لینکدین هم فیلتر شد! – وقت سحر

[ad_1]

سپس از فیلتر شدن اینستاگرام، واتساپ، گوگل پلی و اپ استور الآن نوبت به فیلتر شدن لینکدین رسیده است.

به شرح وقت سحر به تعریف از دیجیاتو؛ پس از فیلتر شدن پلتفرم‌هایی همانند اینستاگرام و واتساپ و گوکل‌ پلی در روزهای اخیر، به نظر می‌رسد از صبح زود امروز دسترسی به شبکه اجتماعی لینکدین نیز با اختلال شدیدی دنبال است و این پلتفرم هم برای کاربران درون ایران بسته شده است.

مشاهدات علامت می‌دهد استفاده از لینکدین بدون فیلترشکن عملا امکان پذیر نیست. شایان ذکر است دو روز نزد لینکدین اختلال جهانی پیدا کرده بود که این مشکل در حال آماده در همه جای دنیا برطرف شده است.

گفتنیست نت بلاکس نیز اختلال در دسترسی به لینکدین در بین کاربران ایرانی را تایید کرده است. این مجموعه که کیفیت اینترنت را در دنیا می‌سنجد در آخرین پست توییتری خود نسبت به وجود این اختلال در ایران، هشدار داده است.

لینکدین یک شبکه اجتماعی بین‌المللی مخصوص مدیران شرکت‌ها و کارجویان است و تاکنون در ایران فیلتر نشده بود. در واقع لینکدین شبکه اجتماعی است که زیادتر دانشگاهیان و متخصصان برای ارایه رزومه در اون عضو می‌شوند. این شبکه اجتماعی حدود ده سال نزد نیز به طور موقت در ایران وابسته فیلترینگ شده بود.

لینکدین از معدود شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی باقی مانده در ایران بود که هنوز وابسته فیلترینگ نشده بود. به نظر می‌رسد فیلتر شدن لینکدین نیز همانند فیلتر شدن پلتفرم‌های دیگری نظیر اینستاگرام و واتساپ و… مربوط به ناآرامی‌ها در سرزمین باشد.

شب قبل وزیر سرزمین در گفتگویی تلویزیونی تاکید کرده بود که وجود این اختلالات در اینترنت برای امنیت خود مردم است و تا زمانی که این ناآرامی‌ها ادامه داشته باشد، مسدودسازی‌ها در اینترنت ادامه دارد.

[ad_2]