ماجرای کلاهبرداری میلیاردی گل‌فروش بهشت زهرا با ترفند هک کارت مشتریان چه بود؟ 

[ad_1]

براساس اعلام رئیس پلیس فتای پایتخت یک کلاهبردار با روش اسکیمر در لباس گل فروش سیار بهشت زهرا بیش از ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
به شرح صفحه اقتصاد، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا تهران عظیم مراجعه و مدعی شدند مبالغی بصورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است.

این رتبه انتظامی اظهار داشت: پس از اخذ اظهارات مالباختگان این پرونده داستان در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را در این زمینه شروع کردند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا پایتخت مشخص شد همه قربانیان این پرونده سپس از خرید گل از یک دستفروش نزدیک بهشت زهرا «س» تهران حسابشان خالی شده و به روش اسکیمر مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

گودرزی بیان داشت: افسران پلیس فتا تهران عظیم در مرحله تحقیقات پرونده متوجه شدند مجرم تحت لباس یک گل فروش روزهای پنجشنبه و جمعه در بهشت زهرا «س» تهران مشغول کار شده و پس از کپی برداری کارت‌های بانکی مالباختگان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان کرده اند که با بررسی‌های تکمیلی و همه جانبه و استفاده گیری از روش‌های فنی و علمی برنده شدند این فرد را شناسایی و پس از تشریفات قضائی، مجرم را در حین ارتکاب جرم دستگیر و به دنبال تجهیزات اسکیمر به پلیس فتا منتقل کنند.

این رتبه مسئول خاطرنشان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شکات پرونده و مستندات جمع آوری شده توسط پلیس به کلاهبرداری از بیش از ۳۰ نفر با این روش به ارزش ریالی حدود ده میلیارد ریال اعتراف کرد و پرده از نحوه کارها مجرمانه خود برداشت.

این رتبه سایبری ادامه داد: شهروندان جهت پیشگیری از سرقت به شکل اسکیمینگ، انجام فعالیت‌ بانکی و درون کردن رمز کارت حساب بانکی را شخصاً انجام دهند برای چی که حتی در شکل نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

منبع: مهر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]