مایکروسافت تغییری را در کنترلر ایکس باکس ساختن می‌کند

[ad_1]

طبق یک Patent یا حق ثبت اختراعی که جدید به ثبت رسیده، مایکروسافت تصمیم دارد تا با طراحی جدید خود کنترلر ایکس باکس را کم صداتر کند.

یک حق ثبت اختراع از سوی مایکروسافت حاکی از این است که این کمپانی تصمیم تولید کنترلر‌هایی با صدای کم‌تری دارد و می‌خواهد تغییراتی را در قسمت آنالوگ‌‌ها ساختن کند. از حدود ۲۰ سال نزد که اولین ایکس باکس روانه بازار شد، مایکروسافت همیشه کنترلر‌های خود را شامل ایده‌ها و تغییرات مثبتی در گفت و گو طراحی کرده است. در چندین سال اخیر هم کنترلر‌های الیت ساخته شدند تا تجربه دلپذیرتری به مخاطبان کنسول‌های ایکس باکس اعطا شود. الآن هم مایکروسافت در فکر تغییراتی در قسمت آنالوگ‌های کنترلر ایکس باکس است تا صدای آنان را‌کم‌تر کند.

این Patent یا حق ثبت اختراع جدید مایکروسافت “Sound Reducing Directional Input Stick” نام دارد و کنترلرهای استاندارد ایکس باکس را شامل طراحی جدیدی می‌کند تا صدای این کنترلر کاهش پیدا کند. مایکروسافت قرار است یک حلقه تعدیل در دور و بر آنالوگ‌ها قرار دهد تا بین آنالوگ‌ها و بدنه کنترلر قرار گیرند و جنس آرام به کار رفته در این حلقه تعدیل دلیل می‌شود تا تکان دادن آنالوگ صدای کم‌تری را ساختن کند.

مایکروسافت اعلام کرده که استفاده از حلقه تعدیل برای استفاده خوب تر از کنترلر در بازی‌هایی است که در اون بازیکنان باید به سرعت آنالوگ‌ها را تکان دهند. حرکت سریع و پشت سر هم آنالوگ دلیل می‌شود که آنالوگ دفعات به بدنه پلاستیکی کنترلر برخورد کند و وجود این حلقه تعدیل از شدت این ضربه‌ها می‌کاهد و دلیل کم‌تر شدن صدای آنالوگ می‌شود.

این ابتکار مایکروسافت برای تغییر در کنترلر ایکس باکس احتمالا به سبب مشکل دریفت کردن آنالوگ‌ها هم هست و این مشکل چندین سال گریبان‌گیر کنسول‌‌های مدرن شده است. در حالی که دریفت حسابی کاربران کنسول نینتندو سوئیچ را کلافه کرده، بازیکنانی نیز خبر از مشکل دریفت آنالوگ در پلتفرم استیم دک داده‌اند و ظاهرا مشکل دریفت آنالوگ قرار نیست به این زودی‌‌ها ریشه‌کن شود.

کنترلر جدید الیت چندی نزد درون بازار شد و گیمرها نیز دفعات شرح‌هایی مبنی بر مشکلات این کنترلر ارائه دادند و حسابی هم از این بابت عصبانی بودند. برخی از بازیکنان ادعا کردند که این کنترلر به شکل خراب به دست آنان رسیده و یا این که فراوان سریع با مشکلاتی همانند خراب شدن بامپر راست مواجه شده‌اند. در حالی که مایکروسافت با این انتقادات و مشکلات دست و پنجه آرام می‌کند، این Patent می‌تواند راه نجاتی برای کنترلر‌ها و مشکل دریفت آنالوگ‌ها باشد.

 

نظر شما در مورد کنترلر ایکس باکس چیست؟ شما کدام کنترلر را زیادتر می‌پسندید و با اون راحت‌تر بازی می‌کنید؟ ممنونیم که نظر خودتان را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک می‌گذارید.

[ad_2]