مصاحبه ابراهیم رئیسی با شبکه سی بی اس امریکا

[ad_1]

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، به منظور شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک مسافرت کرد و گفتگویی با با لِسلی استال، مجری شبکه تلویزیونی CBS آمریکا، داشت.

در این مصاحبه کامل، خانم مجری سوالات گوناگونی از حوزه‌های مختلف نظیر زندگی شخصی و گوش دادن به موسیقی سوال کرد و آقای رئیس جمهور ایران به آنها پاسخ داد. در ویدیوی زیر، قطعه کوتاهی از این مصاحبه را می توانید دید کنید.

 

بخشی از صحبت های سیدابراهیم رئیسی را می توانید در ادامه بخوانید.

«امروز زنان ما در جمهوری اسلامی نقش ایفا می‌کنند اینکه من در اون قضیه به شما گفتم آنهایی که مدعی هستند علامت‌هایی در هولوکاست وجود دارد بگذارید مطالعه کنند به شما هم امروز می‌گویم دست شما دوباره است بیایید مطالعه کنید ببینید امروز چه ارزشهایی در رابطه با وجود زنان و دختران در جامعه خلق شده شده است و واقعیت این وجود را ببینید و منعکس کنید.»

جمله خبرساز رئیسی در گفت‌وگو با رسانه آمریکایی

خبرنگار CBS: می‌توانید در مورد وضعیت زنان در ایران توضیحاتی را ارایه کنید. آیا محدودیت‌ها نسبت به زنان تشدید شده و آنها تحت فشار قرار گرفته‌اند؟

رئیس جمهور در پاسخ به این سوال گفت:

«هر کسی در زندگی اجتماعی خود و همچنین کشورهای مختلف دیدگاهها، قوانین و مقرراتی دارند. مردم مسلمان و زنان و دختران ما یک اخلاق و روحیه فراوان ریشه‌دار، تمدنی و فرهنگی دارند که این هم مربوط به امسال و پارسال و ۴۰ سال قبل و ۱۰۰ سال قبل نیست.»

67ee20c1abd2a66add483204610388d1 XL

«در واقع می‌شود گفت صدها سال مردم این خط فرضی بین دو کشور و بوم با حجاب، عفت و با رعایت حریم‌های واجب زندگی کرده اند. این داستان مربوط به این ۴۰ سال هم نیست. شما اگر تاریخ ملت ایران را صحیح مطالعه کنید می بینید که سال ها و قرنها زنان ما با اخلاق عفیفانه زندگی کرده اند و این داستان مربوط به الان نیست. الان هم این روحیه را مردم گرامی ما و زنان و دختران ما دارند و لذا خودشان همیشه به نام یک امر خودجوش اون را رعایت می‌کنند. ابدا کسی به آنها یاد نداده و تکلیف شخصی هم نکرده، بلکه خودشان را مقید می‌دانند. این باورهای مردم است شما ببینید زندگی مردم این خط فرضی بین دو کشور و بوم همیشه اینگونه بوده یعنی در اعتقاد و اعتقادشان این قضیه ریشه دارد.»

d4289450 37de 11ed 9ede 3776caae5876

«آنچه مسلم است اینجا کسی نسبت به زندگی خصوصی مردم کاری ندارد و به هیچ عنوان تعرضی نسبت به زندگی خصوصی افراد ندارند. در مسائل اجتماعی هم مردم خودشان رعایت می‌کنند یعنی می‌دانند قانونی وجود دارد و به این قانون همه پایبند هستند. اگر در مواردی هم خلاف قانون دیده شود تاکید شده که به هیچ عنوان کسی حق ندارد که برخوردهای فراقانونی و خلاف مقررات داشته باشد.»

شبکه تلویزیونی CBS آمریکا نوشت:

«در آخر مصاحبه‌ای صمیمانه با رئیسی رئیس‌جمهور ایران در روز سه‌شنبه، یکی از اعضای ستاد او جلوی یکی از فیلم‌برداران را گرفت و سد از فیلم‌برداری از خداحافظی لسلی استال شد و به وقت ۲.۵ ساعت گوشی یک فیلم‌بردار را گرفت.»

این ادعا درحالی ست که در گفتگوی کامل این شبکه آمریکایی، مجری سوالاتی از حوزه‌های مختلف سوال کرد و رئیس جمهور به آنها پاسخ داد.

منظور می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

رویکرد ۲۳ روزنامه مهم سرزمین نسبت به دولت سید ابراهیم رئیسی در یک سال قبل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *