوخته‌گذاری Bespoke، شاخص BitVol که یک شاخص نوسان است، شروع به شکست کرده و به پایین‌ترین سطح خود از تاریخ بهار رسیده است. این شاخص، در تاریخ نگارش این خبر، در محدوده ۶۹ نوسان داشت که از عدد ۱۱۱ خود در ماه می فراوان پایین آمده.

بیت‌کوین

به گفته مایک نووگراتز، مدیر عامل شرکت اندوخته‌گذاری در ارزهای دیجیتال گلکسی دیجیتال، این روند تاریک ممکن است دو تا شش ماه دیگر ادامه یابد. او ادعا کرد که اکثر اندوخته‌گذارانی که نیاز به فیات داشتند، قبلا ثروت‌های خود را فروخته‌اند و در ادامه فروشندگان فراوان زیاد تحلیل رفته‌اند. با این حال، سیاست پولی فدرال رزرو باید تغییر کند تا این روند کاهش یابد.

نهنگ‌های سطح بالای بیت‌کوین به فروش خود ادامه می‌دهند و در حال آماده بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت‌کوین در اختیار دارند. در طول سال قبل، ۳٫۵ درصد از عرضه در این آدرس‌های مهم به مکان‌هایی منتقل شد که نشان کمتری بر نوسانات قیمت‌های آتی داشتند. فقط در ماه سپتامبر، ۰٫۴ درصد دیگر از عرضه بیت‌کوین سوخت. در ادامه تمایل قابل توجهی که در ماه اکتبر باید مواظب اون بود، تجمع نهنگ‌های بالقوه است.

از آنجایی که هنوز کمبود بیت‌کوین منحصر به فرد از آدرسی به آدرس دیگر وجود دارد، سیگنال NVT برای دومین ماه متوالی یک سیگنال نزولی ارائه کرده است. تغییر در این شاخص می‌تواند علامت دهنده یک روند صعودی باشد.

در عین حال، این روزها کریپتو به یکی از بزرگترین ثروت‌های دنیا تبدیل شده و ارزش بازار بیت‌کوین حتی بالاتر از چندین شرکت سرشناس قرار دارد.

چیزی که فوراً از داده‌های بالا مشخص است این است که چرخه‌های قیمت بیت‌کوین در حال کوتاه‌تر شدن هستند. علاوه بر این، حتی اگر این کوین غالبا ارزش خود را از دست می‌دهد، میانگین قیمت اون همچنان در حال افزایش است. این علامت دهنده یک الگوی امیدوارکننده برای دید بلند-زمان است.

بازار کریپتو، از جمله بیت‌کوین، به سبب انعطاف‌پذیری و ظرفیت بازگشتش معروف است. در هشت سال قبل، کارشناسان مختلف مالی به طور مداوم نزد‌بینی کرده‌اند که حباب بیت‌کوین به زودی خواهد ترکید. با این حال، این کوین همچنان مورد تقاضا است و اندوخته‌گذاران بیت‌کوین همچنان بازده قابل توجهی برای این رمزارز صبر دارند.

بیت‌کوین
روند ماهانه قیمت بیت‌کوین، 

برای چی این نزد‌بینی‌ها با ارزش و مهم بودن دارند

با توجه به اینکه بیت‌کوین اخیراً به نام یک ثروت ذخیره‌ ارزش توانا ظهور کرده است، فراوان مهم است که اندوخته‌گذاران از دیدگاه تحلیلگران محبوب نسبت به ارز دیجیتال در ۵ سال آینده دارند، آگاه باشند. این نزد بینی‌ها، اگرچه به هیچ وجه مطلق نیستند، می‌توانند به معامله‌گران و دارندگان رمزارز در تصمیمات هوشمندانه خود کمک کنند.

با این حال، این همه موارد نیست. به نام مثال، CoinGecko بیان دارد که بیت‌کوین از سهم بازار کریپتو کمتر از ۳۸ درصد را شامل می‌شود. در حالی که این رقم به اندازه سال ۲۰۱۷ یا حتی ۲۰۲۱ نیست. با بسط معنی این مسئله، می‌توان گفت که هر اتفاقی برای بیت‌کوین بیفتد، بقیه بازار آلت‌کوین نیز قطعاً تاثیر خواهند گرفت. بنابراین، حتی اگر فقط به آلت‌کوین‌ها علاقه داشته باشید، آنچه بیت‌کوین انجام می‌دهد روی شما نیز نشان می‌گذارد.

بیت‌کوین

قیمت و شرایط کنونی بیت‌کوین

در تاریخ نگارش این مقاله، بیت‌کوین در نمودارهای قیمتی ۱۹۱۵۴ دلار معامله می‌شد که طی روز قبل ۱٫۸۱ درصد کاهش ارزش داشت.

نیازی به گفتن نیست که حرکت قیمت بیت‌کوین بر ارزش بازار اون نیز نشان داشت. زمانی که قیمت کریپتو در ۳۰ جولای به اوج خود رسید، ارزش بازار نیز افزایش یافت و به ۴۶۹ میلیارد دلار رسید.

در ۱۹ سپتامبر، ۶۲۰ هزار توکن بیت‌کوین به همه صرافی‌ها اضافه شد، بر پایه شاخص ورودی Santiment  در حال آماده ۱۱,۸۷۹,۲۰۰,۰۰۰ دلار بیت‌کوین برای فروش در هر تاریخ موجود است.

موارد ذکر شده ممکن است خبر خوبی برای اندوخته‌گذاران باشد. مخصوصا که بسیاری این را زمان خوبی برای خرید بیت‌کوین با قیمت پایین می‌دانند. در حالی که بیت‌کوین هنوز بیش از ۶۹ درصد با سطح ۶۹۰۰۰ دلار فاصله دارد، خوش‌بینی‌های زیادی در بین کاربران وجود دارد.

منبع: معامله نیوز

[ad_2]