لغو پروژه پیکسل بوک گوگل ؛ خبری از لپ‌تاپ گوگل نیست

[ad_1]

طبق شرح‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد که گوگل برنامه‌های آینده خود را در مورد پیکسل بوک گوگل را متوقف کرده است. بنابراین فعلاً خبری از عرضه این لپ‌تاپ نیست.

احتمالاً نباید صبر داشته باشید که گوگل لپ تاپ جدیدی با برند پیکسل بوک عرضه کند. طبق شرح جدیدی از The Verge به‌نظر می‌رسد که  این شرکت تصمیم گرفته است تا برنامه‌های خود در مورد Pixelbook Go 2019 را لغو کند و همچنین تیمی را که در حال ساخت اون بودند به سایر قسمت‌های فعالیت‌ داخلی گوگل منتقل کرده است.

آرون گروپس

ظاهراً این اقدام برای کاهش هزینه است و پس از اون شکل می‌گیرد که شرح مشابهی در سال 2021 به این داستان نشانه کرده بود که شرکت گوگل، پیکسل بوک گوگل جدیدی را برای عرضه در سال 2022 برنامه‌ریزی نکرده است.

زیادتر بخوانید: بهترین لپ تاپ های 2022

لغو پروژه پیکسل بوک گوگل

به نظر می‌رسد که این اتفاق با انتشار جدیدترین برنامه مقاوم‌افزاری پیچیده Chromebook نسل اول برای گوگل ساختن شد. همه این مشکلات به سال 2013 با Chromebook Pixel اصلی برمی‌گردد.

سپس پیکسل بوک در سال 2017 آمد که مشکلات ویژه خود را داشت. پیکسل بوک اصلی قیمتی نزدیک‌ به لپ‌تاپ‌های ویندوزی 2 در 1 (تبلت‌های دومنظوره‌ای که قابلیت تبدیل به لپ‌تاپ را دارند) اون تاریخ داشت و هیچ وقت در بین مصرف‌کنندگان عادی فروش خوبی نداشت.

پیکسل بوک گوگل

در پیگیری‌هایی که بعداً انجام شد، مشخص شد که تبلت Pixel Slate 2017 نیز از این داستان ضربه خورده است. این بار گوگل از مایکروسافت سرفیس پرو تقلید کرد اما به سبب عدم وجود حالت کامل تبلت با مشکلات لطیف‌افزاری مواجه شد. سپس گوگل از ساخت تبلت‌های با سیستم عامل کروم خود به طور کامل به نفع لپ‌تاپ‌ها عقب‌نشینی کرد.

سپس Pixelbook Go 2019 به بازار آمد، یک لپ‌تاپ سنتی که در نهایت به نظر می‌رسید زمینه خوبی برای مقاوم‌افزار Chromebook ساخت گوگل آماده کرده است. با این کار، گوگل علامت داد که چگونه در نهایت تغییرات قابل توجهی را در سیستم عامل کروم خود ساختن کرده تا سیستم عامل را نسبت به ویندوز و macOS به روز کند و مقاوم افزار کاملی برای لپ‌تاپ خود داشته باشد.

با این حال، سه سال از اون تاریخ می‌گذرد و گوگل در مقابل سوالات زیادتر بیصدا کرده است. این شرکت حتی در کنفرانس I/O خود به The Verge گفت که تصمیم دارد پیکسل بوک‌ها را در آینده نگه داری کند، اما همچنین بر لزوم تغییرات در نوع جدید مقاوم‌افزار پهناور Chromebook به منظور دوام طولانی‌تر اون، تاکید کرد. اما، چه چیزی دلیل این تغییرات می شود؟ احتمالاً این موارد پول و سازندگان تجهیزات اصلی هستند.

آیا پیکسل بوک گوگل در آینده عرضه می‌شود؟

با توجه به این موارد، منابع The Verge شرح داده‌اند که نسل بعدی پیکسل بوک می‌تواند در سال 2023 معرفی شود، زیرا این لپ‌تاپ در حال طی کردن روند طولانی توسعه است. گوگل به وضوح می‌خواست این محصول را کنار بگذارد، اما به سبب تغییرات و استقرار مجدد منابع ذکر شده توسط ساندار پیچای، ظاهرا این کار را نخواهد کرد.

مدیر ارتباطات گوگل به طور رسمی، لورا برین، بیانیه زیر را در این مورد به این نشریه ارائه کرد:

گوگل برنامه‌های محصول آینده یا اطلاعات پرسنل را به اشتراک نمی‌گذارد. با این حال، ما متعهد به ساخت و حمایت از مجموعه‌ای از محصولات گوگل هستیم که برای کاربرانمان نوآورانه و سودمند هستند. در رابطه با افراد تیم نیز، در مواقعی که اولویت‌ها را تغییر می‌دهیم، واجب است روی انتقال اعضای تیم در دستگاه‌ها و خدمات مختلف کار ‌کنیم.پیکسل بوک گوگل

این بیانیه هیچ چیزی را تأیید نمی‌کند، اما اگر صحیح باشد، هنوز هم تعداد زیادی مقاوم افزار Chromebook عالی وجود دارد که می‌توانید اون‌ها را حالا خریداری کنید. گوگل آنطور که در قبل تلاش در انجام اون داشته، نیازی به نوآوری در این فضا ندارد.

بر پایه این شرح و در شکل سلامت اون، احتمالاً گوگل حالا زیادتر به سو شرکای خود (سازندگان تجهیزات اصلی) در مورد مقاوم‌افزار Chromebook متمایل شود. از آنجایی که گفته می‌شود این یک اقدام برای کاهش هزینه است، به نظر می‌رسد که تمرکز گوگل زیادتر بر روی گوشی‌ها، ساعت‌ها و تبلت‌های اندرویدی با برند پیکسل باشد. صبر می‌رود که بسیاری از این مقاوم‌افزارها در رویدادی در شهر نیویورک در تاریخ 6 اکتبر (14 مهر) به تفصیل معرفی شوند.

شرکای گوگل قبلاً کروم‌بوک‌هایی را منتشر کرده‌اند که از کیفیتی که گوگل به‌تنهایی ساخته است، خوب تر بودند. به نام مثال می‌توان به تبلت Lenovo IdeaPad Duet 5 با نمایشگر OLED و پد تاچ و یا حتی دستگاه‌های سازگار با Steam همانند Lenovo 5i-14 Chromebook نشانه کرد. طرفداران گوگل در پی مقاوم‌افزار سازگار با سیستم عمل با کیفیت گوگل هستند بنابراین احتمالاً فقط به برخی از این محصولات بسنده کنند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درمورد لغو پروژه پیکسل بوک گوگل و عرضه نشدن لپ‌تاپ گوگل در سال 2022 چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

منبع: xda-developers

[ad_2]