معالجه خونریزی شدید قاعدگی با ترکیبات سنتی مختلف

[ad_1]

معالجه خونریزی شدید قاعدگی را در خانه برایتان بیان می کنیم و شما می توانید با کم ترین هزینه و استفاده از چند ماده ساده این مشکل را کنترل کرده و در نهایت خواهید توانست زندگی بهتری داشته باشید. در واقع خونریزی های شدید می تواند مشکلاتی را برای فرد ساختن نماید و زندگی او را تا حدود فراوان زیادی مختل نماید.

درمان خونریزی شدید

معالجه خونریزی شدید قاعدگی در خانه

در واقع خونریزی های شدید به خونریزی های مفرط سرشناس می باشند و یک وضعیت پزشکی را شامل می گردد و در این دوران مهربانی بیش از حد خونریزی دارد. در واقع این مشکل به ظاهر ساده می تواند منجر به ساختن یک سری مشکلاتی برای خانم ها گردد و در نهایت زندگی اون ها را با اختلال هایی رو به رو خواهد کرد. در واقع این خونریزی های شدید می تواند میزان هورمون ها را نیز تحت تاثیر قرار داده و تغییرات شدید هورمونی می تواند برای افراد فراوان دردسر ساز بوده و تغییرات شدید خلقی اون ها را به وجود بیاورد.

معالجه خونریزی شدید قاعدگی نیاز به تشخیص صحیح دارد دو پزشک باید در جریان این مشکل شما باشد و اگر مشکل شما فراوان جدی نبود می توانید روش های خانگی معالجه خونریزی شدید قاعدگی را به کار بگیرید در غیر این شکل اگر بیماری شما جدی باشد نیاز به معالجه های دارویی و یا در برخی از موارد نیاز به جراحی خواهید داشت.

زنانی که به زمان طولانی و شدید خونریزی دارند وابسته مشکلاتی همانند خستگی و کم خونی می شوند و اگر مشکل اون ها جدی نباشد می توانند به راحتی از روش های خانگی برای درمانش استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که تنها زمانی می توانید از این روش های خانگی نتیجه مطلوب دریافت نمایید که مشکل شما حاد و جدی نباشد و دلیل این مشکل بیماری هایی همانند سرطان مهربانی و … نباشد.

تاکید ما بر این می باشد که قبل از استفاده از روش های خانگی برای معالجه این مشکل حتما با یک متخصص زنان و زایمان مشاوره نمایید. در برخی از شرایط دارو های شما می تواند با این روش های خانگی تداخل داشته باشد از این رو خوب تر است برای پیشگیری از مشکلات بیش تر و به هم خوردن تعادل بدن این مشاوره را انجام دهید.

اگر شما نیز بیش تر از یک هفته خونریزی دارید و این خونریزی ها به قدری شدید و غیر قابل کنترل می باشد و یا لخته های خون فراوان زیادی از بدن شما خارج می شود خوب تر است برای معالجه این مشکل صبر نکنید.

درمان خانگی خونریزی شدید ماهیانه

استفاده از دانه خارخاسک

یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از اون هورمون های بدن خود را کنترل کنید و اون ها را به تعادل برسانید استفاده از شیر خارخاسک می باشد. شیر و دانه خارخاسک فراوان سودمند بوده و می تواند خونریزی های شدید شما را کنترل کرده و تا حدودی اون ها را کاهش دهد.

برای استفاده از این روش خانگی باید یک قاشق غذا خوری از دانه ها خارخاسک را با شیر قاتی کرده و یک پیمانه آب درون آب بریزید و بگذارید بجوشد و سپس از جوشیدن به این مواد اجازه سرد شدن داده و سپس اون را میل نمایید. استفاده از این دارو باید روزانه حدودا دو الی سه فنجان از اون را تا زمانی که بهبود یابید استفاده نمایید.

استفاده از تخم گشنیز

تخم گشنیز نیز یکی از روش هایی می باشد که شما می توانید با استفاده از اون خونریزی های شدید دوران قاعدگی را فراوان زیاد کاهش دهید. در واقع تخم گشنیز دارای مواد فعالی می باشد که می تواند میزان خونریزی های ماهانه را فراوان زیاد کاهش دهد. طب سنتی هند نیز با این روش درمانی موافق می باشد و بیان کرده است که تخم گشنیز می تواند میزان التهابات رحمی را کاهش داده و هورمون های زنانه را کنترل می نماید.

برای استفاده از این روش کافی است نصف قاشق چای خوری از تخم گشنیز را با یک پیمانه آب ترکیب کرده و بگذارید تا بجوشد و کمی تاریخ بدهید تا این محلول سرد گردد. سپس از سرد شدن می توانید یک قاشق چای خوری عسل به این ترکیب اضافه کرده و اون را نوش جان نمایید.  استفاده روزانه دو الی سه بار در روز از این روش هیچ مشکلی برای شما ساختن نخواهد کرد.

تخم گشنیز و درمان خونریزی شدید

شیرین بیان

ریشه شیرین بیان دارای محتویات فراوان زیادی از فتواستروژن ها و آنتی اکسیدان ها و مواد ضد التهابی می باشد از این رو شما می توانید برای معالجه این مشکل از اون استفاده کرده و نتیجه خوبی را در کم ترین تاریخ ممکن بگیرید. در واقع این روش یکی از روش های درمانی به حساب می آید و می تواند مشکلات دیگری که در این دوران ساختن می شود را کنترل نماید. در واقع استفاده از این ماده دلیل می شود که میزان استروژن بدن شما متعادل شده و میزان خونریزی شدید که در دلیل‌ کاهش این هورمون ساختن شده است را فراوان زیاد کاهش می دهد.

برای استفاده از این روش کافی است تا آب را به جوش آورده و کمی از ریشه شیرین بیان را رد اون دم نمایید و بگذارید روی حرارت کم ۲ الی ۳ دقیقه دم بکشد. بگذارید ۱۰ دقیقه این دمنوش سرد شده و سپس به دنبال کمی عسل اون را میل نمایید. استفاده از این روش باید دو روز قبل از پریودی باشد تا بتوانید نتیجه خوبی دریافت کنید و از دو روز قبل از قاعدگی شما می توانید روزانه دو الی سه فنجان از این دمنوش را میل نمایید.

سرکه سیب

از دیگر روش هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید این مشکلات را از بین ببرید استفاده از سرکه سیب می باشد. سرکه سیب می تواند به شما کمک کند تا میزان خونریزی های شدید خود را کنترل کنید ولی خوب تر است اون را به دنبال عسل میل نمایید. در واقع استفاده از این روش ها دلیل خواهد شد تا احتباس مایعات درون بدنتان کاهش داشته و درد کم تری را در این دوران حس نمایید.

برای استفاده از این روش کافی است دو قاشق غذا خوری از سرکه سیب را با یک پیمانه آب و یک قاشق غذا خوری عسل ترکیب کرده و. اون را میل نمایید تا مشکل شما برطرف گردد. این ترکیب را باید قبل از هر وعده غذایی در طول انس ماهیانه خود بنوشید تا مشکلات شدید شما برطرف گردد.

درمان خونریزی شدید قاعدگی

شیر و خردل

قاتی شیر و خردل یکی از ترکیب های سنتی می باشد و می تواند برای معالجه خونریزی شدید قاعدگی فراوان سودمند بوده و با کاهش التهابات رحمی مشکل شما را برطرف نماید. این ترکیب همچنین می تواند از بروز درد های ناشی از گرفتگی های بدن پیشگیری نماید.

در این بین برای استفاده از این روش کافی است یک لیوان شیر گرم را با یک قاشق چای خوری از پودر دانه های خردل قاتی کرده و سحر ها سپس از بیدار شدن و شب ها قبل از خواب میل نمایید. این روش را می توانید قبل و حتی سپس از انس ماهیانه خود ادامه دهید تا بتوانید نتیجه فراوان خوبی از اون دریافت نمایید.

نکته : یادتان باشد که این روش ها برای افرادی که دارای بیماری های کلیوی و فشار خون می باشند ابدا مناسب می باشد و ممکن است مشکلاتی برایتان ساختن گردد.

بسیاری از افراد فکر می کنند که روش های درمانی حتما باید با دارو های شیمیایی باشد ولی باید بفهمید که روش های سنتی نیز دارای تاثیر گذاری هایی می باشند و خوب تر است اون ها را بلد باشید تا در مواقع ضروری از اون ها استفاده نمایید. در ادامه معالجه خانگی سردرد شدید و معالجه خانگی قلب پیچه را می توانید مشاهده نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]