لباس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران ؛ وعده مهم ایلان ماسک!

[ad_1]

از تاریخ راه‌اندازی سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، امید بسیاری از کاربران ایرانی برای دسترسی به دنیای آزاد با این سرویس تعریف شده است و همه در صبر عرضه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران هستند.

هزازگاهی اخباری درباره شرایط یا امکان استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران مطرح می‌شود، اما با توجه به بیصدا ایلان ماسک و دیگر مسئولان اسپیس ایکس نسبت به این داستان، کمتر امیدی به امکان ارائه اینترنت ماهواره‌ای در ایران وجود داشته است.

آرون گروپس

اخیرا و با انتشار خبر لباس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای قطب جنوب، بار دیگر این سوال برای کاربران ایرانی پدید آمد که واقعا برای چی استارلینک به ایران نمی‌آید؟ الآن ماسک یک پاسخ صریح و آشکار به نزد‌نیازهای ارائه اینترنت ماهواره‌ای در ایران داده است.

زیادتر بخوانید: تجهیز گوشی‌های آیفون به اینترنت استارلینک ؛ خبر خوش ایلان ماسک از مذاکره با کوپرتینویی‌ها!

عرضه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران

مدیرعامل اسپیس ایکس به نام اید‌ه‌پرداز و مدیر اجرایی اصلی پروژه اینترنت استارلینک، اخیرا اعلام کرده که برای عرضه اینترنت ماهواره‌ای در ایران، درخواست معافیت از تحریم‌های آمریکا را خواهد داشت.

ایلان ماسک روز قبل در توییتی خبر ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای قطب جنوب را رسمی کرد و اعلام کرد که این سرویس حال در تمام قاره‌های دنیا در دسترس است.

این توییت اما با سوال یک کاربر ایرانی دنبال شد که از آقای ماسک پرسیده بود که آیا به لحاظ فنی امکان ارائه خدمات استارلینک برای کاربران ایرانی وجود دارد یا نه؟ و مدیرعامل اسپیس ایکس در پاسخ به این توییت گفته:

استارلینک در این زمینه خواهان معافیت از تحریم‌ها علیه ایران خواهد شد.

پوشش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران ؛ وعده مهم ایلان ماسک!

البته که با وجود این اظهار نظر آقای ماسک، باید اذعان کرد که ارائه اینترنت استارلینک در ایران صرفا وابسته به معافیت این شرکت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران نیست و موارد دیگری چون کوشش اسپیس ایکس در ایران نیز مورد سوال است.

علاوه بر دریافت مجوز، خرید تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران هزینه زیادی روی دوش کاربران می‌گذارد و البته باید هزینه‌های مربوط به خود سرویس را هم درنظر گرفت. بنابراین صبر نمی‌رود حداقل در آینده نزدیک کاربران در ایران بتوانند به خدمات استارلینک دسترسی پیدا کنند. در هر حال اما باید چشم به راه آینده بود!

زیادتر بخوانید:

نظر شما درمورد اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *