مجلس جزئیات جدید ادغام حساب ها و کارت های بانکی را اعلام کرد

[ad_1]

نمایندگان مجلس طرح جدیدی را مبنی بر ادغام حساب‌ ها و کارت های بانکی مطرح کرده‌اند. بر این پایه هر ایرانی تنها یک حساب و یک کارت بانکی دارد. برای اطلاع از جزئیات زیادتر با جونی دنبال باشید.

سبب طرح ادغام حساب‌ ها و کارت های بانکی از سوی نمایندگان مجلس کاهش جرایم مربوط به حساب‌های بانکی و عدم سواستفاده از حساب‌های بانکی است. جزئیات طرح در مجلس اعلام شده است که در ادامه می‌خوانید.

آرون گروپس

زیادتر بخوانید: افزایش کارمزد پیامک‌های بانکی ؛ سالانه 165 هزار تومان!

ادغام حساب‌ ها و کارت های بانکی : بیان جزئیات

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از طرح جدید نمایندگان مجلس برای ادغام حساب‌ها و کارت‌های بانکی افراد خبر داد. بر پایه گفته‌های وی: «500 میلیون کارت بانکی در سرزمین موجود است که میانگین اون هر ایرانی دارای 7 کارت بانکی است که این تعداد از حساب یا کارت بانکی برای سرزمین به‌نوعی پرخطر است و ساختن مشکل در مسائل اقتصادی سرزمین می‌کند.»

ادغام حساب‌ ها و کارت های بانکی : بیان جزئیات

ترابی اضافه است:

مثلاً افرادی که بر دلیل‌ محکومیت حساب‌های بانکی‌شان  بسته شده است یا تصمیم پولشویی دارند و یا اتباع غیرمجاز خارجی که در سرزمین اقامت دارند به‌راحتی می‌توانند کارت بانکی افراد را اجاره کنند و از اون استفاده کنند.

ادغام حساب‌ ها و کارت های بانکی برای پیشگیری از جرایم بانکی است

ترابی در ادامه از دلایل این اقدام گفت. ابوترابی تصریح کرد: «هدف از این کار این است که تمام حساب‌ها و کارت‌های بانکی جمع‌آوری و تبدیل به یک کارت با مشخصات افراد شود تا دیگر افراد سودجو نتوانند از این حساب‌ها در جهت اهداف خودشان استفاده کنند، چون یک کارت است و افراد به اون نیاز دارند و دیگر نمی‌توانند کارت بانکی خود را به سایر افراد اجاره دهند که این اقدام از لحاظ امنیت اقتصادی برای سرزمین واجب است.»

ادغام حساب‌ ها و کارت های بانکی برای جلوگیری از جرایم بانکی است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حتی می‌توان این اقدام را برای کودکان 10 سال به بالا نیز اعمال کرد، یعنی کارت بانکی برای کودکان و نوجوانان تعبیه شود که فقط مخصوص خرید و مسائل روزمره اون‌ها شود تا با این اقدام هم سد از سوءاستفاده از کارت‌های بانکی بچه‌ها در سرزمین شویم.

زیادتر بخوانید

دیدگاه شما درباره طرح ادغام حساب ها و کارت های بانکی چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار علمی را با ما دنبال کنید.

[ad_2]