ماجرای نمایندگی‌های مشترک ایران ماشین و سایپا چیست؟

[ad_1]

دو شرکت عظیم ماشین سازی ایران، سایپا و ایران‌ماشین در ارائه خدمات پس از فروش با یکدیگر همکاری می‌کنند تا نمایندگی‌های مشترک ایران ماشین و سایپا ساختن شود.

دو خودروساز عظیم سرزمین، شروع به ساختن نمایندگی مشترک برای خدمات پس از فروش در سرزمین کرده‌اند. طبق اعلام شرکت‌های سایپا و ایران ماشین، تا یک ماه آینده، نمایندگی مشترک احداث خواهد شد.

آرون گروپس

زیادتر بخوانید: اعلام نتایج قرعه کشی ماشین شهریور 1401

نمایندگی‌های مشترک ایران ماشین و سایپا

هدف از ساختن نمایندگی‌های مشترک ایران ماشین و سایپا، کاهش هزینه‌ها، افزایش استفاده‌وری ظرفیت و آماده کردن دسترسی سریع و راحت برای مشتریان خواهد بود. برنامه و هدف بعدی ایران ماشین و سایپا این است که نمایندگی دو خودروساز که مالکیت مشترکی دارند، بتوانند مدیریت مشترکی را ساختن نمایند. با اینکار و در نتیجه، ظرفیت نمایندگی هر خودروساز، توسط خودروساز دیگر در شهرهایی که فاقد نمایندگی است، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نمایندگی‌های مشترک ایران خودرو و سایپا

از برنامه‌های مشترک این دو شرکت می‌توان به ساختن اشتراک در آیین نامه‌ها، فرآیندها و دستورالعمل‌ها نشانه کرد. این اشتراک با توجه به تفاهم نامه میان شرکت ایران ماشین و سایپا اجرا خواهد شد. هدف از ساختن این اشتراک سهولت در خدمات رسانی به مشتریان و نحوه پذیرش است.

با این طرح، معاونت‌های بازاریابی و فروش و مدیران عامل شرکت‌های خدمات پس از فروش دو خودروساز، کمیته‌ای ساختن خواهند کرد که در این کمیته برای رسیدن به اهداف تعیین شده، طرح‌های پیشنهادی ارائه خواهد شد. از طرفی در این کمیته چگونگی یکسان کردن فرآیندهای دو شرکت و دستورالعمل‌های اجرایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

از دیگر حوزه‌های مورد مذاکره، ادغام سازی شبکه لجستیک است. در کمیته تشکیل شده مدیر عامل دو شرکت عظیم، طرح‌های پیشنهادی خود در مورد ظرفیت حوزه لجستیک و نحوه به اشتراک‌گذاری امکانات را ارائه خواهند داد.

ایسیکو یک شرکت توانمند است و به همین سبب، به نام محل اصلی اجرای این طرح انتخاب شده است. به این ردیف، حمل ماشین به شکل مشترک با سایپا لجستیک، با هدف کاهش هزینه‌های مشترک برنامه ریزی و اجرا می‌شود.

هدف گذاری برای آینده نزدیک، شکل‌گیری مدیریت و شرکتی واحد و تخصصی برای لجستیک ایران ماشین و سایپا خواهد بود. خدمات پس از فروش سایپا و ایران ماشین در این نشست، تصمیم به ساختن دفاتر مشترک در خارج از ایران نیز گرفته‌اند.

در این جلسه تصمیم بر اون شد که در یکی از کشورهای منطقه، این دفاتر به نام نخستین دفتر مشترک این دو شرکت عظیم ساختن شود. مدیریت این دفاتر هم قرار است به شکل اشتراکی باشد.

کمیته مشترک خرید برای خرید کالا و قطعه‌ ها ایران ماشین نیز تشکیل خواهد شد. بر پایه کارها این کمیته، تصمیمات با هدف کاهش هزینه تولید و خرید از شبکه تامین و سازندگان به شکل اشتراکی اخذ می‌شوند.

از دیگر محورهای مشترک بین این دو شرکت عظیم، بهینه سازی امکانات در تولید سایت‌های ایران ماشین و سایپا است. یک کمیته مشترک در جهت تحقق بخشیدن به این هدف، در وقت تاریخ فراوان کوتاه ساختن خواهد شد.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در مورد نمایندگی‌های مشترک ایران ماشین و سایپا چیست؟ لطفا نظرات خود را در قطعه کامنت با جونی در میان بگذارید.

[ad_2]