مدیریت هوشمند مصارف در دستور کار شعب بانک توسعه تعاون قرار گیرد

[ad_1]

سرپرست بانک توسعه تعاون برمدیریت هوشمند مصارف و تسهیلات تاکید کرد و گفت: ابزارهای تامین مالی نوین همچون اوراق قدم وال سی ریالی در اولویت شعب قرار گیرند.
به شرح صفحه اقتصاد به تعریف از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، محمدشیخ حسینی، سرپرست بانک توسعه تعاون درنشست ویدئوکنفرانسی با مدیران شعب استان،روسای دوایر اعتباری و کارشناسان اعتباری و بازاریابی استان ها با داستان «بررسی عملکرد اعتبارات طناب الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1400» اظهار کرد:عملکرد همکاران صف در حوزه های مصارف، حقوق و وصول در نیمه اول سال جاری مطلوب بوده است.
وی افزود:میزان تکالیف بانک درسال جاری بسیارسنگین است.میزان افزایش تسهیلات در برخی سرفصل ها تا 10 برابر افزایش یافته به همین دلیل نیازمند مدیریت هوشمندانه مصارف هستیم.
شیخ حسینی ادامه داد:مهم ترین شاخص در نظام بانکی تعادل بخشیدن بین مصارف و منابع است.
به گفته سرپرست بانک توسعه تعاون:همکاران شعب در نیمی از استان ها در داستان تسهیلات طناب الف تبصره 18 عملکرد خوبی داشته اند و بقیه استان ها باید تلاش بیشتری برای جاذبه و تخصیص تسهیلات این سرفصل کنند.
سرپرست بانک توسعه تعاون با بیان اینکه شعب بانک در سراسر سرزمین تا آخر شهریور با تلاش مضاعف و برنامه ریزی اقدام به تصویب قراردادها کنند تا بانک بتواند برای سال جاری نیز اقدام به انعقاد تفاهم نامه در چارچوب تبصره 18 با دستگاه های اجرایی کند.
وی گفت:بررسی شاخص های عملکردی بانک در نیمه اول سال جاری علامت می دهد که بانک در راه درستی حرکت می کند و همکاران صف و ستاد با تلاش مضاعف به ارتقای بانک کمک می کنند.
سید باقر فتاحی،رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این نشست با مطالعه عملکرد مدیریت شعب استان ها اعلام کرد:کارنامه عملکردی بانک در اکثر شاخص ها مناسب بوده و همین امر جای تقدیر و سپاسگزاری دارد.
وی افزود:در شاخص صدور ضمانت نامه نسبت تحقق برنامه 140 درصد،در سرفصل اعتبارات اسنادی 96 درصد و وصول مطالبات جاری 73 درصد و در پرداخت تسهیلات 80 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته ایم.
فتاحی ادامه داد:در داستان جاذبه منابع کمی از برنامه عقب هستیم اما با تلاش همکاران می توانیم در نیمه دوم سال در این شاخص نیز موفقیت کسب کرده و جاذبه حداکثری منابع داشته باشیم.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون بیان کرد:دستگاه های نظارتی بالا دستی حساسیت زیادی روی پرداخت تسهیلات تکلیفی دارند به همین دلیل همکاران شعب در سراسر سرزمین باید با تلاش مضاعف به این مهم لباس عمل بپوشانند.
وی گفت:در داستان تسهیلات طناب الف تبصره 18 کمتر از 10 روز زمان داریم تا نسبت به تصویب قراردادها در سامانه های مربوطه اقدام کنیم.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود بر جاذبه منابع کم ارزش قیمت تاکید کرد و گفت:اوراق قدم یکی از زمان ها برای تجهیز منابع است.امسال می توانیم 35 هزار میلیارد ریال اوراق قدم منتشر کنیم واین می طلبد که شعب بانک در سراسر سرزمین از این امکان بهترین استفاده را ببرند.
احمد محمدی،مدیر امور اعتباری بانک نیز در این نشست اعلام کرد:از ابتدای سال جاری تاکنون 154 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی افزود:در حوزه تسهیلات طناب الف تبصره 18 نیاز به کار مضاعف داریم تا اطمینان دستگاه های اجرایی را جلب کنیم.عملکرد مطلوب در این سرفصل موجب تمدید قراردادهای عاملیت دستگاه های اجرایی با بانک توسعه تعاون می شود.
وی تاکید کرد:در چند روز باقی مانده تا آخر شهریور شعب سراسر سرزمین تعیین تکلیف پرونده های تبصره 18 را در اولویت کاری خود قرار دهند.
وی تاکید کرد:امکان تصویب و انعقاد 12 هزار میلیارد ریال پرونده تسهیلاتی در سرفصل تبصره 18 وجود دارد.شعب در صورتی که قراردادهای خود را در سامانه های «سیتا»،«کارا» و«بهین یاب» ثبت کنند امکان تخصیص بودجه برای آنها وجود دارد.
در این نشست سعید معادی،معاون امور استان ها وبازاریابی،محمد ذوالفقاری،معاون مالی و پشتیبانی،یونس کلانتری،مدیر امور بازاریابی و توسعه بازار به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
مدیران شعب برخی استان ها نیز درباره داستان تسهیلات تبصره 18 نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]