ماجرای اعتراضات در مدرسه صدیقه طاهره چه بود؟

[ad_1]

اخبار منتشر شده روز سه شنبه 12 مهر ماه مبنی بر ورود ماموران نیروی انتظامی و یگان مخصوص به مدرسه صدیقه طاهره اصفهان تکذیب شد.
به شرح صفحه اقتصاد، مدیرکل آموزش و آموزش استان اصفهان اخبار منتشر شده مبنی بر ورود ماموران نیروی انتظامی و یگان مخصوص به مدرسه صدیقه طاهره اصفهان در جریان اعتراضات علم‌آموزان را تکذیب و تاکید کرد که خبری از برخورد امنیتی و انتظامی با علم‌آموزان و اولیای آنان نخواهد بود.
عصر سه شنبه اخباری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر ورود ماموران نیروی انتظامی به یکی از مدارس استان اصفهان در جریان تجمعات اعتراضی علم آموزان. با پیگیری‌های به عمل آمده، مشخص شد که نام مدرسه، صدیقه طاهره است. این مدرسه دخترانه است و در دوره دوم متوسطه میزبان علم‌آموزان. مدرسه دولتی «صدیقه طاهره» در ناحیه ۵ آموزش و آموزش اصفهان کوشش می‌کند. خبرنگار شبکه شرق برای پیگیری داستان با مدیرکل آموزش و آموزش استان اصفهان به گفت‌وگو پرداخت.
محمدرضا ابراهیمی در تشریح جزئیات اتفاقات چهره داده در مدرسه صدیقه طاهره اصفهان گفت: «امروز (سه‌شنبه) به مسئولان آموزش و آموزش ناحیه 5 اصفهان خبر دادند که علم‌آموزان در مدرسه صدیقه طاهره هم سر و صدا کرده‌اند و هم کشف حجاب.»

او ادامه داد: «در همین راستا، مسئولان آموزش و آموزش ناحیه 5 اصفهان به مدرسه رفته و با علم‌آموزان صحبت کردند. اون‌ها هم قانع شدند و به کلاس درس خود رفتند.»

این رتبه مسئول در پاسخ به این سوال که چه مقاماتی از آموزش و آموزش اصفهان به مدرسه رفته‌اند، گفت: «ماجرای چهره داده در مدرسه صدیقه طاهره، یک داستان فراوان عادی بوده است. معاون آموزشی و بازرسی ناحیه 5 آموزش و آموزش اصفهان هم قبل از ظهر، به مدرسه رفتند و داستان حل شد.»

به علم‌آموزان تذکر شفاهی داده شد

مدیر کل آموزش و آموزش استان اصفهان تصریح کرد:«مدیر مدرسه کاری با نیروی انتظامی نداشته است. این روزها در برخی از مدارس سرانجام اعتراضاتی هست که نمایندگان ادارات به مدارس می‌روند و با بچه‌ها صحبت می‌کنند. معمولا هم اقناع می‌شوند و می‌روند سر کلاس درس.»

او در پاسخ به این سوال که با علم‌آموزان صحبت کردند یا به آنان تذکر داده شده، گفت: «چه تفاوتی بین سخن زدن و تذکر دادن است؟ به علم‌آموز چه تذکری می‌توان داد که بار قانونی داشته باشد؟ هنوز هم سال تحصیلی شروع نشده که بتوان از درج در پرونده و کارنامه گفت. اتفاق در حد تذکر شفاهی بوده است.»

ابراهیمی متذکر شد:«این عواقب کارها همان «اصلاح‌طلبان» و «افساد طلبان» است که ما پس می‌دهیم. کل جامعه عواقب این‌ها را پس می‌دهیم. روزنامه شما هم منسوب به این دوستان است، خواستم بفهمید که این، ماحصل عملکرد دوستان است در جامعه اسلامی ما.»

او در پاسخ به این سوال که خبری از ورود ماموران انتظامای و امنیتی به مدارس بوده یا خیر، گفت:«به هیچ مدرسه‌ای نیروی انتظامی و یگان مخصوص ورود نکرده و قرار هم نیست ورود کند. هیچ نهاد امنیتی‌ای هم قرار نبوده به داستان ورود کند و ورود هم نکرده است.»

علم‌آموزان گول خورده‌اند

این رتبه مسئول اخبار منتشر شده مبنی بر برخورد فیزیکی با علم‌آموزان مدرسه صدیقه طاهره در جریان تجمع آنان را نیز رد کرد و گفت: «مطلقا چنین موضوعی نبوده است و تکذیب می‌شود. هیچ برخوردی با علم‌آموزان شکل نگرفته است. چطور می‌شود با علم آموز دختر برخورد فیزیکی کرد؟ هرکسی گفته ساختگی بوده است.»

ابراهیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اخراج از مدرسه علم‌آموزان معترض را تهدید می‌کند یا خیر، گفت: «خیر، خبری از این داستان هم نیست. برای چی باید اخراج کنند؟ علم آموز بی توجهی کرده است. برای این بی توجهی باید به او تذکر داد. علم‌آموز اختلاف می‌کند با افراد دیگری که در جاهای دیگری، کارهایی می‌کنند.»

او در تشریح «بی توجهی» مدنظرش هم بیان کرد:«علم‌آموزان بی توجهی کرده‌اند و گول اجانب را خورده‌اند.»

مدیرکل آموزش و آموزش اصفهان در خاتمه احتمال برخورد امنیتی و انتظامی با خانواده علم‌آموزان را هم رد کرد و گفت: «مدیر مدرسه و مشاوران مدرسه ممکن است با خانواده علم‌آموزان ده‌ها مرتبه صحبت کنند. این داستان منعی ندارد. اما نهادهای امنیتی و انتظامی کاری به علم آموزان و خانواده آنان ندارد.»

منبع: شرق

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *