مشکلات مربوط به دست خود را به کلینیک تخصصی پزشک ارتوپد بسپارید.

[ad_1]

بیماران زیادی هر روز به کلینیک تخصصی پزشک ارتوپد مراجعه می کنند و می خواهند دلیل بی حس شدن انگشتان دست راست را بدانند. بی حسی انگشتان دست راست می تواند دلیل گزگز و خارش در دست شود. در این حالت فرد لمس مناسب انگشت خود را با سوزن حس می کند.
دلیل بی حسی انگشتان دست راست را باید جدی گرفت، زیرا در برخی موارد علامت سکته مغزی، صدمه نخاعی، دیسک گردن و فشردگی عصب است.
اگر به این علائم توجه کنید و به پزشک مراجعه نکنید، این خطر وجود دارد که بیماری پیشرفت کند، معالجه پیچیده تر شود و صدمه های جبران ناپذیری به سلامتی خود درون کنید. خوشبختانه معالجه زودهنگام می تواند از این عوارض پیشگیری کند.

برای چی انگشتان بی حس هستند؟

بی حسی دست ها با گزگز و خارش دنبال است که پارستزی نامیده می شود. پارستزی بی حسی و گزگز در بدن. معمولاً در انگشتان دست، انگشتان پاها چهره می دهد.
هر عاملی که دلیل فشار یا صدمه به سیستم عصبی دست شود دلیل بی حسی می شود. به طور کلی هر دست دارای سه عصب اصلی و اصلی است:
رگ مدین

شعاعی ها را می شناسیم

عصب اولنار
بنابراین عواملی که دلیل فشار بر این سه عصب می شوند می توانند دلیل بی حسی دست شوند.

 علت بی حس شدن انگشتان دست راست-دکتر ارتوپد

علائم مرتبط با بی حسی دست

–          ضعف عضلانی

–         حس تحریک پذیری می کنم

–          حس سرما

–          گردن درد

–          درد آرنج

–          درد در دست

–          درد شانه

–          درد قفسه سینه

–         بیماری قلبی

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

تشخیص دلیل بی حسی انگشتان دست راست کاری فراوان تخصصی است و تشخیص دقیق اون بدون مراجعه به پزشک متخصص غیرممکن است. بی حسی انگشتان دسـت راست معمولاً علامت بیماری های جدی است و نیاز به معاینه دقیق در اسرع وقت دارد.
در شکل حس بی حسی در بازوی راست، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. اگرچه بی حسی دسـت با تعدادی از علائم دنبال است که می تواند علامت جدی تر بودن علائم باشد، بهترین گزینه مراجعه در اسرع وقت به پزشک است.
اگر دنبال با این علائم ضعف دست و درد قفسه سینه دارید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید زیرا اینها علامت های یک بحران سلامتی است.

علت بی حس شدن انگشتان دست راست-دکتر ارتوپد

بی حسی انگشت راست چگونه تشخیص داده می شود؟

همانطور که قبلا ذکر شد، علل زیادی برای بی حسی انگشتان دسـت راست وجود دارد، و کارها تشخیصی با صلاحدید پزشک انجام می شود، به نام مثال:
اگر پزشک در طول معاینه بالینی مشکوک به ضایعه در مغز یا نخاع باشد، ممکن است برای جراحی مغز و اعصاب و MRI مغز و نخاع معرفی شوید.
اگر پزشک مشکوک باشد که دلیل بی حسی انگشتان دست راست شما به دلیل فشرده شدن عصب در آرنج یا مچ دست است، ممکن است آزمایش های دقیق تری انجام شود.
به طور کلی برای تشخیص دلیل بی حسی انگشتان دست راست از آزمایش خون، ام آر آی نوارهای عصبی و عضلانی، تصویربرداری ساده و تعدادی معاینه استفاده می شود و در آخر بی حسی انگشتان در دست راست خود را پشت گوش نیندازید و هرچه سریع تر برای معالجه این مشکل به کلینیک تخصصی پزشک ارتوپد مراجعه کنید با آرزوی سلامتی برای شما عزیزان.

[ad_2]