محبوب ترین ساندویچ های خانگی را به‌راحتی صحیح کنید

[ad_1]

دنیای ساندویچ‌ها فراوان متنوع و رنگارنگ است. ساندویچ‌ها می‌توانند شما را با هر سلیقه و ذائقه‌ای راضی نگه دارند. گوشت قرمز و مرغ دوست دارید؟ همه‌چیز برای ردیف‌دادن ساندویچی جذاب با این مواد وجود دارد. گیاه‌حقیر هستید؟ برای شما هم انواع مختلفی از ساندویچ‌ها موجود هستند. در سرزمین ساندویچ‌ها برای همه گزینه‌ای مناسب پیدا می‌شود. برای تهیه انواع ساندویچ‌های گرم و سرد هم می‌توانید به توصیه ساندویچ از اسنپ فود نگاهی داشته باشید. محبوب‌ترین ساندویچ برای شما چیست؟ 

محبوب‌ترین ساندویچ‌های رایج در ایران

کنار هم قرارگرفتن طیف متنوعی از مواد می‌تواند خروجی جذابی در قطعه ساندویچ داشته باشد. در ایران، برخی از ساندویچ‌ها محبوب‌تر هستند. اجازه بدهید که از ترکیب‌های برنده‌ای برایتان بگوییم که در شکل ساندویچ، زیادتر مورد پسند ایرانی‌ها قرار می‌گیرند.

۱. ساندویچ بندری

بندری از ساندویچ های پرطرفدار بین ایرانی‌ها است. سس گوجه، پیاز، سوسیس، سیب‌زمینی قرمز‌کرده و فلفل فراوان که با ادویه‌های جنوبی در کنار هم قرار می‌گیرند، نتیجه ساندویچ بندری جذابی می‌شود که بو و طعمش رقیب ندارد.

۲. ساندویچ کباب ترکی

کباب ترکی یا دونر کباب هم یکی دیگر از ساندویچ های پرطرفدار و خوشمزه است. دونر به‌زبان ترکی یعنی چرخان. این ساندویچ هم از چرخیدن گوشت قرمز یا مرغ حول سیخی عمودی در تنورهای عظیم صحیح می‌شود. گوشت که می‌پزد، با کارد قسمت‌هایی از اون بریده می‌شود و دنبال با مخلفات متنوعی همانند قارچ، فلفل دلمه‌ای، خیارشور، پنیر پیتزا و البته سس فراوان درون نان باگت قرار می‌گیرد.

خرید اینترنتی ساندویچ از سرویس غذای اسنپ فود

۳. شاورما

شاورما هم از ساندویچ‌های خوشمزه‌ای است که می‌توانید اون را از اسنپ فود هم توصیه بدهید. ترک‌ها و عرب‌ها این ساندویچ را فراوان صحیح می‌کنند. برای خوبکردن این ساندویچ به مرغ، سیر، کره، روغن زیتون، ادویه و آب‌ لیمو نیاز دارید. مواد گفته‌شده را به‌کمک ماست یونانی با هم ترکیب کنید و مرغ را به‌زمان ۲ ساعت در آنها بخوابانید. سپس اون را در تابه‌ای قرمز و سپس با نان پیتا یا لواش ساندویچی جانانه صحیح کنید.

۴. فلافل

جنوبی‌ها در زمینه خوبکردن ساندویچ‌های خوشمزه پیشتاز هستند. فلافل هم از ابتکارات خوشمزه هم‌وطنان جنوبی است. نخود چرخ‌کرده با همراهی ادویه‌هایی خوشمزه و چاشنی‌های مختلف ترکیب و همانند کوکو قرمز می‌شود. در نهایت هم درون نان قرار می‌گیرد و گوجه، خیارشور، کاهو و کلم با سس‌های خوش‌مزه هم‌نشین اون می‌شوند. هرچند ساندویچ خانگی فلافل هم خوش‌مزه است، با خرید اینترنتی غذا از فست‌فودهای سرشناس می‌توانید فلافلی خوشمزه و زبر دست را با چاشنی‌های متنوع درب منزل تحویل بگیرید.

۵. ساندویچ مغز

در دنیای ساندویچ‌ها، آدم‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ کسانی که ساندویچ مغز دوست دارند و کسانی که از اون متنفر هستند. انگار حالت وسطی وجود ندارد. برای تهیه این ساندویچ باید مغز گوسفند را بپزید و با اندکی روغن قرمز کنید. امکان سروکردن اون در نان لواش یا باگت هم وجود دارد. انتخاب مخلفات هم که دست‌ خودتان است؛ خیارشور، گوجه و سس را یاد بردن نکنید.

 چند ایده جدید برای تهیه ساندویچ

برای خوبکردن انواع ساندویچ خانگی دست‌تان به‌طور کامل دوباره است. در ادامه چند ایده جدید برای خوبکردن ساندویچ را منظور می‌کنیم.

۱. ساندویچ سالاد مرغ

سینه مرغ بدون استخوان را با لیمو و شوید و کمی آب بپزید. کرفس و سیب سبز ترش را دنبال با پیاز ترکیب کنید. مایونز و سرکه را با فلفل و نمک قاتی کنید تا سس ساندویچ آماده شود. سس را به مرغ و قاتی کرفس، پیاز و سیب اضافه کنید و آنها را بین نان باگت بگذارید؛ یک ساندویچ خانگی تندرست و خوشمزه!

