مشاور امور بانوان وزیر ارتباطات منصوب شد

[ad_1]

با حکم رسمی وزیر ارتباطات، عاطفه موسوی به نام مشاور امور بانوان وزیر ارتباطات و علمی اطلاعات دولت سیزدهم منصوب شد.

به شرح مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و علمی اطلاعات،‌ عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و علمی اطلاعات در حکمی عاطفه موسوی را به سو مشاور امور بانوان خود منصوب کرده است.

آرون گروپس

زیادتر بخوانید: وزیر ارتباطات: اختیار فیلتر و رفع فیلتر با وزارت نیست!

مشاور امور بانوان وزیر ارتباطات انتخاب شد

خانم موسوی دارای مدرک مهندسی علمی اطلاعات از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد علمی اطلاعات و کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه بزرگوار است.

او پژوهشگر پسادکتری دانشگاه بزرگوار،‌ مدرس دانشگاه،‌ نویسنده و پژوهشگر حوزه امنیت شبکه و حکمرانی است. او ضمن کوشش‌های علمی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، به کوشش به شکل تخصصی در زمینه حکمرانی اینترنت و اشتغال علمی پایه نیز مشغول است.

وزیر ارتباطات در بهمن ماه سال قبل در خصوص انتخاب مشاور وزیر در امور بانوان اطلاعاتی را با رسانه‌ها در بین گذاشته بود و گفته بود که می‌کوشد در زمینه انتخاب معاونان و مدیران، بدون هیچگونه تعجیلی افرادی را برگزیند که راحت از گرایش‌های سیاسی و تخصص، از عناصر مومن، انقلابی و اخلاق‌مدار باشند! زارع پور در توضیح شاخص‌های خود برای انتخاب معاون امور بانوان نیز گفته بود:

می‌خواهم مشاور وزیر در امور بانوان را از بین بانوان شاغل در خود وزارتخانه انتخاب کنم.

مشاور امور بانوان وزیر ارتباطات منصوب شد

در این راستا و با انتشار یک فراخوان، از زنان همکار این وزارتخانه که خود را مناسب این شغل می‌دانستند درخواست ارسال رزومه شده بود و در نهایت بهمن ماه سال قبل، 217 نفر اعلام آمادگی کردند. سپس از 7 ماه بررسی این رزومه‌ها و بررسی صلاحیت افراد با شاخص‌های مدنظر وزیر، نهایتا مشاور امور بانوان وزیر انتخاب شد.

این انتصاب در شرایطی شکل می‌گیرد که به گواه آمارها، زنان به هیچ وجه از سهم برابری با مردان در اکوسیستم علمی سرزمین برخوردار نیستند. شاید انتخاب یک زن به معاونت امور زنان وزیر، فرصتی هرچند کوچک برای بها دادن و زمان دادن به زنان برای نقش‌آفرینی زیادتر دراین زمینه باشد.

زیادتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص مشاور امور بانوان وزیر ارتباطات چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی در بین گذاشته و اخبار علمی را با ما دنبال کنید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *