مروری بر کوشش‌های مجرمانه گروه هکری لازاروس

[ad_1]

گروه هکری لازاروس به کوشش‌های مجرمانه خود در حوزه رمزارزها ادامه می‌دهد. دولت ژاپن معتقد است گروه لازاروس در حملات خود از مهندسی اجتماعی استفاده می‌کند.

دولت ژاپن اعتقاد دارد که اکثر کارها گروه هکری لازاروس بر روی صندوق‌های رمزنگاری متمرکز شده است؛ زیرا این صندوق‌ها مدیریت ناتوان‌تری نسبت به سایر قسمت‌های حوزه رمزارزها دارند.

زیادتر بخوانید: آینده متاورس و نزد بینی قیمت ارزهای متاورسی

کوشش‌های مجرمانه گروه هکری لازاروس

پلیس مردمی ژاپن گروه هکری لازاروس را عامل اصلی چندین حمله سایبری مرتبط با رمزارزها می‌داند. آژانس پلیس مردمی ژاپن (NPA) و آژانس خدمات مالی (FSA) در بیانیه مشاوره عمومی ارسال شده در 14 اکتبر، هشداری را به مشاغل ثروت‌های رمزنگاری این سرزمین ارسال کرده و از اون‌ها خواستند مواظب حملات فیشینگ باشند.

این پنجمین باری است که دولت ژاپن چنین هشداری را صادر می‌کند. بیانیه منتشر شده توسط دولت ژاپن هشدار می‌دهد که گروه هکری لازاروس از مهندسی اجتماعی جهت سازماندهی حملات فیشینگ استفاده می‌کند. لازاروس هویت مدیران شرکت را مورد هدف قرار داده و کاربران را به کلیک روی لینک‌های مخرب و فیشینگ ترغیب می‌کند.

مروری بر فعالیت‌های مجرمانه گروه هکری لازاروس

این گروه حمله سایبری، خود را به نام مدیر شرکت معرفی کرده و ایمیل‌هایی حاوی فیشینگ برای کارکنان می‌فرستد فیشینگ یکی از رایج‌ترین روش‌های مورد استفاده توسط هکرهای کره شمالی بوده است. به همین سبب NPA و FSA از شرکت‌های در معرض خطر درخواست نمودند که کلیدهای خصوصی خود را در یک مکان آفلاین ذخیره کرده و ایمیل‌های مشکوک را دوباره نکنند.

هشدار دولت ژاپن به شرکت‌های رمزنگاری

بیانیه دولت ژاپن به کاربران هشدار می‌دهد که هیچگونه فایلی را ار منابغ غیررسمی و تأییدنشده دانلود نکنند. NPA منظور می‌دهد که هولدرهای ارزهای دیجیتال اقدام به نصب آرام افزارهای امنیتی نمایند. کاربران به منظور افزایش امنیت حساب‌های خود می‌بایست مکانیسم احراز هویت دو مرحله‌ای را انجام داده و از رمز عبور یکسان در دستگاه‌های مختلف استفاده نکنند.

طبق آمار منتشر شده توسط NPA، گروه هکری لازاروس تا کنون چندین مورد از این حملات را با موفقیت انجام داده است. جزئیات این حملات توسط آژانس پلیس مردمی ژاپن منتشر نشده است.

گفته می‌شود گروه لازاروس وابسته به اداره کل کره شمالی است. Kaysuyuki Okamoto از شرکت چندملیتی Trend Micro به Yomiuri Shimbun گفت: «لازاروس در ابتدا بانک‌های کشورهای مختلف را مورد هدف قرار می‌داد؛ اما اخیراً این شرکت به ثروت‌های رمزنگاری شده علاقه‌مند شده است».

گروه هکری لازاروس متهم به شرکت داشتن در حمله هکری 650 میلیون دلاری پل رونین در ماه مارس است. از دیگر کارها این گروه کره شمالی می‌توان به هک 150 میلیون دلار ثروت از بلاک چین پوسته 1 هارمونی (Harmony) نشانه کرد.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره کوشش‌های مجرمانه گروه هکری لازاروس چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید.

منبع: cointelegraph

[ad_2]