۲. ساندویچ میگو

میگو را که با پودر سیر و پیاز و پودر سوخاری در روغن قرمز کنید، مزه فراوان خوبی پیدا خواهد کرد. در این شکل، کسانی که اهل میگوخوردن نیستند هم جاذبه بو و طعمش می‌شوند. میگوهای پفکی و خوشمزه را با سس خردل، پوست لیمو، پاپریکا، آب لیمو و مایونز درون نان باگت بگذارید و از مزه خوبش خوشی ببرید.

۳. پنینی مرغ و پستو

سینه مرغ بدون استخوان را با فلفل و آویشن مزه‌دار کنید و بپزید. سس پِستو و پنیر موزارلا یا همان پنیر پیتزا هم یاد بردن نشود. نان تست را بیاورید، مواد را روی اون بریزید و در دستگاه ساندویچ‌ساز قرار بدهید. اگر دستگاه ندارید، ساندویچ‌ها را درون تابه قرمز کنید. باید پنیر درون اون آب شود تا بتوانید ساندویچ را نوش جان کنید.

۴. ساندویچ بدن و نخود

شاید در ابتدا از ترکیب نخود و بدن ماهی خوشتان نیاید و کمی تعجب کنید اما بفهمید که امتحان‌کردن این ساندویچ خوشمزه ضرری ندارد. به‌احتمال فراوان از چنین ساندویچ سالمی خوشتان خواهد آمد. کرفس خردشده، نخود کوبیده و پخته‌شده، سس خردل و مایونز، پیاز قرمز خردشده، شوید و فلفل را ترکیب کنید و با بدن ماهی لای نان بگذارید. نتیجه غذایی تندرست و مقوی خواهد بود که مزه خوبی هم دارد.

۵. ساندویچ کدو

این ساندویچ خانگی برای کسانی که تندرست‌خوری را انتخاب می‌کنند، از بهترین پیشنهادها است. کدوی رنده‌شده، نشاسته، تخم‌مرغ و پنیر چدار مواد واجب این ساندویچ هستند. آب کدوهای رنده‌شده را بگیرید و آنها را با نشاسته و تخم‌مرغ قاتی کنید. نمک و فلفل را یاد بردن نکنید و به ترکیب فوق روغن گیاهی اضافه کنید. همانند کوکو، این مایع را کم‌کم و به‌شکل دایره‌ای در ماهیتانه قرمز کنید.

هنگامی دو قطعه دایره‌ای شکل به‌دست آمد، روی یکی از قسمت‌ها پنیر چدار یا موزارلا بریزید و سپس از آب‌شدن اون، قطعه دایره‌ای دیگر را روی قطعه نخست بگذارید. در واقع، پنیر بین این دو قطعه کوکومانند قرار می‌گیرد و ساندویچی خوشمزه بدون نیاز به نان به‌وجود می‌آید.

 

برندهای فست‌فود با اعتبار

اگر خودتان در منزل، زمان یا امکانات تهیه ساندویچ خوش‌مزه را ندارید، منظور می‌کنیم از فست‌فودهای با اعتبار توصیه بدهید. فست فودهای سرشناس را می‌شناسید؟ برای خوردن بهترین و خوشمزه‌ترین ساندویچ‌ها باید نام‌های با اعتبار را بشناسید تا برای مراجعه حضوری یا توصیه از اسنپ غذا و مزه‌هایی باب میلتان نوش‌جان کنید.

۱. عطاویچ

عطاویچ از نام‌های معروفی است که شعبه‌های فراوانی در تهران و شهرهای دیگر دارد. ساندویچ‌های این برند در کنار غذاهای فست‌فودی دیگر اون به استفاده‌مندی از کیفیت مناسب معروف هستند.

۲. سیکا

این برند فست‌فود هم با نگه داری کیفیت توانسته شعبه‌های مختلف خود را به‌خوبی مدیریت کند. در ابتدا، سیکا فقط مرغ سوخاری عرضه می‌کرد اما حالا انواع ساندویچ و پیتزا هم در منوی اون پیدا می‌شود.

۳. شیلا

رستوران‌های زنجیره‌ای شیلا هم از فست فودهای سرشناس هستند که در مهیا‌کردن ساندویچ‌های خوشمزه سخن‌های زیادی برای گفتن دارند. مزه و کیفیت ساندویچ‌های شیلا در طول سال‌ها تغییر نکرده و حتی خوب تر هم شده است.

۴. هایدا

یکی دیگر از فست فودهای سرشناس هایداست از حوالی سال‌های دهه ۱۳۷۰ شمسی با ما بوده و با ساندویچ‌های سرد همیشه همراهی‌مان کرده است. این‌روزها در نقاط مختلف تهران و ایران شعبه‌هایی دارد و ساندویچ‌های گرم و انواع پیتزا و برگر هم عرضه می‌کند.

۵. برگرلند

برگرلند از برندهای نوپایی است که با نگه داری استانداردهای تولیدِ انواع ساندویچ و فست‌فود‌های دیگر توانسته روزبه‌روز به شعبه‌هایش اضافه کند. مزه خوب، بسته‌بندی و ارائه مناسب غذاها و کیفیت مواد به‌کاررفته در ساندویچ‌های برگرلند قابل‌تمجید است.

 

[ad_2]