لیست بازیگرانی که به دلیل مرگ مهسا امینی کشف حجاب کردند

[ad_1]

در این نوشتار می‌توانید با بازیگرانی که به دلیل مرگ مهسا امینی کشف حجاب کردند دوست شوید و تصاویری که در فضای غیر واقعی منتشر کردند را مشاهده نمایید.

کشف حجاب بازیگران سپس از مرگ مهسا امینی سوژه فضای غیر واقعی قرار گرفت. این حرکت دلیل شد برخی از طرفداران با اشتراک تصاویر اون‌ها، همچون کتایون ریاحی، آناهیتا همتی، شبنم فرشادجو و دیگر بازیگران، انتقاد خود را به جریان مرگ مهسا امینی علامت دهند.

بازیگرانی که به دلیل مرگ مهسا امینی کشف حجاب کردند

مهسا امینی کیست؟
بازیگرانی که به دلیل مرگ مهسا امینی کشف حجاب کردند

در کنار بازیگرانی که کشف حجاب کردند، عده کثیری از بازیگران ناراحتی خود را نسبت به این اتفاق علامت دادند. هانیه توسلی، رضا کیانیان، لادن طباطبائی، اصغر فرهادی، بهاره کیان افشار، الناز شاکردوست، هومن بهمنش، برزو ارجمند و بسیاری دیگر با انتشار تصاویر و ویدیوهایی ضمن ابراز تاسف بابت فوت مهسا امینی، انتقاد خود را بیان کردند.

بازیگران کشف حجاب مهسا امینی ؛ تیتری که توجه‌ها را جلب کرد

مرگ مهسا امینی شبنم فرشاد جو را مجبور به ترک دنیای بازیگری کرد. شبنم فرشادجو در صفحه اینستاگرام خود از تصمیمش برای خداحافظی از دنیای بازیگری خبر داد. او در پستی که به اشتراک گذاشته بود نوشت:

مهم نیست کجای جهانم، مهم اینه که عاشق وطنم هستم و دیگر به نام بازیگر در ایران کار نخواهم کرد.

کتایون ریاحی از دیگر بازیگرانی است که کشف حجاب کرد. او که چندی نزد با انتشار تصویری از خود که مربوط به ۲۵ سال نزد می‌شد، از تجربه تجاوز افشاگری کرد، این بار با کشف حجاب انتقاد خود را به مرگ مهسا علامت داد.

کتایون ریاحی در رابطه با تجربه تجاوز چنین نوشت:

این عکس مربوط به بیست و پنج سال نزد است.
اون سال‌ها آقای داوود رشیدی ریاست هیئت‌مدیره خانه سینما و آقای پورصمیمی دستیار یا معاون بودند.
من توسط همکاران خودم و در خانه سینما به اتهامات واهی بازجویی و مواخذه شدم. آقای پورصمیمی که در نقش بازجو درون شده بود با سوء‌استفاده از موقعیت خود به من تعرض کرد. روزگار سختی بود و من هیچ نگفتم. هنوز پس از ۲۵ سال روح و روح و جانم از این حادثه تلخ التیام نیافته و رنجیده است.
به یاد داشته باشیم اگر ثروت، شهرت و قدرت مهار نشود، اگر اخلاق و قانون اقتدار نداشته باشند، این فساد است که همه جا با قلدری حکومت می‌کند.

آناهیتا همتی و مهسا امینی ؛ بازیگرانی که به دلیل مرگ مهسا امینی کشف حجاب کردند

آناهیتا همتی نیز در سوگ ژینا امینی، روز قبل با تراشیدن موهای خود یاد مهسا را گرامی داشت. سپس از آناهیتا، سوسن پرور نیز استوری با سری با موهای تراشیده به اشتراک گذاشت و ابراز همدردی کرد.

سوسن پرور
بازیگرانی که به دلیل مرگ مهسا امینی کشف حجاب کردند

کتایون ریاحی و شبنم فرشادجو از کسانی بودند که در واکنش به مرگ مهسا امینی استوری بدون حجاب منتشر کردند. آناهیتا درگاهی بازیگر سینما و تلویزیون و همسر اشکان خطیبی نیز پست زیر را از برای مهسا منتشر کرد:

علی شادمان بازیگر محبوب ایرانی که به تازگی در سریال جنگجو بازی کرده است، در صفحه اینستاگرامش با انتشار عکس خواهرش نوشت:

خواهر من کاش می توانستم بگویم هر نوع دِلت خواست بپوش، هر نوع دلت خواست فکر کن، هر نوع دلت خواست اظهار نظر کن و هر نوع که دلت خواست زندگی کن؛ هر جا که رفتی با راحتی برو. کاش می‌توانستم بگویم تمام مردان این سرزمین برادران تواند و اگر کسی درون یا خارج از خانه به شأن تو احترام نگذاشت هراسی به دلت راه نده ؛ “هر نوع دلت خواست” باش، چون دَستش به تو نمی‌رسد مگر در صورتی که تا آخرین قطره خونِ تَنِ تمام‌مان زیر پوتین‌هایشان باشد.
کاش و کاش و کاش …
کاش می‌توانستم بگویم دیگر نه خواهری و نه برادری را بی‌گناه از دست نخواهیم داد … کاش می‌دیدم اون روزی را که ما (مَردان) فقط در صفحه های غیر واقعی‌مان شلتاق نمی‌کنیم و هشتگ نیستیم ! کاش چشمم به جمال ثانیه‌ای روشن می‌شد که ما برای مادران، خواهران و کسانی که دوستشان داشتیم “مَرد” بودیم، از اون نوع که شما دلتان می‌خواست.
خواهرم کاش، این کاش از دایره‌ واژگان این سرزمین برای همیشه حذف می‌شد.

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در اون الزاما بازتاب دیدگاه رسانه جونی نیست. شما همراهان گرامی می‌توانید نظر خود را درباره این خبر که ربازدید هم می‌باشد در قسمت دیدگاه‌های انتهای این نوشتار در اختیار همه بگذارید.

اخبار مرتبط:[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *