لینک ورود به سامانه حمایت معیشتی برای مشاهده نتایج بازبینی به دهک بندی خانوار

[ad_1]

لینک ورود به سامانه حمایت معیشتی برای مشاهده نتایج انتقاد به دهک بندی خانوار hemayat.mcls.gov.ir

سامانه حمایت برای بازبینی دهک بندی خانوار : برای مشاهده نتایج بازبینی دهک‌ بندی خانوار در سامانه حمایت معیشتی درون سامانه جدید hemayat.mcls.gov.ir شوید و مراحل زیر را طی کنید: هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده‌اند، می‌توانند ضمن مشاهده نتایج، درخواست بررسی مجدد اطلاعات هرکدام از زیربخش‌ها را ثبت کنند.

ورود به سامانه حمایت معیشتی و مشاهده نتایج بازبینی دهک‌ بندی خانوار

تهران- ایرنا- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره قابلیت‌های سامانه جدید درخواست از راه کارت‌های بانکی خانوار، اطلاعات ماشین و حقوق، اعلام کرد: هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده‌اند، می‌توانند ضمن مشاهده نتایج، درخواست بررسی مجدد اطلاعات هرکدام از زیربخش‌ها را ثبت کنند.

آدرس جدید سامانه حمایت

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سامانه جدید «حمایت» که با نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir فعال کرد. سامانه‌ای که قبلاً فعال بود صرفاً قابلیت دریافت یک درخواست بازبینی کلی به شناسنامه اقتصادی خانوار بدون ارجاع به زیربخش موردنظر را داشت، در حالی که در سامانه‌ی جدید حمایت افراد می‌توانند انتقاد خود را به تک‌تک قسمت‌های داده‌ای همانند اطلاعات ماشین، اطلاعات تراکنش‌های بانکی و … به‌شکل مجزا ثبت و درخواست بازبینی دهند که این مهم کمک خواهد کرد تا فرآیند نگهداری و تصمیم‌گیری دقیق‌تر انجام شود.

به شرح ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست هر خانوار می‌تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص دلیل دریافت یا عدم دریافت یارانه را به دنبال اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند.

اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار یارانه بگیر

همچنین امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در سه قسمت اطلاعات خرید از کارت بانکی، اطلاعات ماشین و اطلاعات حقوق به شکل تفکیک شده و مجزا آماده شده و کاربرانی که درخواست بررسی مجدد این اطلاعات را دارند، می‌توانند درخواست خود را در مراحل مجزا و به‌شکل تفکیک شده ثبت کنند.

از دیگر امکانات این سامانه ارائه توضیحات شفاف و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص ماخذ داده‌ها و دلیل ایرادات احتمالی از دید کاربر، نزد‌بینی امکان ثبت وضعیت‌های ویژه نظیر بیماران ویژه یا معلولان گرامی در قسمت ثبت درخواست بررسی است، البته استانداردهای امنیتی برای نگه داری حریم شخصی و محرمانه ماندن اطلاعات کاربران نیز به طور کامل رعایت شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده‌اند، دعوت کرده است تا برای مشاهده نتایج بررسی‌ها بر پایه اطلاعات به‌روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: برای خدمت‌رسانی خوب تر، سرپرستان خانواری که رقم آخر کد مردمی آنها عدد زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد مردمی آنها عدد فرد است، در روزهای فرد می‌توانند به این وبگاه مراجعه کنند.

سایر هموطنان نیز از روز شنبه پنجم شهریور می‌توانند بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات دهک، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی به سامانه حمایت مراجعه کنند.

مراحل نام نویسی در سامانه حمایت

هموطنان گرامی با مراجعه به سامانه حمایت به آدرس hemayat.mcls.gov.ir درون صفحه اصلی می شود و گزینه ورود/نام نویسی که در بالای سو چپ صفحه قرار دارد را انتخاب می نماید.

نتایج بازبینی دهک‌ بندی خانوارها در سامانه حمایت معیشتی

سرپرست خانوار پس از ثبت‌نام، می‌تواند با درون کردن کد مردمی و شماره دنبال خود، درون این سامانه شود. نام این سامانه از زمانی که دولت تصمیم گرفت، یارانه‌های نقدی را متمرکز کند و به سه‌دهک ۴۰۰‌هزار تومان و به شش دهک دیگر، نفری ۳۰۰ هزار تومان یارانه بپردازد، مجدد در سرخط خبرها قرار گرفت.

آموزش تصویری مشاهده نتایج بازبینی دهک‌ بندی خانوارها در سامانه حمایت معیشتی

در صورتی که فرد برای اولین بار درون این سامانه شود، گزینه ی نام نویسی را انتخاب کرده و درون صفحه زیر می گردد . پس از درون کردن شماره تلفن دنبال (که الزاما باید به نام فرد متقاضی باشد) ، کد مردمی ، تاریخ تولد و عبارت امنیتی، با فشردن کلید ارسال کد اعتبار سنجی، کد یکبار مصرف به شماره فرد ارسال می گردد . پس از ورود این کد، نام نویسی فرد نهایی شده و اطلاعات فرد در سامانه ذخیره می گردد.

در صورتی که فرد قبلا مراحل نام نویسی خود را طی کرده باشد درون صفحه ورود می شود و با درون کردن شماره تلفن دنبال و عبارت امنیتی کلید ارسال کد اعتبار سنجی، کد یکبار مصرف دریافت می کند.

مشاهده نتایج بازبینی دهک‌ بندی خانوارها در سامانه حمایت معیشتی

وقت ورود سامانه حمایت دهک بندی خانوار «کد امنیتی» که باید دنبال شماره دنبال سرپرست خانوار درون شود، مرتب و به‌شکل غیرعادی به‌روزرسانی می‌شود که در نتیجه به سختی امکان ورود به سامانه وجود دارد اما در قسمت ثبت‌نام، مشکلی وجود ندارد و به راحتی می‌توان با ثبت تلفن دنبال، مراحل نزد‌ورود به سامانه را تکمیل کرد.

روی پیوندهای مرتبط سامانه حمایت دهک بندی خانوار هم یک فیلم آموزشی بارگذاری شده که چهار مبنای دهک‌بندی را تشریح کرده‌است:«سپس خانوار، تراکنش‌های بانکی، اطلاعات ماشین، حقوق و حقوق افراد». همچنین توصیه‌هایی به سرپرستان خانوارهایی که به دهک‌دهی شناخته شدن خود انتقاد دارند، ارائه شده‌است: اگر فرزند مالک حقوق دارید، خانوارش را از راه سامانه هدفمندی یا پلیس+۱۰ جدا کند، کارت بانکی حقوق و درآمدهای پابرجا خود را از کارت‌های تجاری جدا کنید و این‌که کارت‌های بانکی خود را در اختیار کوشش‌های تجاری دیگران قرار ندهید.

فرد متقاضی پس از درون کردن کد تایید، بر روی عبارت ورود به سامانه حمایت کلیک می نماید. در صورتی که کد یکبار مصرف دریافت نشود و یا پس از دریافت به شکل اشتباه درون شود، سپس از آخر تاریخ مقرر که در پایین کادر مشخص شده است، کد به شکل خودکار و مجددا به شماره دنبال درون شده ارسال می گردد.در قطعه اطلاعات حقوق، با توجه به اینکه این مبالغ به طور مستقیم از پایگاه داده ثبتی دریافت میشود امکان انتقاد وجود ندارد و پس از مشاهده این قطعه، گزینه ثبت و ادامه را انتخاب و درون صفحه سپس میشود.

[ad_2]